Ten sklep wykorzystuje technologię "Ciasteczek", która rozszerza możliwości działania sklepu Więcej o poliyce prywatności
40 milionów sztuk

40 milionów sztuk

20, 10, 2016 Technologia

Światowa sprzedaż produktów wyposażonych w technologię jonów Plasmacluster firmy Sharp sięgnęła 40 milionów. Swój udział w osiągnięciu tej liczby ma także Oddział Sharp w Polsce

Całkowita sprzedaż produktów firmy Sharp oraz innych produktów wyposażonych w technologię jonów Plasmacluster (technologię oczyszczania powietrza opatentowaną przez Sharp) w marcu roku 2013 osiągnęła czterdzieści milionów jednostek na całym świecie.

Jak dotąd, technologia jonów Plasmacluster została zastosowana w kilkudziesięciu produktach firmy Sharp, włączając w to oczyszczacze powietrza, klimatyzatory, lodówki oraz urządzenia wielofunkcyjne. Dodatkowo, technologia ta jest seryjnie instalowana w samochodach, wagonach kolejowych, czy windach. Dzięki decyzji Nankai Electric Railway Co., Ltd. związanej z wykorzystaniem technologii jonów Plasmacluster przy budowie limitowanej edycji superszybkich wagonów kolejowych “Southern” 12000, które powstały w 2011 roku, liczba firm korzystających z tej technologii wzrosła do dwudziestu siedmiu.

Jednocześnie na całym świecie liczba krajów, w których można nabyć produkty wyposażone w technologię Plasmacluster, zwiększyła się dwukrotnie w ciągu ostatnich dwóch lat i obecnie sięga liczby stu państw.

- Produkty z opatentowaną przez firmę Sharp technologią Plasmacluster to urządzenia bezkonkurencyjne. Ich unikalne działanie, wpływające na polepszenie komfortu życia, z roku na rok przysparza im coraz więcej zwolenników. Także w Polsce. Obecnie w polskim portfolio produktów Sharp z technologią Plasmacluster posiadamy chłodziarko-zamrażarki, oczyszczacze i nawilżacze powietrza oraz klimatyzatory. Widząc potencjał w kolejnych kategoriach produktowych, już od marca 2011, w Polsce, jako jedynym kraju w Europie, oferowane są w sprzedaży generatory jonów Plasmacluster przeznaczone do użytku w samochodach – powiedział Jacek Klekowski, Dyrektor Zarządzający Sharp Electronics Poland.

Skuteczność technologii Plasmacluster, jak dotąd, potwierdzona została certyfikatami kilkudziesięciu międzynarodowych ośrodków naukowych w Japonii i na świecie. Dowodzą one efektywności technologii jonów Plasmacluster w zwalczaniu dwudziestu dziewięciu różnych rodzajów szkodliwych substancji, takich jak wirusy i bakterie.

Więcej na temat technologii Plasmacluster www.sharpdirect.pl

Jak działa Plasmacluster: http://www.youtube.com/watch?v=kiEv-PQjlq0