Suche powietrze w domu - jak sobie z nim radzić?

Technologia Feb 28, 2018 1970 wyświetlenia
Suche powietrze w domu - jak sobie z nim radzić?

Główną przyczyną zbyt niskiej wilgotności w pomieszczeniach jest ich ogrzewanie. Zjawisko nasila się szczególnie zimą, kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, a woda zawarta w powietrzu osadza się w postaci szronu. Podgrzewamy zatem suche powietrze dodatkowo je osuszając. Czym to skutkuje? Częste zmiany temperatury i wilgotności sprawiają, że łatwiej się przeziębić, a także trudniej obronić się przed wirusami. Problemy mogą mieć także alergicy. Jak radzić sobie z suchym powietrzem w domu? Przedstawiamy skuteczne sposoby!

Suche powietrze, a zdrowie

Lekarze rekomendują utrzymanie wilgotności względnej w zakresie od 40% do 60%. Optymalna temperatura w mieszkaniu to 20-22 oC, a 18 oC w sypialni. Niestety, często te parametry zostają zaburzone, co niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Suche powietrze w biurze lub mieszkaniu może prowadzić do wysuszenia błon śluzowych i skóry, a to z kolei odbija się na jej kondycji – powoduje pękanie i swędzenie, co sprzyja powstawaniu infekcji. Poza tym powietrze o niskim poziomie wilgotności może powodować suchość w gardle, kaszel i trudności z oddychaniem. W takich warunkach, również zanieczyszczenia łatwiej pokonują biologiczną barierę. I choć pyłki drzew i traw przestają być zimą problemem, przebywając w ciepłych i suchych pomieszczeniach wdychamy więcej zanieczyszczeń znajdujących się w kurzu.

Co robić?

Najprostszym i najtańszym sposobem na nawilżenie powietrza w mieszkaniu jest wieszanie na kaloryferach mokrych ręczników lub pojemników wypełnionych wodą. Na ratunek przychodzą nam również rośliny doniczkowe, które są naturalnymi nawilżaczami powietrza. Najlepiej spełniają tę funkcję takie, które wyparowują znaczną ilość pobranej wody. Należą do nich szeflera, bluszcz, lipka, paproć, diffenbachia, fikus. Co ważne, gatunki te pochłaniają również wiele substancji toksycznych.

Jeśli chodzi o pielęgnację, w przypadku podrażnień skóry często występujących zimą należy unikać długich kąpieli w wannie, które tylko pogorszą stan naskórka. Wybierajmy prysznic i hipoalergiczne kosmetyki, które nie zniszczą bariery lipidowej i zminimalizują ryzyko uszkodzeń.

Oczyszczaj i nawilżaj powietrze

Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się zanieczyszczeń i suchego powietrza jest zakup domowego oczyszczacza, wyposażonego jednocześnie w funkcję nawilżacza. Niekwestionowanym liderem w sprzedaży tego typu urządzeń jest marka Sharp, której rozwiązania wyróżniają się innowacyjnością i skutecznością. Filtr nawilżacza usuwa kamień, osad i mikroorganizmy z wody. Stanowi jednocześnie matę ewaporacyjną, oddającą wilgoć do powietrza. Dzięki funkcji nawilżania urządzenie na bieżąco bada temperaturę oraz wilgotność względną powietrza i wypuszcza tyle pary wodnej, aby cały czas utrzymać jego idealny poziom. Wraz ze wzrostem temperatury, urządzenie redukuje wilgotność względną, zapobiegając parności powietrza. Co szczególnie ważne, procesy zarówno oczyszczania, jak i nawilżenia powietrza są zautomatyzowane. Po osiągnięciu optymalnego efektu, urządzenie przełącza się na minimalne obroty lub nawet wchodzi w tryb czuwania.

Źródło: www.sharpdirect.pl

W naszym autoryzowanym sklepie znajdziecie Państwo największy w Polsce wybór inteligentnych oczyszczaczy i nawilżaczy powietrza Sharp. Ich przewagę technologiczną we wszystkich przedziałach cenowych potwierdzi praktycznie każdy profesjonalny ranking oczyszczaczy powietrza.

Komentarze

Zostaw komentarz

* Wymagane pole

Newsletter - zapisz się!

Podaj swój e-mail, aby otrzymywać nowości oraz promocje

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy o świadczenie usług drogą elektroniczną, na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez MWP EUGENIUSZ ŻOCHOWSKI, ul. ks. Stanisława Andrukiewicza 4/32, 15-204 Białystok. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail.

O nas

Firma MWP (MostWantedProducts) została założona w 2010 roku jako jeden z pierwszych profesjonalnych Dystrybutorów urządzeń kategorii Wellness (oczyszczaczy powietrza ) japońskiej marki SHARP.

Kontakt

Logo Sharp

Oficjalny dystrybutor

2010-2020 © MWP (MostWantedProducts) Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: Stroniarz.pl