Alergia sezonowa u dziecka – jak rozpoznać jej objawy i kiedy leczyć

Zdrowie May 17, 2018 514 wyświetlenia

Zdrowie dziecka to dla rodziców sprawa najwyższej wagi. Z każdym kolejnym miesiącem życia malca, dorośli lepiej poznają jego zachowania ucząc się w ten sposób zarówno pozytywnych, jak i negatywnych reakcji na określone bodźce. Co jednak jeśli nie jesteśmy w stanie jednoznacznie stwierdzić na co choruje dziecko? Z takim właśnie problemem możemy się zmierzyć właśnie teraz. Pylące rośliny i trawy wywołują reakcje alergiczne, które bardzo łatwo pomylić ze zwykłym przeziębieniem. Jak więc odróżnić zwykłą infekcję od uczulenia? Kiedy należy zapisać dziecko do lekarza? I jak można ulżyć malcowi w sytuacji, gdy cierpi z powodu wszechobecnych pyłków? Polecamy nasz krótki poradnik.
Tak naprawdę trudno na pierwszy rzut oka odróżnić, czy dziecko ma katar z powodu alergii, czy też jest to początek infekcji wirusowej. Zwłaszcza, że objawy mogą być niemal identyczne. Katar, lekko podwyższona temperatura, ból głowy i brzucha. Zanim więc umówimy się z dzieckiem na wizytę do lekarza, należy obserwować jego reakcje w określonych sytuacjach. Dość szybko będziemy w stanie stwierdzić jaki kolejny krok należy podjąć.
<strong>Na co zwrócić uwagę?

- Gdy obserwujemy u dziecka objawy takie jak kaszel, katar, zatkany nos, łzawienie oczu.
- Wymienione objawy nie nasilają się w krótkim czasie, wydzieliny są podobnej barwy i konsystencji.
- Wymienionym objawom nie towarzyszy wysoka gorączka.
- Objawy występują nagle np. podczas wspomożonego pylenia roślin i nasilają się, gdy dziecko ma bezpośredni kontakt z alergenami (spacer), a słabną po powrocie do domu.

Jeśli objawy te występują są zauważalne od jakiegoś czasu, to pierwszy znak, że dziecko może mieć problemy z alergią.

Co robić, gdy zauważymy u dziecka objawy alergii?
Jeśli podczas spaceru zaobserwujemy u dziecka występowanie objawów, należy jak najszybciej pozbyć się alergenów z jego skóry. Dlatego po powrocie do domu polecamy wykąpać malucha i zmienić ubranie, a następnie zaaplikować dostępne bez recepty środki, które pomagają neutralizować objawy alergiczne (np. wapno). W przypadku kataru, pomocny jest również roztwór wody morskiej, który możemy stosować kilka razy dziennie. Wykluczone jest leczenie dziecka na własną rękę! Kolejnym krokiem w przypadku braku ustąpienia objawów jest wizyta u alergologa, a następnie wykonanie testów alergicznych, które pozwolą określić na co dziecko jest dokładnie uczulone. Przy uczuleniu na pyłki najbardziej wiarygodne wyniki dają próby skórne, które najlepiej wykonać dopiero po sezonie pylenia.
W jaki sposób można ulżyć alergikowi?

Dla małego dziecka alergia jest wyjątkowo problematyczna, ponieważ oznacza całą listę ograniczeń. Niestety, chociaż jako rodzice chcielibyśmy ulżyć maluchowi w cierpieniu nie jesteśmy w stanie wyeliminować wszechobecnych pyłków unoszących się w powietrzu. Natomiast możemy skutecznie poradzić sobie z alergią w domu. Rozwiązaniem jest zakup oczyszczacza powietrza, który wychwyci i usunie pyłki roślin, roztocza kurzu czy sierść zwierząt. Na uwagę zasługuje seria inteligentnych urządzeń marki Sharp KC-G. Model Sharp KC-G40EUH posiada pięć czujników – badający stężenie najdrobniejszych pyłów PM 2.5, a także kurzu, wilgoci, temperatury oraz światła. Na podstawie ich analizy dokonywana jest bardzo dokładna ocena jakości powietrza w pomieszczeniu. Urządzenie samoczynnie dobiera odpowiedni tryb pracy (oczyszczania i nawilżania), a w przypadku zmiany warunków otoczenia, automatycznie aktualizuje swoje parametry. Wyjątkowa skuteczność nowego oczyszczacza wynika z zastosowania trzech filtrów, a także innowacyjnego jonizatora i nawilżacza powietrza. Dzięki <strong>jonom Plasmacluster HD skutecznie usuwa szkodliwe drobnoustroje i alergeny nie tylko z powietrza, ale również z trudno dostępnych zakamarków, w tym ścian, mebli i tkanin. Urządzenia, wykorzystujące Plasmacluster eliminują alergeny, neutralizując przy tym groźne wirusy. Skuteczność tej innowacyjnej technologii opatentowanej przez Sharp została potwierdzona certyfikatami kilkudziesięciu międzynarodowych ośrodków naukowych w Japonii i na świecie. Nowością w serii KC-G jest również funkcja Plasmacluster, dzięki której można szybko i sprawnie usunąć nieprzyjemne zapachy, a także bakterie z tkanin.

W naszym autoryzowanym sklepie znajdziecie Państwo największy w Polsce wybór inteligentnych oczyszczaczy i nawilżaczy powietrza Sharp. Ich przewagę technologiczną we wszystkich przedziałach cenowych potwierdzi praktycznie każdy profesjonalny ranking oczyszczaczy powietrza.

UA-KIL80E-W, UA-KIL60E-W, UA-HG60E-LUA-HG50E-LUA-HG40E-L, UA-HG40E-TUA-HD60E-L, UA-HD50E-LUA-HD40E-L, UA-HD40E-T, UA-HG30E-B, UA-PG50E-W, UA-PM50E-B, UA-PF40E-W, UA-PE30E-WB

Komentarze

Zostaw komentarz

* Wymagane pole

Mało korzyści?

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, materiałami audio, nowościami oraz ofertami specjalnymi. Nawet, jeśli nie zdecydujesz się teraz, to dzięki dodatkowej wiedz, dokonasz najlepszego możliwego wyboru w przyszłości. 

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy o świadczenie usług drogą elektroniczną, na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez MWP EUGENIUSZ ŻOCHOWSKI, ul. ks. Stanisława Andrukiewicza 4/32, 15-204 Białystok. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail.

O nas

Firma MWP (MostWantedProducts) została założona w 2010 roku jako jeden z pierwszych profesjonalnych Dystrybutorów urządzeń kategorii Wellness (oczyszczaczy powietrza ) japońskiej marki SHARP.

Kontakt

Logo Vestfrost

Oficjalny dystrybutor

Logo Sharp

Oficjalny dystrybutor

Logo Winix

Oficjalny dystrybutor

Logo Coway

Oficjalny dystrybutor

Logo Ideal

Oficjalny dystrybutor

2010-2021 © MWP (MostWantedProducts) Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: Stroniarz.pl