Oczyszczacze powietrza Philips w ofercie Most Wanted Products

Technologia May 5, 2021 435 wyświetlenia
Oczyszczacze powietrza Philips w ofercie Most Wanted Products

Oczyszczacze powietrza Philips Dual Scan AC3858/50, Philips Dual Scan AC3854/50, Philips Dual Scan AC3055/50, Philips Dual Scan AC3059/50 w ofercie Most Wanted Products.

Firma Philips należy do jednego z liderów w kategorii oczyszczaczy i nawilżaczy powietrza. Zdobyte doświadczenie w produktach medycznych przełożyło się również na kategorię urządzeń do oczyszczania i nawilżania powietrza. Już w 1966 roku Philips wprowadza na europejski rynek swój pierwszy nawilżacz powietrza. Była to głównie konsekwencja ochrony nowonarodzonych dzieci i ich matek. Dzisiaj nawilżacze powietrza są standardowym wyposażeniem pokoi noworodków i niemowlaków. W 1980 roku holenderski koncern udostępnia oczyszczacz powietrza Philips, który usuwa dym papierosowy. Dzieje się to w czasach, kiedy koncerny tytoniowe na świecie świętują swój sukces i kiedy oczyszczacze Philips stają w obronie osób niepalących. Ostatnia dekada XX wieku to dynamiczny rozwój problemu cywilizacyjnego jakim stały się alergie wziewne. Jednym ze skutecznych rozwiązań, jakie pojawiły się w tym czasie były pierwsze oczyszczacze Philips łagodzące objawy alergii. Stało się to w 1991 roku, natomiast już 4 lata później Holendrzy wprowadzają na rynek innowacyjną i kompletnie nową linię oczyszczaczy Philips, które usuwają 99% alergenów. Kumulowanie się problemów dotyczących jakości powietrza musiało zaowocować kumulacją rozwiązań dostępnych w jednym urządzeniu. W 2012 roku pojawia się zatem pierwsze urządzenie Philips 2w1 - oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Od tego czasu fani oczyszczaczy i nawilżaczy Philips mogą w pełni panować nad czystością i optymalną wilgotnością powietrza w swoich pomieszczeniach. Suche powietrze i alergeny to jednak nie jedyne problemy w samonapędzającej się spirali cywilizacyjnej. Okazało się bowiem, że śmiertelnym zagrożeniem rozwijającym się w postępie geometrycznym w największych gospodarkach świata jest SMOG. Szczególną rolę w jego składzie odgrywa frakcja pyłu zawieszonego PM2.5. Jest on niebezpieczny, ponieważ oprócz oczywistego zanieczyszczania płuc i zmniejszania tym samy ich wydajności, ma również możliwość do przedostawania się do układu krwionośnego. Tam jest tak samo niebezpieczny jak cholesterol fizycznie zatykając naczynie krwionośne doprowadzając do udarów i zawałów. W odpowiedzi na te rosnące zagrożenie w 2015 roku na rynku pojawia się pierwszy na świecie oczyszczacz powietrza Philips z numerycznym wskaźnikiem PM 2.5. Zaledwie rok później nawilżacze i oczyszczacze powietrza Philips są dostępne w ponad 35 krajach na całym świecie. W Polsce Użytkownicy mogą wybierać z gamy kilkunastu oczyszczaczy i nawilżaczy Philips różniących się wyposażeniem i rekomendowanych na różne powierzchnie.

Od kilku lat z powodzeniem oferuje je m.in. w Polsce z roku na rok rozszerzając swoją ofertę. Oczyszczacze Philips oferują Użytkownikom sprawdzone rozwiązania gwarantujące wysoką jakość w procesach oczyszczania i nawilżania powietrza. Za system pasywnej filtracji odpowiedzialna jest technologia VitaShield IPS oparta na systemie 3 filtrów wspartych czujnikiem, który mierzy czas oraz intensywność pracy i informuje o konieczności czyszczenia lub wymiany filtrów. Firma Philips nie pozwala w ten sposób na używanie starych i zużytych filtrów w swoich oczyszczaczach powietrza zagrażających higieniczności i zdrowiu człowieka.

