Co warto wiedzieć o nawilżaniu powietrza?

Technologia Oct 20, 2016 1252 wyświetlenia
Co warto wiedzieć o nawilżaniu powietrza?

Na niezliczonych portalach oraz forach internetowych wraz z pojawieniem się sezonu grzewczego rozkwitają dyskusje na temat kłopotów związanych z suchym powietrzem. Natychmiast też pojawiają się "fachowcy" oferujący przeróżne rozwiązania. Oczywiście można się zdecydować na jakiekolwiek z nich bez zbędnego roztrząsania tematu. Jednak aby rozsądnie wydać pieniądze i jednocześnie mieć gwarancję rozwiązania problemu, należy posiadać minimum niezbędnej wiedzy.

CO TO JEST WŁAŚCIWA WILGOTNOŚĆ POWIETRZA ?

Wilgotność powietrza to zawartość wody w powietrzu. Ma ona istotny wpływ na nasz organizm. Obok właściwej temperatury jest to kluczowy czynnik wpływający na nasze zdrowie oraz komfort.

Zbyt suche powietrze sprawia, że unosi się w nim bardzo dużo kurzu oraz innych zanieczyszczeń. Ich wdychanie w połączeniu z wysuszoną śluzówką jamy ustnej i nosa powoduje charakterystyczną chrypkę, katar, chroniczne infekcje oraz rozwój alergii i astmy. Zbyt mała wilgotność to również olbrzymi dyskomfort dla naszych oczu, często objawiający się jako charakterystyczne pieczenie połączone z zaczerwienieniem gałek ocznych. Suche powietrze najbardziej niebezpieczne jest dla osób z chorobami górnych dróg oddechowych oraz niemowląt. W tym drugim przypadku związane jest to z niewykształconą do końca barierą jaką stanowi śluzówka dróg oddechowych i oczu oraz ogólną niską odpornością małego dziecka.

Zbyt duża wilgotność również nie jest czynnikiem pozytywnym. Może powodować skraplanie się wody na szybach, meblach czy sprzęcie elektronicznym, powodując jego uszkodzenie. Wyjątkowo sprzyja też rozwojowi bakterii gnilnych, grzybów chrobotwórczych oraz pleśni. Wilgotne powietrze w połączeniu z ciepłem tworzy idealne warunki do namnażania się roztoczy, a jak wiemy ich odchody stanowią jeden z najbardziej popularnych alergenów.

Optymalna wilgotność

Właściwa wilgotność powietrza mieści się w granicach 50 - 60%. Należy jednak pamiętać, że to optimum ściśle uzależnione jest od panującej temperatury i jest do niej odwrotnie proporcjonalne. Innymi słowy im wyższa temperatura, tym niższapowinna być wilgotność i na odwrót. W warunkach mieszkaniowych przy temperaturze 21-22 stopnie Celsjusza optimum wilgotności przypada na 45-50%. Przy temperaturze 18-20 stopni będzie to już wilgotność na poziomie 55-60%, etc.

Problem z utrzymaniem właściwej wilgotności powietrza nasila się każdorazowo w sezonie grzewczym.

Prawidłowa wilgotność ma wpływ na nasze zdrowie ale również na wszystkie elementy wyposażenia domu. Niska wilgotność w sposób oczywisty negatywnie wpływa na drewniane podłogi oraz inne elementy wykonane z tego materiału, np. stolarka okienna, drzwi czy schody. Wysoka wilgotność powoduje zagrzybianie ścian czy korozję sprzętu elektronicznego. Zatem zadbanie o jej prawidłową wartość przynosi olbrzymie i długofalowe korzyści.

strefa komfortu w funkcji wilgotności oraz temperatury

JEST IDEALNE ROZWIĄZANIE.

Aby sprostać tym wymaganiom oraz zapewnić bezpieczeństwo, higienę oraz należyty komfort życia firma Sharp w 2008 roku wprowadziła na polski rynek inteligentne nawilżacze powietrza. Przystosowane do pracy non-stop, stale monitorują jakość powietrza, utrzymując optymalną wilgotność (40-60%) w zależności od aktualnej temperatury panującej w powietrzu. Urządzenia te charakteryzują się olbrzymią wydajnością (od 450 do 730ml wody na godzinę) i brakiem wad jakie posiadają tradycyjne nawilżacze parowe (duże zużycie prądu, mała wydajność, niebezpieczeństwo poparzenia) czy ultradźwiękowe (mała wydajność, osady mineralne wokół nawilżacza). Mają też olbrzymią przewagę nad tradycyjnymi nawilżaczami ewaporacyjnymi typu Venta, Boneco, Air o Swiss czy polska Triad, we wszystkich tych urządzeniach stosuje się nawilżanie mieszaniną: wody, zebranych z powietrza zanieczyszczeń (woda pełni tam jednocześnie funkcję filtra oczyszczającego powietrze), różnego rodzaju preparatów chemicznych (np. bioabsorbentów) czy dodatkowo olejków eterycznych. Natomiast inteligentne nawilżacze Sharp wykorzystując zwykłą wodę z kranu dodatkowo ją filtrując, aby Użytkownik miał gwarancję, że do powietrza trafia czyste H2O.

!! Sprawdź ofertę Inteligentnych nawilżaczy powietrza Sharp !!

Komentarze

Zostaw komentarz

* Wymagane pole

Newsletter - zapisz się!

Podaj swój e-mail, aby otrzymywać nowości oraz promocje

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy o świadczenie usług drogą elektroniczną, na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez MWP EUGENIUSZ ŻOCHOWSKI, ul. ks. Stanisława Andrukiewicza 4/32, 15-204 Białystok. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail.

O nas

Firma MWP (MostWantedProducts) została założona w 2010 roku jako jeden z pierwszych profesjonalnych Dystrybutorów urządzeń kategorii Wellness (oczyszczaczy powietrza ) japońskiej marki SHARP.

Kontakt

Logo Sharp

Oficjalny dystrybutor

2010-2020 © MWP (MostWantedProducts) Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: Stroniarz.pl