Czyste powietrze w domu, w którym pojawia się niemowlak

Zdrowie Jul 12, 2019 1701 wyświetlenia

Co zagraża dziecku?

W mieszkaniu spędzamy minimalnie 70% naszego czasu. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, że powietrze wewnątrz może być nawet trzykrotnie bardziej zanieczyszczone niż to na zewnątrz. Znajduje się w nim mnóstwo niebezpieczeństw, jak wirusy, roztocza, bakterie czy pył PM2.5. Większości nie jesteśmy w stanie zapobiec, ale możemy skutecznie je eliminować.

Równie istotny jest poziom wilgotności w mieszkaniu. Kiedy spada on poniżej 40% ustają ruchy rzęsek i do płuc przedostaje się więcej zanieczyszczeń, błony śluzowe gardła i nosa wysuszają się szybciej, podrażniona zostaje spojówka oraz skóra. Z drugiej strony, wilgotność wyższa niż 60% sprzyja rozwojowi bakterii, grzybów i roztoczy.

Jak poprawić jakość powietrza w domu? Poznaj kilka prostych zasad

  • Pamiętaj o wietrzeniu pomieszczeń – otwieraj okna na 15 minut dwa razy dziennie – rano i wieczorem
  • Walcz z kurzem – ścieraj kurz wilgotną szmatką i zadbaj o zakup odkurzacza z filtrem HEPA
  • Nawilżanie to podstawa – domowy sposób to wieszanie na kaloryferach mokrych ręczników lub pojemników z wodą. W sklepach znajdziesz profesjonalne nawilżacze
  • Zadbaj o obecność kwiatów w domu – rośliny pochłaniają kurz i inne zanieczyszczenia, podwyższają wilgoć, chłoną ciepło i minimalizują hałas
  • Korzystaj z domowych oczyszczaczy powietrza – jedyna skuteczna metoda usunięcia z powietrza zanieczyszczeń, a także nawilżenia go

Domowy oczyszczacz powietrza – pewny wybór

Niemowlęta z niską odpornością są szczególnie narażone na wirusy, drobnoustroje czy alergeny. Oczyszczacz działa dwutorowo. Z jednej strony usuwa je, pozostawiając powietrze świeże i wolne od zanieczyszczeń. Z drugiej, dzięki inteligentnemu systemowi nawilżania zapobiega nadmiernemu wysuszaniu błon śluzowych gardła i nosa, tym samym ograniczając przenikanie drobnoustrojów. Pamiętaj o tym, że oczyszczacz skutecznie usuwa roztocza, kurz, sierść zwierząt, zarodniki pleśni, drobnoustroje chorobotwórcze, wirusy, Drobiny alergizujące, nieprzyjemne zapachy (np. dym papierosowy), lotne związki organiczne czy szkodliwe pyły takie jak PM10 i PM2.5

Nowoczesne oczyszczacze powietrza marki Sharp wyposażone są w inteligentne systemy monitorowania otoczenia, które na bieżąco dobierają tryb pracy. „Wyłapując” zanieczyszczenia nie tylko w powietrzu, ale również z trudno dostępnych miejsc – pod kanapą czy z dywanów. Wybierając nowoczesny oczyszczacz powietrza warto zwrócić uwagę nie tylko na zasięg jego działania, ale również sposób filtracji i typy czujników.

Wyróżnikiem oczyszczaczy Sharp jest technologia Plasmacluster. To opatentowana przez inżynierów metoda oczyszczania powietrza za pomocą jonów Plasmacluster. Podstawą jej działania jest emisja do atmosfery jonów dodatnich i ujemnych, tworzonych z cząsteczek wody, które napotykając na swojej drodze zanieczyszczenia otaczają je i hamują ich rozwój sprawiając, że powietrze staje się czyste i świeże. Urządzenia wyposażone w technologię Plasmacluster posiadają rekomendacje Brytyjskiej Fundacji Antyalergicznej (Certyfikat BAF).

W naszym autoryzowanym sklepie znajdziecie Państwo największy w Polsce wybór inteligentnych oczyszczaczy i nawilżaczy powietrza Sharp. Ich przewagę technologiczną we wszystkich przedziałach cenowych potwierdzi praktycznie każdy profesjonalny ranking oczyszczaczy powietrza.

Komentarze

Zostaw komentarz

* Wymagane pole

Mało korzyści?

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, materiałami audio, nowościami oraz ofertami specjalnymi. Nawet, jeśli nie zdecydujesz się teraz, to dzięki dodatkowej wiedz, dokonasz najlepszego możliwego wyboru w przyszłości. 

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy o świadczenie usług drogą elektroniczną, na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez MWP EUGENIUSZ ŻOCHOWSKI, ul. ks. Stanisława Andrukiewicza 4/32, 15-204 Białystok. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail.

O nas

Firma MWP (MostWantedProducts) została założona w 2010 roku jako jeden z pierwszych profesjonalnych Dystrybutorów urządzeń kategorii Wellness (oczyszczaczy powietrza ) japońskiej marki SHARP.

Kontakt

Logo Vestfrost

Oficjalny dystrybutor

Logo Coway

Oficjalny dystrybutor

Logo Ideal

Oficjalny dystrybutor

Logo Winix

Oficjalny dystrybutor

Logo Sharp

Oficjalny dystrybutor

Logo Blueair

Oficjalny dystrybutor

2010-2022 © MWP (MostWantedProducts) Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: Stroniarz.pl