Rośliny, które pomogą oczyścić powietrze w domu

Technologia Feb 19, 2018 1643 wyświetlenia
Rośliny, które pomogą oczyścić powietrze w domu

W sytuacji codziennych alarmów smogowych, warto szukać różnych sposobów, które pomogą wpłynąć pozytywnie na jakość powietrza w domu. Jednym z nich są rośliny doniczkowe. Udowodniono, że zieleń działa jak naturalne filtry dezynfekując niewidoczne gołym okiem toksyny. Dodatkowo rośliny niwelują niekorzystne działanie drobnoustrojów i alergenów. Siła oddziaływania jest różna w zależności od gatunku, dlatego należy wybierać te, których właściwości są szczególnie korzystne.

Na początek warto wymienić kwiaty, które przez lata gościły w naszych domach, a ostatnio zostały trochę zapomniane. Paprotka – jedna z najbardziej popularnych i pospolitych roślin doniczkowych, to cichy sprzymierzeniec w walce z zanieczyszczeniami. Oprócz wchłaniania szkodliwych związków, nawilża też powietrzem i produkuje bardzo dużo tlenu. Warto ustawić ją w sypialni, nad telewizorem lub ekranem komputera. Większość toksyn z powietrza pochłonie również niezwykle dekoracyjny fikus.

Szukając rośliny, która dostarczy nam naprawdę dużą dawkę tlenu, warto sięgnąć po Palmę Areka. Warto ją co tydzień myć, bo to korzystnie wpływa na proces fotosyntezy. Dodatkowo palmy nawilżają powietrze i usuwają z niego toksyczne związki, np. aldehyd.

Skrzydłokwiat z kolei to roślina, który neutralizuje takie szkodliwe substancje, jak silnie rakotwórczy benzen i aceton używany między innymi do produkcji lakierów oraz farb. Usuwa znaczną część trujących substancji, znajdujących się w dymie tytoniowym, a także alkohol. Skrzydłokwiat ozdobi mieszkanie nie tylko bujnymi liśćmi, lecz także ozdobnymi kwiatami.

Niestety współczesny, wysoki poziom zanieczyszczenia wymaga podjęcia bardziej radykalnych środków niż rośliny. Najlepszym sposobem na nieskazitelnie czyste powietrze w domu jest zakup domowego oczyszczacza powietrza. W tej kategorii niezaprzeczalnym liderem rynku jest firma Sharp, której urządzenia cenione są przez miliony użytkowników na całym świecie. Co je wyróżnia? Wszystkie oczyszczacze marki Sharp wyposażone są w opatentowaną przez firmę Technologię Plasmacluster. Na czym ona polega? Jony Plasmacluster HD skutecznie usuwają szkodliwe drobnoustroje i alergeny nie tylko z powietrza, ale również z trudno dostępnych zakamarków, w tym ścian, mebli i tkanin, tym samym zwalczając unoszące się w powietrzu pyłki i inne szkodliwe substancje. Urządzenia, wykorzystujące Plasmacluster zatrzymują kurz, eliminują alergeny, neutralizując przy tym groźne wirusy.

Dodatkowo oczyszczacze powietrza Sharp, dzięki czujnikom kurzu oraz nieprzyjemnego zapachu automatycznie dobierają właściwy program oczyszczania. Z kolei sekcja nawilżania wykorzystuje czujniki wilgotności oraz temperatury, dzięki czemu urządzenie samo zapewnia optymalne nawilżenie powietrza. Urządzenia Sharp wyróżnia także niezwykle cichy tryb pracy oraz nowoczesny design, który świetnie sprawdzi się w każdym wnętrzu.

W naszym autoryzowanym sklepie znajdziecie Państwo największy w Polsce wybór inteligentnych oczyszczaczy i nawilżaczy powietrza Sharp. Ich przewagę technologiczną we wszystkich przedziałach cenowych potwierdzi praktycznie każdy profesjonalny ranking oczyszczaczy powietrza.

Komentarze

Zostaw komentarz

* Wymagane pole

Newsletter - zapisz się!

Podaj swój e-mail, aby otrzymywać nowości oraz promocje

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy o świadczenie usług drogą elektroniczną, na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez MWP EUGENIUSZ ŻOCHOWSKI, ul. ks. Stanisława Andrukiewicza 4/32, 15-204 Białystok. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail.

O nas

Firma MWP (MostWantedProducts) została założona w 2010 roku jako jeden z pierwszych profesjonalnych Dystrybutorów urządzeń kategorii Wellness (oczyszczaczy powietrza ) japońskiej marki SHARP.

Kontakt

Logo Sharp

Oficjalny dystrybutor

2010-2020 © MWP (MostWantedProducts) Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: Stroniarz.pl