Oczyszczacze powietrza Coway z certyfikatem QUIET MARK

Technologia Oct 18, 2021 1917 wyświetlenia

Czym jest Quiet Mark ?

Quiet Mark to niezależny globalny program certyfikacji związany z fundacją charytatywną UK Noise Abatement Society (od 1959). Poprzez badania naukowe i ocenę Quiet Mark identyfikuje się najcichsze produkty w wielu kategoriach obejmujących też wiele sektorów, takich jak: sprzęt AGD i RTV, materiały dla sektora budowlanego czy popularne produkty sektora komercyjnego.

Quiet Mark najcichsze produkty

Certyfikacja Quiet Mark jest unikalnym znakiem skierowanym do konsumentów i branży handlowej, który potwierdza aprobatę oraz ponad przeciętne właściwości produktu. Dostarcza wiarygodnych i niezależnych informacji na temat poziomu hałasu oraz charakterystyki dźwięku wytwarzanego przez produkt, z głównym naciskiem na ochronę zdrowia i poprawę samopoczucia. Dodatkowym zadaniem Quiet Mark jest stymulowanie produkcji na całym świecie w celu nadania priorytetu odpowiedzialnemu projektowi akustycznemu w celu zmniejszenia zanieczyszczenia hałasem.

Dlaczego Quiet Mark jest teraz potrzebny bardziej niż kiedykolwiek ?

Pandemia Covid-19 spowodowała, że wszyscy na całym świecie spędzają więcej czasu mieszkając i pracując w domu. Rozwijanie i poszukiwanie cichszych technologii stało się teraz priorytetem. Nadmierny hałas może zwiększać poziom stresu, zakłócać sen, zmniejszać produktywność, utrudniać powrót do zdrowia i pogarszać relacje międzyludzkie. Wybierając cichszą technologię i skuteczne rozwiązania akustyczne, można stworzyć spokojne tło, które przywróci równowagę dobrego samopoczucia w domu, pracy i każdej przestrzeni życiowej.

Wpływ hałasu na nasze zdrowie

Hałas to niepożądany dźwięk. Szkodliwy wpływ nadmiernego hałasu na zdrowie, produktywność i spójność społeczną jest poważnie niedoceniany. Badania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) pokazują, że zanieczyszczenie hałasem w środowisku wpływa na zdrowie psychiczne i fizyczne, a obecnie zajmuje nawet drugie miejsce(!) na świecie zaraz po zanieczyszczeniu powietrza w kategorii globalnych zagrożeń dla zdrowia. W naszym szybkim życiu żywiołowość jest ekscytująca i niezbędna. Ale ten podwyższony stan można docenić tylko wtedy, gdy istnieje również możliwość wyboru alternatywy spokoju, ciszy i szansy na wyłączenie.

stres wywołany hałasem

Quiet Mark pomaga konsumentom udoskonalić ich środowisko słuchowe, ponieważ Soundscape staje się nowym priorytetem projektowym, aby wspierać istotną równowagę zdrowotną. Jeśli dźwięk jest odbierany jako zbyt głośny, ma irytujący charakter lub nie można go zatrzymać, wystąpią reakcje zarówno fizjologiczne, jak i psychologiczne, które mogą być bardzo szkodliwe dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Rozdrażnienie hałasem wiąże się z depresją i lękiem. Nadciśnienie, zwiększone wydzielanie hormonów stresu, zagęszczenie krwi i choroby układu krążenia to stany, których doświadcza się w wyniku reakcji stresu na nadmierny i niepożądany hałas.

Jak Quiet Mark certyfikuje produkty ?