specyfikacja-philips

Oczyszczacze powietrza Philips wyróżniają się dużą wydajnością. W ofercie znajdziemy modele o wsółczynniku przepływu powietrza CADR (Clean Air Delivery Rate) od 190 m3/h do aż 610 m3/h w topowej serii Philips Dual Scan. Niemal standardowym wyposażeniem oczyszczaczy Philips są charakterystyczne kolorowe wyświetlacze jakości powietrza. W wyższych modelach dodatkowo wsparte cyfrowymi wskaźnikami poziomu PM2.5, TVOC - LZO, alergenów. Standardowo oczyszczacze Philips wykorzystują filtry HEPA H13, natomiast w najwyższych modelach holenderski koncern wykorzystuje NanoProtect HEPA, usuwający cząsteczki 100x mniejsze niż standardowy filtr HEPA. Oznacza to, że wyłapuje zanieczyszczenia o wielkości 0,003 mikrometra, podczas gdy standardowy filtr HEPA 0,3 mikrometra (Badanie przeprowadzone w maju 2019r. przez IUTA zgodnie z normą DIN71460-1 przy zastosowaniu aerozolu NaCl). Cząsteczki wielkości 0,003 mikrometra są znacznie mniejsze od najmniejszego znanego wirusa.

Oczyszczacze powietrza Philips dla alergika

Skuteczność oczyszczaczy powietrza Philips w walce z alergenami pochodzenia roślinnego i zwierzęcego potwierdzają przede wszystkim testy i badania zakończone uzyskaniem stosownych Certyfikatów. Z punktu widzenia alergika najważniejszymi są: certyfikat ECARF (European Centre for Allergy Research Foundation) oraz certyfikat PTA (Polskiego Towarzystwa Alergologicznego). Przeprowadzone badania i testy kliniczne potwierdzają, że oczyszczacze powietrza Philips wydatnie zmniejszają poziom alergenów w powietrzu redukując tym samym do minimum objawy alergii wziewnej. Najnowsze modele oczyszczaczy Philips posiadają bardzo pomocny alergikom wskaźnik poziomu alergenów IAI. Ich stężenie podawane jest w numerycznej skali od 1 do 12.

Oczyszczacze powietrza Philips doskonale radzą sobie również z innymi patogenami takimi jak: bakterie, wirusy, zarodnie grzybów i pleśni czy roztocza i ich alergizujące białka. Warto jednak pamiętać, że ich stuprocentowe usunięcie wiąże się z koniecznością przefiltrowania powietrza przez wysokowydajny filtr NanoProtect HEPA, ponieważ firma Philips nie stosuje w swoich oczyszczaczach powietrza żadnego aktywnego systemu jonizacji powietrza. Wśród wszystkich dostępnych modeli oczyszczaczy Philips można też znaleść takie, które posiadają rekomendację Narodowego Instytutu zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny, tzw. Atest PZH. Zaświadcza on o pełnym bezpieczeńswie korzystania z takiego oczyszczacza i jego najwyższej higienie. W tej ostatniej kwestii sporą rolę odgrywa wskaźnik zużytych filtrów stosowany powszechnie w oczyszczaczach powietrza Philips.

