Kalendarz pyleń - co i kiedy pyli

Zdrowie Oct 20, 2016 16199 wyświetlenia

Pyłek roślin to jeden z najczęstszych czynników powodujących objawy alergii. Jako, że stężenie pyłku poszczególnych roślin w powietrzu zmienia się w ciągu roku - z myślą o alergikach opracowano tzw. kalendarze pylenia roślin, które w wiarygodny sposób wskazują na zawartość alergenów w powietrzu.

Okres pylenia roślin trwa praktycznie przez cały rok- od połowy lutego do końca października. Na skutek stale polepszających się warunków wegetacji roślin (ocieplenie klimatu) okres pylenia drzew i traw ciągle się wydłuża, w powietrzu pojawia się coraz więcej alergenów. Podstawowa zasada walki z alergią to wyeliminowanie wroga, jeżeli to nie wystarczy konieczna jest terapia farmakologiczna i zastosowanie leków przeciwhistaminowych.

Nie mniej jednak z alergią trzeba nauczyć się żyć, w tym celu należy przestrzegać kilku prostych zaleceń, które pozwolą ograniczyć kontakt z alergenami. Przede wszystkim, w okresie najintensywniejszego pylenia roślin uczulających, powinno się ograniczyć wyjścia z domu – na spacery najlepiej udać się bezpośrednio po obfitych opadach deszczu. Niskie stężenie pyłku obserwujemy także wczesnym rankiem i późnym wieczorem, gdyż pyłki uwalniane są przez rośliny głównie w ciągu dnia. W drodze do pracy lub do szkoły warto omijać łąki, trawiaste pola, parki i zagajniki, a na miejsce rekreacji wybrać tereny mało zielone.

Bardzo istotne dla alergików jest stworzenie odpowiednich warunków do pracy i odpoczynku. W miesiącach wiosenno-letnich chętnie otwieramy okna mieszkań, niestety nie jest to wskazane gdyż wraz ze świeżym powietrzem wpuszczamy do domu pyłki. W stworzeniu optymalnych warunków bardzo pomocne będą oczyszczacze/nawilżacze powietrza marki Sharp, które dzięki zastosowaniu podwójnego systemu oczyszczania (wysokowydajny filtr HEPA + technologia Plasmacluster) zneutralizują szkodliwe działanie alergenów.

NOWOŚĆ 2021!!! Sharp UA-KIL80E-WSharp UA-KIL60E-W

Komentarze

Zostaw komentarz

* Wymagane pole

Mało korzyści?

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, materiałami audio, nowościami oraz ofertami specjalnymi. Nawet, jeśli nie zdecydujesz się teraz, to dzięki dodatkowej wiedz, dokonasz najlepszego możliwego wyboru w przyszłości. 

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy o świadczenie usług drogą elektroniczną, na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez MWP EUGENIUSZ ŻOCHOWSKI, ul. ks. Stanisława Andrukiewicza 4/32, 15-204 Białystok. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail.

O nas

Firma MWP (MostWantedProducts) została założona w 2010 roku jako jeden z pierwszych profesjonalnych Dystrybutorów urządzeń kategorii Wellness (oczyszczaczy powietrza ) japońskiej marki SHARP.

Kontakt

Logo Vestfrost

Oficjalny dystrybutor

Logo Coway

Oficjalny dystrybutor

Logo Ideal

Oficjalny dystrybutor

Logo Winix

Oficjalny dystrybutor

Logo Sharp

Oficjalny dystrybutor

Logo Blueair

Oficjalny dystrybutor

2010-2022 © MWP (MostWantedProducts) Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: Stroniarz.pl