Ranking oczyszczaczy powietrza SHARP do 1000 pln.

Technologia Nov 20, 2020 846 wyświetlenia
Ranking oczyszczaczy powietrza SHARP do 1000 pln.

Japońska firma Sharp należy niewątpliwie do liderów wśród producentów sprzętu RTV i AGD, jednak jej dominującą pozycję widać szczególnie w kategorii oczyszczaczy i nawilżaczy powietrza. Na chwilę obecną na rynku dostępnych jest 30 modeli, które możemy podzielić na 3 klasy:

W poniższej analizie skupimy się na oczyszczaczach powietrza Sharp dostępnych za kwotę poniżej tysiąca złotych. W ofercie japońskiego koncernu nie znajdziemy tu ani jednego modelu z funkcją nawilżania. Jeśli chodzi natomiast o oczyszczacze powietrza innych marek, to ten przedział cenowy jest królestwem urządzeń o egzotycznych nazwach, z olbrzymią ilością przeróżnych funkcji, wątpliwą jakością oraz minimalną szansą na zakup filtrów w ciągu kolejnych lat. A ich żywotność często obliczona jest na okres nawet poniżej jednego roku. Wprawne oko zauważy, że znakomita większość tych oczyszczaczy powietrza to często te same chińskie produkty sprzedawane pod różnymi nazwami. Warto mieć to na uwadze podejmując decyzję zakupową.

Najtańszym modelem w ofercie SHARP jest oczyszczacz powietrza o symbolu UA-PE30E-WB. W cenie 549 pln otrzymujemy wydajność oczyszczania na poziomie 180m3/h połączoną z cichą pracą na poziomie 26dB. Z jednej strony obsłuży on bez problemu pomieszczenie o powierzchni do ok. 25m2 (wg normy JEM do 21m2), a z drugiej - w nocy może spokojnie pracować w trybie cichym. W tym modelu do dyspozycji mamy 3 ręcznie wybierane tryby pracy. Największymi zaletami tego oczyszczacza powietrza jest jego gwarantowana przez Sharp jakość oraz filtr hepa H13 o żywotności do 2 lat., dzięki czemu mamy gwarancję, że powietrze będzie oczyszczone w 100%, a z samą dostępnością filtrów nie będzie w przyszłości problemu. Mankamentem jest brak wbudowanego generatora Plasmacluster oraz brak czujników jakości powietrza.


Jeśli do poprzedniej specyfikacji dodamy skuteczny jonizator (technologię Plasmacluster) to otrzymamy oczyszczacz powietrza FP-F30EUH. Dzięki możliwości jonizacji dostajemy też do dyspozycji funkcję Ion Shower, czyli intensywny program oczyszczająco jonizujący. Jest on bardzo przydatny, kiedy mamy do dyspozycji jeden oczyszczacz powietrza, a chcemy na noc przygotować dwie lub więcej sypialni. Cena tego modelu to 699 pln.

Kolejnym punktem w naszej analizie są 3 modele oczyszczaczy powietrza Sharp Plasmacluster: FP-J30EUA, FP-J30EUB, FP-J30EUP. W zasadzie jest to jeden model dostępny w trzech wariantach kolorystycznych. W oczyszczaczu tym dalej otrzymujemy wydajność na poziomie 180m3/h ale przy mniejszym minimalnym hałasie na poziomie 23dB. Samo urządzenie jest mniejsze i lżejsze od oczyszczaczy UA-PE30EWB i FP-F30EUH. Oczyszczacze powietrza FP-J30EUA/B/P wyposażone są w filtr hepa H13 oraz dodatkowo wysokowydajny filtr węglowy o żywotności do 2 lat. Cena 899 pln

Inteligentny oczyszczacz powietrza Sharp Plasmacluster UA-PF40E-W znalazł się w tym zestawieniu tylko dlatego, że japoński koncern zdecydował się oferować go w cenie 899 pln. Teoretycznie nie powinniśmy tego tak opisywać, ale z wcześniej wymienionymi modelami dzieli go w zasadzie przepaść. Wydajność na poziomie 240m3 oraz minimalna głośność pracy na poziomie 21dB pozwala na komfortowe użytkowanie tego oczyszczacza w pomieszczeniach o kubaturze nawet 80m3 (pow. ok. 30m2). Precyzyjny czujnik jakości powietrza połączony z wyświetlaczem stężenia zabrudzenia powietrza pozwala na w pełni automatyczną pracę. Wysokowydajny filtr hepa H13 oraz filtr węglowy posiadają żywotność do 10 lat, co w połączeniu z ceną tego modelu czynią go najatrakcyjniejszym oczyszczaczem powietrza w kategorii do 1000 pln.


Tutaj przeczytasz o potwierdzonej skuteczności technologii Plasmacluster.

Tutaj przeczytasz o Gwarancji  Sharp Premium 24H na modele Ultimate Air.

Komentarze

Zostaw komentarz

* Wymagane pole

Newsletter - zapisz się!

Podaj swój e-mail, aby otrzymywać nowości oraz promocje

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy o świadczenie usług drogą elektroniczną, na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez MWP EUGENIUSZ ŻOCHOWSKI, ul. ks. Stanisława Andrukiewicza 4/32, 15-204 Białystok. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail.

O nas

Firma MWP (MostWantedProducts) została założona w 2010 roku jako jeden z pierwszych profesjonalnych Dystrybutorów urządzeń kategorii Wellness (oczyszczaczy powietrza ) japońskiej marki SHARP.

Kontakt

Logo Sharp

Oficjalny dystrybutor

2010-2020 © MWP (MostWantedProducts) Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: Stroniarz.pl