Quiet Mark prowadzi swój ostateczny system pomiaru akustycznego, współpracując z globalnymi zespołami specjalistów ds. akustyki. Quiet Mark przeprowadza ocenę deklarowanych technicznych danych testowych oraz pomiary akustyczne produktów w specjalnie zbudowanym laboratorium testowym Quiet Mark oraz specjalistycznych laboratoriach akustycznych partnerów dla określonych kategorii produktów.

poziom hałasu w domu

Dane akustyczne produktu są porównywane jak w przypadku każdej kategorii, dokonując triangulacji podstawowych danych dotyczących wydajności produktu z jego wydajnością akustyczną. Z obszernego zestawu danych obejmującego wybór aktualnych porównywalnych próbek rynkowych dla każdej kategorii, od 10% do 20% najcichszych, najlepiej działających produktów otrzymuje certyfikat Quiet Mark. Każda kategoria produktów jest corocznie poddawana ponownej ocenie, aby odzwierciedlić nowe modele pojawiające się na rynku.

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza też generuje hałas.

Zazwyczaj produkty do uzdatniania powietrza często mają niski zakres decybeli, jednak jakość emitowanego dźwięku i czas, przez jaki produkt jest używany w pobliżu użytkownika w środowisku sypialnym, roboczym i mieszkalnym, oznacza analizę częstotliwości tego typu produktów i wymaga dokładniejszej kontroli, aby przeanalizować ich dźwięk w różnych trybach wydajności. W specjalnie zaprojektowanych badaniach rejestruje się najgłośniejsze odczyty pracy oczyszczaczy i nawilżaczy powietrza, aby określić, czy kwalifikują się one do certyfikacji Quiet Mark. Podobne badania obejmują również wentylatory chłodzące i grzewcze, wentylatory wyciągowe, klimatyzatory i domowe systemy wentylacyjne.

Oczyszczacze powietrza - charakterystyka dźwięku Quiet Mark

Oczyszczacze powietrza – wytwarzają głównie delikatny, szerokopasmowy dźwięk przypominający wiatr, co oznacza, że żaden zakres częstotliwości nie jest dominujący nad jakimkolwiek innym. Tego typu dźwięki są powszechnie określane jako „płaskie”. Niemniej jednak często zawierają one również przerywane elementy wodne, które mogą być uciążliwe, jeśli są głośniejsze niż dźwięk przepływu powietrza. Poprawa jakości dźwięku tych urządzeń polega na zminimalizowaniu ich obecności w przestrzeni, dlatego zarówno dźwięki wody, jak i wzmocnione tony mają być izolowane od zewnątrz.

Najcichsze oczyszczacze powietrza Coway wyróżnione znakiem Quiet Mark

Coway Airmega 300S - głośność od 22 dB.

airmega coway oczyszczacz powietrza

Coway Airmega 300S (AP-1515G) 

to inteligentny oczyszczacz powietrza z mocnym podwójnym systemem filtracyjnym rekomendowanym na powierzchnię pomieszczenia do 70 m² . Maksymalna wydajność CADR (Clean Air Delivery Rate) tego oczyszczacza powietrza to 490 m³/h.

Zapewnia ochronę przed ewentualnymi szkodliwymi cząsteczkami. System filtracji składa się ze zmywalnego filtra wstępnego oraz filtra Max2 Green™. Filtr Max2 Green™ to połączony filtr z węglem aktywnym i filtrem GreenHEPA. Usuwa do 99,97% nanocząstek o wielkości powyżej 0,3 mikrona. Również dzięki technologii antywirusowej GreenHEPA™ zastosowanej w filtrze GreenHEPA, zapewnia podwójną ochronę przed bakteriami, wirusami i pyłkami.

Oczyszczacz powietrza Coway Airmega 300S jest wyposażony w tryb inteligentny, który steruje aktualną wydajnością oczyszczania powietrza, włącza tryb ekonomiczny lub tryb uśpienia w zależności od panujących warunków.

Jest kompatybilny z aplikacjami Google Home, Amazon Alexa i Coway IoCare, które mogą być wykorzystywane, aby zdalnie aktywować oczyszczacz powietrza, uruchomić jego poszczególne funkcje czy sprawdzić poziom zużycia filtra.

Coway Hue&Healing - głośność od 22 dB.

