Alergia zimą – jak sobie z nią radzić?

Zdrowie Feb 22, 2018 1215 wyświetlenia

Wiosna i jesień to pory roku, które najczęściej kojarzą się z alergią. Wydaje nam się, że chorzy mogą w końcu odetchnąć na chwilę zimą, gdy za oknem panuje mróz, a rośliny nie kwitną. Nic bardziej mylnego! Mroźne powietrze tylko sprawia wrażenie wolnego od zanieczyszczeń. U osób wrażliwych na działanie roztoczy, grzybów, pleśni czy sierści zwierząt, właśnie jesienią i zimą objawy alergii mogą się nasilać. Jak to możliwe? I czy są skuteczne sposoby radzenia sobie z tym problemem?

Dane są bezwzględne. Szacuje się, że nawet co trzecia osoba na świecie boryka się z alergią, a w Polsce jej objawy ma aż 40% populacji! Choroby alergiczne to nie tylko przyczyna wizyt u lekarza, ale również uciążliwy, codzienny problem. Jak się objawia? Bardzo często pod postacią nieżytu nosa i zapalenia spojówek. Co istotne, choroba pojawia się sezonowo. Pamiętajmy, że to właśnie jesienią i zimą najwięcej czasu spędzamy w pomieszczeniach – ogrzewanych, klimatyzowanych, nie wietrzonych. Ogrzewanie wysusza powietrze, a niezbyt częsta cyrkulacja i gorsza wentylacja powodują, że w pomieszczeniach zamkniętych krążą roztocza, bakterie, włókna tkanin czy sierść zwierząt, które są silnymi alergenami.

Co robić by obronić się przed alergenami objawy?

Bardzo ważne jest regularne sprzątanie domu, tak aby maksymalnie zmniejszyć ilość kurzu czy sierści w pomieszczeniach. Warto również zrezygnować z przedmiotów, które są siedliskiem zanieczyszczeń, takich jak dywany, ciężkie zasłony w sypialni, wykładziny czy pluszowe misie.

Zmiany należy wprowadzić również w sypialniach. Pościel powinna być zmieniana raz w tygodniu i prana w gorącej wodzie, powyżej 60 stopni. Aby wprowadzić dodatkowe środki ostrożności, warto używać specjalnej pościeli, przeznaczonej dla alergików i ochraniaczy na materace.

Pamiętaj też o częstym wietrzeniu mieszkania najlepiej 2 – 3 razy dziennie. Intensywnie, ale krótko. Oczywiście ważne, by każdego dnia sprawdzać stan jakości powietrza na zewnątrz. W przypadku przekroczonych norm smogowych, wietrzenie jest surowo zabronione.

Zwróć też uwagę na temperaturę w pomieszczeniach w okresie grzewczym – nie powinna być zbyt wysoka, optymalna to taka na poziomie nie wyższym niż 21 stopni C. Równie ważna jest odpowiednia wilgotność, utrzymana na poziomie 55-60 %.

Warto zadbać również o odpowiednie nawodnienie, a także często mycie twarzy i rąk co pozytywnie wpływa na redukcję ilości alergenów. W przypadku nieżytu nosa dobrym rozwiązaniem jest używanie soli morskiej, która łagodzi podrażnienia.

Efektywnym sposobem walki z alergenami w domu są oczyszczacze powietrza, które pomogą zamienić wnętrze w przestrzeń przyjazną alergikom. W tej kategorii produktów wyróżnia się marka Sharp, której urządzenia wyposażone są w innowacyjny system jonizacji Plasmacluster, pomagający usuwać przykre zapachy, alergeny, bakterie, 99% wirusów, a nawet roztocza unoszące się w powietrzu w całym pomieszczeniu. Także w takich zakamarkach jak ściany, meble i tkaniny. Dzięki czujnikom kurzu oraz nieprzyjemnego zapachu, urządzenie automatycznie dobiera właściwy program oczyszczania. To nie wszystko, ponieważ oczyszczacz dba również o idealny poziom wilgotności powietrza, uwzględniając przy tym aktualną temperaturę. Co ważne, inteligentne oczyszczacze powietrza Sharp są niezwykle ciche, dzięki czemu ich praca będzie nieinwazyjna także nocą.

Źródło: www.sharpdirect.pl

W naszym autoryzowanym sklepie znajdziecie Państwo największy w Polsce wybór inteligentnych oczyszczaczy i nawilżaczy powietrza Sharp. Ich przewagę technologiczną we wszystkich przedziałach cenowych potwierdzi praktycznie każdy profesjonalny ranking oczyszczaczy powietrza.

UA-KIL80E-W, UA-KIL60E-W, UA-HG60E-LUA-HG50E-LUA-HG40E-LUA-HG40E-TUA-HD60E-L, UA-HD50E-LUA-HD40E-L, UA-HD40E-T, UA-HG30E-B, UA-PG50E-WUA-PM50E-B, UA-PF40E-W, UA-PE30E-WB


Komentarze

Zostaw komentarz

* Wymagane pole

Mało korzyści?

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, materiałami audio, nowościami oraz ofertami specjalnymi. Nawet, jeśli nie zdecydujesz się teraz, to dzięki dodatkowej wiedz, dokonasz najlepszego możliwego wyboru w przyszłości. 

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy o świadczenie usług drogą elektroniczną, na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez MWP EUGENIUSZ ŻOCHOWSKI, ul. ks. Stanisława Andrukiewicza 4/32, 15-204 Białystok. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail.

O nas

Firma MWP (MostWantedProducts) została założona w 2010 roku jako jeden z pierwszych profesjonalnych Dystrybutorów urządzeń kategorii Wellness (oczyszczaczy powietrza ) japońskiej marki SHARP.

Kontakt

Logo Vestfrost

Oficjalny dystrybutor

Logo Coway

Oficjalny dystrybutor

Logo Ideal

Oficjalny dystrybutor

Logo Winix

Oficjalny dystrybutor

Logo Sharp

Oficjalny dystrybutor

Logo Blueair

Oficjalny dystrybutor

2010-2022 © MWP (MostWantedProducts) Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: Stroniarz.pl