Domowe sposoby nawilżania powietrza

Zdrowie May 15, 2019 1519 wyświetlenia

Od kilku sezonów jakość powietrza to temat numer jeden. Raporty smogowe, mapy z poziomem zanieczyszczenia w różnych regionach Polski, dyskusje jak poprawić ten stan - tymi tematami żyjemy od początku sezonu grzewczego do wiosny. Co ciekawe smog to również zjawisko występujące latem, o czym niewiele osób zdaje sobie sprawę. Pamiętajmy o jednym. Problemem jest nie tylko zanieczyszczone powietrza, ale również jego prawidłowa wilgotność. Dlaczego i jak warto zadbać o to, by była prawidłowa? Podpowiadamy poniżej.

Temat nawilżania powietrza jest bardziej złożony, ponieważ w tym przypadku zarówno zbyt wysoki, jak i zbyt niski poziom są szkodliwe dla zdrowia. Optymalna wilgotność powietrza powinna wynosić od 40 do 60% i jest zależna od temperatury. Dla 19-20 stopni będzie wynosiła ok. 55-60%, natomiast dla 21-22 stopni optimum przeniesie się do 40-45%. W praktyce, zbyt suche powietrze w polskich domach to norma. Oddychanie nim prowadzi do wysuszenia śluzówek w nosie lub w gardle. Wtedy spadają ich funkcje ochronne, a to na przykład dla dziecka oznacza błyskawiczną infekcję. Z kolei zbyt duża wilgotność sprzyja rozwojowi roztoczy, pleśni i grzybów, które nie tylko uczulają, ale również negatywnie wpływają na układ oddechowy.

Jak nawilżać powietrze w mieszkaniu?

  • Zadbaj o prawidłową cyrkulacje powietrza w mieszkaniu. Bardzo ważne jest regularne wietrzenie pomieszczeń - najlepiej intensywnie i przynajmniej 2 razy dziennie. Producenci okien proponują również opcję ich rozszczelniania, dzięki której okna są ciągle minimalnie uchylone. W ten sposób świeże powietrze stale dostaje się do domu.
  • Kontroluj temperaturę w domu. Pamiętaj o tym by nie przegrzewać pomieszczeń. Robimy to wyjątkowo często, gdy w domu pojawia się małe dziecko i panicznie boimy się o jego zdrowie. Niestety zbyt wysoka temperatura sprzyja rozwojowi roztoczy, pleśni i grzybów.
  • Woda i ręczniki. Stary domowy sposób z wieszaniem wilgotnych ręczników na kaloryferach i rozstawianie pojemników z wodą w różnych miejscach to nadal bardzo popularne metody nawilżania powietrza. Pamiętaj by używane w tym celu tkaniny były dobrze wypłukane i wolne od detergentów. Wybieraj grubsze ręczniki, z których woda tak szybko nie wyparuje.
  • Nawilżacz powietrza pomaga na suche i ciepłe powietrze w domu, a do wyboru masz kilka typów urządzeń. Jakie? Parowe - woda gotuje się w środku i powstaje para, która wydostaje się na zewnątrz. Nawilżacze ewaporacyjne - powietrze przechodzi przez filtr, oczyszcza się, nawilża i powraca. Niestety, nawilżacze te są dość głośne. Najbardziej nowoczesne nawilżacze wytwarzają ultradźwięki, które rozbijają cząsteczki wody.
  • Najskuteczniejszym sposobem na idealne powietrze w domu jest zakup inteligentnego oczyszczacza i nawilżacza powietrza. Niekwestionowanym liderem w sprzedaży tego typu urządzeń jest marka Sharp. Rozwiązania tej firmy nie tylko doskonale dbają o powietrze w naszym otoczeniu, ale powstrzymują również namnażanie szkodliwych mikroorganizmów i zapewniają, przy odpowiedniej koncentracji, eliminację wirusów i alergenów na poziomie około 99,7 proc. Filtr nawilżacza usuwa kamień, osad i mikroorganizmy z wody. Stanowi jednocześnie matę ewaporacyjną, oddającą wilgoć do powietrza. Dzięki funkcji nawilżania urządzenie na bieżąco bada temperaturę oraz wilgotność względną powietrza i wypuszcza tyle pary wodnej, aby cały czas utrzymać jego idealny poziom. Wraz ze wzrostem temperatury, urządzenie redukuje wilgotność względną, zapobiegając parności powietrza. Co szczególnie ważne, procesy zarówno oczyszczania, jak i nawilżenia powietrza są zautomatyzowane. Po osiągnięciu optymalnego efektu, urządzenie przełącza się na minimalne obroty lub nawet wchodzi w tryb czuwania.

Źródło: https://sharphome.eu/

Jakość oraz referencyjnie wysoką wydajność poniższych modeli SHARP potwierdza praktycznie każdy profesjonalny ranking oczyszczaczy powietrza:

UA-KIL80E-W , UA-KIL60E-W , UA-HG60E-LUA-HG50E-LUA-HG40E-L, UA-HG40E-TUA-HD60E-L, UA-HD50E-LUA-HD40E-L, UA-HD40E-T, UA-HG30E-B, UA-PM50E-B, UA-PG50E-W, UA-PF40E-W, UA-PE30E-WB

Komentarze

Zostaw komentarz

* Wymagane pole

Newsletter - zapisz się!

Podaj swój e-mail, aby otrzymywać nowości oraz promocje

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy o świadczenie usług drogą elektroniczną, na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez MWP EUGENIUSZ ŻOCHOWSKI, ul. ks. Stanisława Andrukiewicza 4/32, 15-204 Białystok. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail.

O nas

Firma MWP (MostWantedProducts) została założona w 2010 roku jako jeden z pierwszych profesjonalnych Dystrybutorów urządzeń kategorii Wellness (oczyszczaczy powietrza ) japońskiej marki SHARP.

Kontakt

Logo Sharp

Oficjalny dystrybutor

Logo Vestfrost

Oficjalny dystrybutor

Logo Winix

Oficjalny dystrybutor

Logo Coway

Oficjalny dystrybutor

2010-2021 © MWP (MostWantedProducts) Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: Stroniarz.pl