Lato czasem pylenia oraz nasilonych alergii pyłkowych

Zdrowie Oct 20, 2016 1271 wyświetlenia

Alergia pyłkowa, czyli sezonowe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa i spojówek, któremu często towarzyszą napady astmy oskrzelowej jest coraz większym problemem we współczesnym świecie. Cierpią na nią nawet już bardzo malutkie dzieci. Ich diagnostyka jest skomplikowana. Dodatkowo rodzice, opiekunowie często mylą pyłkowice ze zwykłym katarem. Przyzwyczajeni do tego, że w okresie przejściowym większość przedszkolaków choruje nie zauważamy, że tym razem to nie zwykły katar.

Odczulanie jest procesem skutecznym, choć długotrwałym i skomplikowanym. W tym czasie warto zadbać o to, by warunki domowe jak najbardziej zmniejszały objawy alergii a sami rodzice byli przygotowani na do zapewnienia jak najlepszej ochrony swoich dzieci.

W trosce o pomoc w przetrwaniu konsumentom trudnego okresu wzmożonego pylenia, wywodząca się z Japonii marka Sharp przygotowała specjalny poradnik dla wszystkich zmagających się z problemem alergii pyłkowej.

ANTYALERGICZNY PORADNIK JAPOŃSKIEJ MARKI SHARP

1) Uważnie sprawdzajmy obowiązujący w danym miejscu kalendarz pylenia (prezentowany codziennie
w serwisach meteo w wielu programach telewizyjnych). W innym okresie uczula brzoza, w innym pyłki traw. Nawet gdy nie mamy zdiagnozowanej alergii możemy się szybko zorientować jakie gatunki roślin są problematyczne dla naszych dzieci i w czasie ich pylenia unikać miejsc gdzie występują w natężony sposób.

2) Po przyjściu do domu ze spaceru, z przedszkola, nawet jeśli wyjście trwało tylko chwilę - przemyjmy dzieciom buzie i dłonie dokładnie chłodną wodą.

3) Najwięcej pyłków występują w dni słoneczne, wietrzne. Zagrożenie nimi zdecydowanie maleje w dni pochmurne. Do kilka godzin po opadach deszczu nie musimy niczego się obawiać - powietrze jest wolne od pyłków. Warto wtedy wybrać się z dziećmi na spacer.

4) Wbrew obiegowym opiniom noc może być dla naszych dzieci trudna. Nie zawsze otwieranie okna jest wtedy dla nich bezpieczne. Rośliny pylą w słoneczny dzień, w ciągu dnia ruchy wznoszące powietrza przenoszą je do wyższych warstw atmosfery. Gdy nocą, spada temperatura - pyłki opadają stanowiąc zagrożenie dla uczulonych na nie osób. W tym czasie zbawieniem mogą okazać się inteligentne oczyszczacze powietrza wyposażone w technologie skoncentrowaną na pomocy osobom cierpiącym na alergię. Najnowocześniejsza w tym zakresie technologia Plasmacluster. Z jednej strony za pomocą odpowiednich filtrów zatrzymuje 100% alergenów o wielkości powyżej 1 mikrona, z drugiej strony za pomocą specjalnych klastrów dezaktywuje najmniejsze i najgroźniejsze alergeny, które jest najtrudniej zassać do wnętrza oczyszczacza. Alergeny są o tyle niebezpieczne, że potrafią wnikać głęboko w drogi oddechowe i powodować groźne schorzenia jak np. astma oskrzelowa.

5) Jeżeli to możliwe zrezygnujmy w okresie pylenia z dywanów. Podłogi i meble przecierajmy jak najczęściej czystą wodą.

6) W czasie pylenia warto w szczególny sposób zwrócić uwagę również na dietę naszych dzieci
i wystrzegać się pokarmów, które mogą wywoływać reakcje krzyżowe oraz tych zawierających histaminę i inne aminy biogenne, które mogą nasilać objawy alergii.

Źródło: sharpdirect.pl

W naszym autoryzowanym sklepie znajdziecie Państwo największy w Polsce wybór inteligentnych oczyszczaczy i nawilżaczy powietrza Sharp, których skuteczność w walce z alergią potwierdzona jest wieloma Certyfikatami. Ich przewagę technologiczną we wszystkich przedziałach cenowych potwierdzi praktycznie każdy profesjonalny ranking oczyszczaczy powietrza.

UA-KIL80E-W, UA-KIL60E-W, UA-HG60E-LUA-HG50E-LUA-HG40E-L, UA-HG40E-TUA-HD60E-L, UA-HD50E-LUA-HD40E-L, UA-HD40E-T, UA-HG30E-B, UA-PG50E-W, UA-PM50E-B, UA-PF40E-W

Komentarze

Zostaw komentarz

* Wymagane pole

Mało korzyści?

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, materiałami audio, nowościami oraz ofertami specjalnymi. Nawet, jeśli nie zdecydujesz się teraz, to dzięki dodatkowej wiedz, dokonasz najlepszego możliwego wyboru w przyszłości. 

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy o świadczenie usług drogą elektroniczną, na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez MWP EUGENIUSZ ŻOCHOWSKI, ul. ks. Stanisława Andrukiewicza 4/32, 15-204 Białystok. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail.

O nas

Firma MWP (MostWantedProducts) została założona w 2010 roku jako jeden z pierwszych profesjonalnych Dystrybutorów urządzeń kategorii Wellness (oczyszczaczy powietrza ) japońskiej marki SHARP.

Kontakt

Logo Vestfrost

Oficjalny dystrybutor

Logo Coway

Oficjalny dystrybutor

Logo Ideal

Oficjalny dystrybutor

Logo Winix

Oficjalny dystrybutor

Logo Sharp

Oficjalny dystrybutor

Logo Blueair

Oficjalny dystrybutor

2010-2022 © MWP (MostWantedProducts) Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: Stroniarz.pl