Jaki oczyszczacz powietrza Sharp wybrać? Czym się różni UA-HG60E-L od KC-G60EUW, a czym UA-HD50E-L od KC-D50EUW?

Technologia Mar 20, 2020 7689 wyświetlenia
Jaki oczyszczacz powietrza Sharp wybrać?  Czym się różni UA-HG60E-L od KC-G60EUW, a czym UA-HD50E-L od KC-D50EUW?

Na rynku w Polsce dostępnych jest ok. 30 modeli oczyszczaczy i nawilżaczy powietrza renomowanej marki Sharp. Podzielone są one na kilka serii, różniących się między sobą m.in. wydajnością, funkcjami czy zastosowanymi filtrami. Dodatkowo, dwie najwyższe serie produktowe są współdzielone przez dwóch Importerów. Pierwszy to turecka firma Vestel, która czasowo posiada prawa do dystrybuowania produktów agd Sharp na rynku europejskim. W ramach obowiązującej Umowy Vestel w latach 2014-2024 organizuje i prowadzi dystrybucję wyselekcjonowanych produktów agd Sharp, w tym również oczyszczaczy powietrza. Rosnąca popularność tych ostatnich oraz dominująca pozycja na rynku skłoniła japońską markę do rozszerzenia dystrybucji o drugiego Importera - firmę Sharp Consumer. Jest ona m.in. właścicielem polskiej fabryki telewizorów Sharp oraz jest ściśle powiązana kapitałowo z japońskim koncernem.

Dwie współdzielone serie inteligentnych oczyszczaczy i nawilżaczy powietrza pochodzą z tej samej fabryki Sharp oraz posiadają identyczne parametry techniczne.

Jedyne różnice dotyczą wersji kolorystycznych oraz polityki cenowej obu Importerów w stosunku do samych urządzeń jak też stosowanych w nich wymiennych filtrów.

W przypadku systematyki oznaczeń obu Importerów wspólna jest numeracja urządzeń przypisana określonej wydajności i tak:

  • numer 40 - najskuteczniejsza praca w pomieszczeniach o pow. do 30m2 (wydajność oczyszczania 216 - 240 m3/h)
  • numer 50 - najskuteczniejsza praca w pomieszczeniach o pow. do 40m2 (wydajność oczyszczania 306 m3/h)
  • numer 60 - najskuteczniejsza praca w pomieszczeniach o pow. do 50m2 (wydajność oczyszczania 396 - 408 m3/h)

Dodatkowo warto odnotować, że wszystkie prezentowane modele posiadają funkcję inteligentnego oczyszczania powietrza opartego o pomiar z dwóch niezależnych czujników (wyjątkiem są modele z numerem "40" posiadające tylko jeden czujnik). Wszystkie też (już bez wyjątków) oferują możliwość inteligentnego nawilżania polegającego na doborze optymalnej wilgotności do aktualnej temperatury.

Poniżej tabela powinna pomóc w usystematyzowaniu wiedzy o bliźniaczych modelach oczyszczaczy powietrza Sharp z funkcją nawilżania oraz w wyborze właściwego z uwzględnieniem wydajności, odpowiednich funkcji oraz ceny. 

SHARP

SHARP

VESTEL

Premium

UA-HG60E-L (jasnoszary)

KC-G60EUW (biały)

UA-HG50E-L (jasnoszary)

KC-G50EUW (biały)

KC-G50EUH (czarny)

UA-HG40E-L (jasnoszary)

KC-G40EUW (biały)

UA-HG40E-T (brązowy)

KC-G40EUH (czarny)

Średnia

UA-HD60E-L (jasnoszary)

KC-D60EUW (biały)

UA-HD50E-L (jasnoszary)

KC-D50EUW (biały)

UA-HD40E-L (jasnoszary)

KC-D40EUW (biały)

UA-HD40E-T (brązowy)

KC-D40EUB (czarny)

KC-D40EUH (grafit)

 

 UA-KIL80E-W, UA-KIL60E-W

Komentarze

Zostaw komentarz

* Wymagane pole

Newsletter - zapisz się!

Podaj swój e-mail, aby otrzymywać nowości oraz promocje

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy o świadczenie usług drogą elektroniczną, na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez MWP EUGENIUSZ ŻOCHOWSKI, ul. ks. Stanisława Andrukiewicza 4/32, 15-204 Białystok. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail.

O nas

Firma MWP (MostWantedProducts) została założona w 2010 roku jako jeden z pierwszych profesjonalnych Dystrybutorów urządzeń kategorii Wellness (oczyszczaczy powietrza ) japońskiej marki SHARP.

Kontakt

Logo Sharp

Oficjalny dystrybutor

2010-2021 © MWP (MostWantedProducts) Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: Stroniarz.pl