Oczyszczacze powietrza Philips skuteczne na smog

Oczyszczacze powietrza Philips ze względu na swoje wyposażenie mogą skutecznie usuwać z powietrza tzw. SMOG, który w Polsce jest jednym z głównych rodzajów zanieczyszczenia powietrza. Szczególnie niebezpiecznymi skłanikami smogu są jego najmniejsze frakcje, tzw. PM1 i PM2.5, które ze względu na swoje mikroskopije wymiary wdychane wraz z powietrzem mogą dostawać się do układu krwionośnego człowieka. Wdychanie dużej ilości pyłu zawieszonego PM1 i PM2.5 znacznie zwiększa ryzyko chorób układu krążenia oraz chorób układu oddechowego. Na wdychanie smogu narażeni jesteśmy nie tylko na otwartej przestrzeni, ale również przebywając w pomieszczeniach zamkniętych (domy, mieszkania, biura, etc.). Za jego likwidację w oczyszczaczach Philips odpowiadają dwa niezwykle skuteczne elementy. Pierwszym jest wysokiej jakości czujnik PM2.5 prezentujący aktualną wartość zanieczyszczenia na wyświetlaczu oczyszczacza i odpowiadający za odpowiednią intensywność pracy wentylatora, aby skrócić do minimum czas niezbędny do oczyszczenia powietrza. Drugim jest filtr NanoProtect HEPA, który gwarantuje 100% filtrację wszystkich frakcji pyłu zawieszonego zawartego w smogu: PM10, PM5, PM2.5 a nawet PM1.

Oczyszczacze powietrza Philips z nawilżaczem

nawilzacz

W ofercie holenderskiego Philipsa nie zabrakło również tzw. rozwiązań 2w1, czyli zamknietych w jednej obudowie oczyszczacza i nawilżacza powietrza. Oprócz wszystkich zalet związanych ze skutecznym oczyszczaniem powietrza, w urządzeniach takich znajdziemy jeszcze dodatkowe możliwości związane ze skutecznym jego nawilżeniem. W swoich nawilżaczach Philips korzysta z w pełni bezpiecznej i higienicznej metody nawilżania ewaporacyjnego. Technologia NanoCloud (w nomenklaturze Philipsa) to nic innego, jak tworzenie niewidzialnej nano-mgiełki. Największą zaletą jest fakt, że nano-kropelki wody mają wielkość poniżej progu aerozolu, a tm samym nie mogą w swoim wnętrzu przenosić patogenów takich jak bakterie czy wirusy. A jest to z kolei największy higieniczny problem nawilżaczy ultradźwiękowych. Nawilżacze powietrza Philips mają wbudowany czujnik wilgotności, który pozwala na zaprogramowanie zadanej wilgotności w pomieszczeniu na jedną z trzech wartości: 40%, 50%, 60%.

Oczyszczacze powietrza Philips z aplikacją mobilną Clean Home +

Znakomita większość oczyszczaczy powietrza Philips w tym także urządzeń combi 2w1 (oczyszczacz + nawilżacz) wspierana jest przez aplikację mobilną Clean Home +, dzięki której możliwe jest zdalne sterowanie oczyszczaczem za pomocą smartfonu czy tableta. Aplikacja informuje również o aktualnym poziomie zanieczyszczeń w pomieszczeniu, w którym pracuje oczyszczacz oraz w najbliższej okolicy (dane z czujników powietrza należących do GIOŚ). Znajdziemy tam też informacje o aktualnych ustawieniach pracy oczyszczacza czy procentowym zużyciu filtrów. Wsparciem dla alergików będą informacje o aktualnym poziomie pylenia roślin oraz wskazówek z tym związanych. Aplikacja Philips Clean Home + jest w języku polskim i można ją ściągnąć za darmo ze sklepów App Store (iPhone, iPad) lub Google Play (dla urządzeń mobilnych z systemem Android).

nawilzacz

Komentarze

Zostaw komentarz

* Wymagane pole

Newsletter - zapisz się!

Podaj swój e-mail, aby otrzymywać nowości oraz promocje

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy o świadczenie usług drogą elektroniczną, na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez MWP EUGENIUSZ ŻOCHOWSKI, ul. ks. Stanisława Andrukiewicza 4/32, 15-204 Białystok. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail.

O nas

Firma MWP (MostWantedProducts) została założona w 2010 roku jako jeden z pierwszych profesjonalnych Dystrybutorów urządzeń kategorii Wellness (oczyszczaczy powietrza ) japońskiej marki SHARP.

Kontakt

Logo Sharp

Oficjalny dystrybutor

Logo Vestfrost

Oficjalny dystrybutor

Logo Winix

Oficjalny dystrybutor

Logo Coway

Oficjalny dystrybutor

2010-2021 © MWP (MostWantedProducts) Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: Stroniarz.pl