Alergik w domu. Jak zadbać o czyste powietrze?

Zdrowie Feb 15, 2018 782 wyświetlenia

W powietrzu każdego domu unoszą się różne zanieczyszczenia, które są nie tylko źródłem dyskomfortu, ale również szkodzą. Raport Polskiego Towarzystwa Alergologicznego nie pozostawia wątpliwości. Alergie to jedne z coraz częściej występujących schorzeń: Skala występowania chorób alergicznych zwiększa się z każdym rokiem – co kilka lat następuje podwojenie liczby chorych. Obecnie na choroby alergiczne cierpi połowa Polaków, z czego najwięcej choruje z powodu roztoczy kurzu domowego. Istotnym problemem jest także rosnąca liczba chorych na astmę, którą wg niektórych szacunków może mieć ponad 4 mln osób w naszym kraju. „Nieoddychające” okna, słabo wentylowane pomieszczenia, tanie materiały, z których wykonane są budynki – wszystko to sprawia, że trudniej usunąć z naszych wnętrz przykre zapachy, toksyny, kurz czy wirusy.

Dlatego w dobie coraz powszechniejszego występowania chorób alergicznych, tak ważna jest odpowiednia dbałość o jakość powietrza w domu. Jak stworzyć warunki umożliwiające alergikom oddychanie pełną piersią? Istotne by powietrze było wolne od kurzu, a więc naturalnego środowiska życiowego roztoczy, pleśni, grzybów oraz sierści zwierząt. Równie ważny jest brak dymu tytoniowego, spalin, toksyn po użyciu detergentów i chemikaliów. Wilgotność powietrza powinna zostać zachowana na poziomie 40-60%, a optymalna temperatura to ok. 20ºC. Należy pamiętać także o częstym wietrzeniu pomieszczeń. Tyle w teorii. A jak zadbać o czyste powietrze w praktyce?

Wygodnym i praktycznym rozwiązaniem są domowe oczyszczacze powietrza. W tym przypadku niedoścignionym liderem rynku jest od lat firma Sharp, która oferuje urządzenia posiadające specjalne programy, pozwalające usunąć alergeny z pomieszczenia – takie jak kurz i pyłki, dzięki czemu powietrze staje się przyjazne dla alergików. Najważniejszym wyróżnikiem oczyszczaczy Sharp jest jednak system Plasmacluster, pomagający usuwać przykre zapachy, alergeny, bakterie, 99% wirusów a nawet roztocza unoszące się w powietrzu w całym pomieszczeniu. Na uwagę zasługują także inne walory. Zainstalowane w oczyszczaczach czujniki zapewniają precyzyjny pomiar niepożądanych czynników i temperatury, dzięki czemu praca urządzenia dostosowywana jest do panujących warunków w sposób optymalny. A bardzo cicha praca oraz minimalistyczny design sprawiają, że urządzenia Sharp są mało inwazyjnym i miłym dla oka elementem wyposażenia wnętrza.

W naszym autoryzowanym sklepie znajdziecie Państwo największy w Polsce wybór inteligentnych oczyszczaczy i nawilżaczy powietrza Sharp. Ich przewagę technologiczną we wszystkich przedziałach cenowych potwierdzi praktycznie każdy profesjonalny ranking oczyszczaczy powietrza.

UA-KIL80E-W, UA-KIL60E-W, UA-HG60E-LUA-HG50E-LUA-HG40E-L, UA-HG40E-TUA-HD60E-L, UA-HD50E-LUA-HD40E-L, UA-HD40E-T, UA-HG30E-B, UA-PG50E-W, UA-PM50E-B, UA-PF40E-W, UA-PE30E-WB

Komentarze

Zostaw komentarz

* Wymagane pole

Mało korzyści?

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, materiałami audio, nowościami oraz ofertami specjalnymi. Nawet, jeśli nie zdecydujesz się teraz, to dzięki dodatkowej wiedz, dokonasz najlepszego możliwego wyboru w przyszłości. 

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy o świadczenie usług drogą elektroniczną, na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez MWP EUGENIUSZ ŻOCHOWSKI, ul. ks. Stanisława Andrukiewicza 4/32, 15-204 Białystok. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail.

O nas

Firma MWP (MostWantedProducts) została założona w 2010 roku jako jeden z pierwszych profesjonalnych Dystrybutorów urządzeń kategorii Wellness (oczyszczaczy powietrza ) japońskiej marki SHARP.

Kontakt

Logo Vestfrost

Oficjalny dystrybutor

Logo Coway

Oficjalny dystrybutor

Logo Ideal

Oficjalny dystrybutor

Logo Winix

Oficjalny dystrybutor

Logo Sharp

Oficjalny dystrybutor

Logo Blueair

Oficjalny dystrybutor

2010-2022 © MWP (MostWantedProducts) Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: Stroniarz.pl