Zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach - cząstki stałe (PM) i ozon

Zdrowie Jan 31, 2022 37546 wyświetlenia

Zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach - cząstki stałe PM i ozon

Zawieszone cząstki stałe i ozon są groźne dla zdrowia 

Powietrze zawiera zawieszone cząstki stałe (PM) o różnej wielkości. Wiadomo, że drobne cząstki PM mniejsze niż 2,5 µm (PM2,5) niekorzystnie wpływają na układ oddechowy podczas wdychania, wywołując zapalenie dróg oddechowych i inne choroby układu oddechowego. Dodatkowo PM o średnicy od 2,5 do 10 µm (PM10–2,5) również mają niekorzystny wpływ na zdrowie człowieka. Podobnie ozon (O3), który jest gazowym zanieczyszczeniem powietrza, które może podrażniać błony śluzowe oczu i układu oddechowego. Ozon jest wtórnym zanieczyszczeniem powietrza, co oznacza, że jego większość pochodzi z reakcji chemicznych między innymi zanieczyszczeniami powietrza, w tym lotnymi związkami organicznymi i tlenkami azotu, w obecności światła słonecznego. Badania wykazały, że ekspozycja na O3 wiąże się z obniżoną czynnością płuc i zaostrzeniami astmy.

Długotrwałe narażenie na cząstki stałe o średnicy poniżej 2,5 µm (PM2,5) wiąże się z przewlekłymi stanami, takimi jak choroby układu krążenia i układu oddechowego oraz powikłania naczyniowo-mózgowe, co prowadzi do skrócenia długości życia. Krótkotrwałe narażenie na PM2,5 może również powodować różne skutki zdrowotne, w tym zaostrzenie astmy oraz wzrost liczby hospitalizacji i śmiertelności w zakresie układu oddechowego i sercowo-naczyniowego. Objawy mogą się nasilać u osób, u których zdiagnozowano już choroby serca i płuc, a także mogą mieć znaczący wpływ na bardziej wrażliwe osoby starsze, dzieci (z rozwijającymi się płucami) i kobiety w ciąży. PM jest również wymieniana jako przyczyna raka płuc.

Skąd bierze się zanieczyszczenie powietrza w Twoim domu?

Potencjalne źródła cząstek stałych PM w pomieszczeniach obejmują:

  • gotowanie,
  • palenie papierosów,
  • emisje z pieców na drewno i kominków,
  • ogrzewanie,
  • sprzątanie i
  • inne czynności mieszkańców.

Istnieją dwa główne źródła ozonu w budynkach mieszkalnych — źródła zewnętrzne, które dostają się do pomieszczenia głównie poprzez wentylację naturalną, wentylację mechaniczną oraz źródła wewnętrzne, które są emitowane przez niektóre urządzenia elektryczne (drukarki laserowe i kserokopiarki).

Nie trzeba dodawać, że generatory ozonu są w stanie podnieść poziom ozonu w pomieszczeniach do bardzo niezdrowego poziomu i nigdy nie powinny być używane w pobliżu użytkowników budynku.

Zdjęcie autorstwa Jill Burrow z Pexels

Obecne dowody naukowe pokazują, że stosowanie oczyszczacza powietrza prowadzi do zmniejszenia stężenia PM2,5 w pomieszczeniu, co, jak udowodniono, zmniejsza ryzyko niekorzystnych skutków zdrowotnych.

W naszej ofercie posiadamy tylko bezpieczne, certyfikowane produkty najwyższej klasy, wyposażone w filtr HEPA i inne technologie służące eliminacji PM. 

Oczyszczacze powietrza Sharp Plasmacluster wraz z konwencjonalnym pasywnym systemem filtracji powietrza najwyższej jakości, wykorzystują unikalną technologię aktywnego oczyszczania powietrza.

Ta technologia nazywa się Plasmacluster Ion i generuje zrównoważony deszcz jonów dodatnich i ujemnych poprzez rozbijanie cząsteczek wody w powietrzu. W ten sposób urządzenie Plasmacluster Ion nie wytwarza żadnego ozonu (!) w przeciwieństwie do konwencjonalnych jonizatorów używanych w większości innych oczyszczaczy powietrza, które mogą wytwarzać ozon jako produkt uboczny.

oczyszczacz powietrza Sharp z jonizatorem

Oczyszczacze powietrza Coway to jedna z najlepszych dostępnych obecnie marek. Jeśli spojrzysz na listę 10 najlepszych oczyszczaczy powietrza, najczęściej znajdziesz tam model Coway i prawdopodobnie znajdziesz Coway`a na górze. Coway Airmega 300S został przez niektórych nazwany zmieniającym życie, ponieważ jest niezwykle skuteczny zarówno w walce z zanieczyszczeniami w postaci cząstek stałych, jak i zapachami, gazami i lotnymi związkami organicznymi (LZO).

Co bardzo ważne, żaden z dostępnych w naszym sklepie Most Wanted Products oczyszczaczy Coway nie generuje ozonu.

oczyszczacz powietrza Coway

Komentarze

Zostaw komentarz

* Wymagane pole

Mało korzyści?

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, materiałami audio, nowościami oraz ofertami specjalnymi. Nawet, jeśli nie zdecydujesz się teraz, to dzięki dodatkowej wiedz, dokonasz najlepszego możliwego wyboru w przyszłości. 

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy o świadczenie usług drogą elektroniczną, na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez MWP EUGENIUSZ ŻOCHOWSKI, ul. ks. Stanisława Andrukiewicza 4/32, 15-204 Białystok. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail.

O nas

Firma MWP (MostWantedProducts) została założona w 2010 roku jako jeden z pierwszych profesjonalnych Dystrybutorów urządzeń kategorii Wellness (oczyszczaczy powietrza ) japońskiej marki SHARP.

Kontakt

Logo Vestfrost

Oficjalny dystrybutor

Logo Coway

Oficjalny dystrybutor

Logo Ideal

Oficjalny dystrybutor

Logo Winix

Oficjalny dystrybutor

Logo Sharp

Oficjalny dystrybutor

Logo Blueair

Oficjalny dystrybutor

2010-2022 © MWP (MostWantedProducts) Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: Stroniarz.pl