Coway Hue & Healing APMS-0815C oczyszczacz powietrza

Coway Hue&Healing (APMS-0815C)

to zaawansowany oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania, o maksymalnym przepływie oczyszczanego powietrza CADR na poziomie 270 m³/h.

Zapewnia ochronę przed ewentualnymi szkodliwymi cząsteczkami. System filtracji składa się ze zmywalnego filtra wstępnego, filtra z węglem aktywnym i filtra HEPA. Usuwa do 99,5% cząsteczek do 0,3 mikrona, w tym alergeny, bakterie, kurz, pyłki, wirusy, sierść zwierząt, nieprzyjemny zapach, formaldehyd i lotne związki organiczne.

Posiada wbudowany nawilżacz powietrza o maksymalnej wydajności 450ml/h korzystający z bezpiecznej i higienicznej metody nawilżania ewaporacyjnego. Rekomendacja BAF (British Allergy Foundation) pozwala na rekomendowanie tego oczyszczacza i nawilżacza powietrza dla alergików.

Coway Cartridge - głośność od 22 dB

Inteligentny oczyszczacz powietrza Coway Cartridge

Coway Cartridge (AP-1019C) 

to kompaktowy oczyszczacz powietrza rekomendowany do pomieszczeń o maksymalnej powierzchni 35 m². Oferuje maksymalny przepływ czystego powietrza CADR na poziomie 263 m³/h.

Zapewnia ochronę przed ewentualnymi szkodliwymi cząsteczkami. System filtracji składa się ze zmywalnego filtra wstępnego, filtra z węglem aktywnym i filtra GreenHEPA. Usuwa do 99,999% nanocząstek o wielkości do 0,01 mikrona, w tym alergeny, bakterie, kurz, pyłki, wirusy, sierść zwierząt, nieprzyjemny zapach, formaldehyd i lotne związki organiczne. Również dzięki technologii antywirusowej GreenHEPA™ zastosowanej w filtrze GreenHEPA, zapewnia podwójną ochronę przed bakteriami, wirusami i pyłkami. Dzięki zewnętrznym testom laboratoryjnym wychwytuje do 99,9%, a także dezaktywuje wychwycone cząsteczki, zapewniając podwójną ochronę.

Nietuzinkowy design modelu Cartridge spowodował, że jest zdobywcą nagród za wzornictwo: GOOD DESIGN oraz IF DESIGN AWARD. Podobnie jak wszystkie oczyszczacze powietrza Coway, wyposażony jest w tryb automatyczny, który dobiera intensywność procesu oczyszczania do aktualnej jakości powietrza.

Drugą charakterystyczną cechą oczyszczacza Coway Cartridge jest genialnie łatwy system obsługi czyszczenia i wymiany filtrów. Jest to rozwiązanie, którego nie posiada żaden inny oczyszczacz powietrza na rynku.

Komentarze

Zostaw komentarz

* Wymagane pole

Mało korzyści?

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, materiałami audio, nowościami oraz ofertami specjalnymi. Nawet, jeśli nie zdecydujesz się teraz, to dzięki dodatkowej wiedz, dokonasz najlepszego możliwego wyboru w przyszłości. 

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy o świadczenie usług drogą elektroniczną, na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez MWP EUGENIUSZ ŻOCHOWSKI, ul. ks. Stanisława Andrukiewicza 4/32, 15-204 Białystok. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail.

O nas

Firma MWP (MostWantedProducts) została założona w 2010 roku jako jeden z pierwszych profesjonalnych Dystrybutorów urządzeń kategorii Wellness (oczyszczaczy powietrza ) japońskiej marki SHARP.

Kontakt

Logo Vestfrost

Oficjalny dystrybutor

Logo Coway

Oficjalny dystrybutor

Logo Ideal

Oficjalny dystrybutor

Logo Winix

Oficjalny dystrybutor

Logo Sharp

Oficjalny dystrybutor

Logo Blueair

Oficjalny dystrybutor

2010-2022 © MWP (MostWantedProducts) Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: Stroniarz.pl