• oczyszczacz powietrza Sharp z nawilżaczem i jonizatorem UA-KIL60E-W
 • oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL60E-W
 • oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL60E-W filtr wstępny
 • oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL60E-W zestaw filtrów
 • oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL60E-W panel sterowania
 • oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL60E-W jonizacja Plasmacluster
 • oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL60E-W do sypialni
 • oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL60E-W inteligentny oczyszczacz
 • oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL60E-W do sypialni dziecka
 • oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL60E-W do pokoju
oczyszczacz powietrza Sharp z nawilżaczem i jonizatorem UA-KIL60E-W
zoom_in
 • IF Design Award 2021 Walaka z wirusami
 • SHARP Plasmacluster UA-KIL60E-W inteligentny oczyszczacz i nawilżacz powietrza

  • dostępny/niedostępny Produkt jest niedostępny
  • Gwarancja 2 Lata + Serwis D2D Gwarancja 3 Lata + Serwis D2D
  • Wysyłka w 24h Wysyłka w 24h
  Ilość:
  Cena
  3 499,00 zł Zniżka 500,00 zł
  3 999,00 zł Brutto
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 3 499,00 zł
  block Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie


  Sharp UA-KIL60E-W to drugi pod względem wydajności oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania (wydajność 660 ml/h), zalecany do pomieszczeń o powierzchni do 50m2. Jest niezwykle cichy (20 dB) i energooszczędny (5,5 W) co znacznie podnosi jakość jego użytkowania w domu, biurze czy w gabinecie.

  Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL60E-W

  charakteryzuje się bardzo cichą pracą. W trybie SEN generuje jedynie 20 dB. Jest również niezwykle energooszczędny, zużycie prądu może wynosić zaledwie 5,5W. Ten Inteligentny oczyszczacz powietrza posiada 5 czujników sterujących pracą automatyczną - 4 odpowiadają za analizę powietrza, natomiast 1 za analizę warunków otoczenia oczyszczacza. Specjalnie skonstruowany wywiew dodatkowo zwiększa jego wydajność wykorzystując przy tym tzw. Efekt Coandy (zjawisko to pozwala na uporządkowane przemieszczanie się po pomieszczeniu powietrza oczyszczonego i właściwy wychwyt powietrza zanieczyszczonego - jak na zamieszczonym obrazku). 

  System najlepszych filtrów powietrza

  System filtracji powietrza zastosowany w oczyszczaczu Sharp UA-KIL60E-W należy do najbardziej zaawansowanych i innowacyjnych na całym rynku oczyszczaczy powietrza. Pierwszym jego etapem jest filtr wstępny, który zatrzymuje największe zanieczyszczenia (o wielkości ponad 240 mikronów), czyli m.in. kurz, sierść czy włosy. Jego głównym elementem jest gęsta metalowa siatka dająca się łatwo myć oraz zabezpieczająca filtry wymienne przed przypadkowym uszkodzeniem.

  Drugim etapem efektywnego oczyszczania powietrza jest filtr węglowy z dodatkiem żelu krzemionkowego, który wychwytuje szkodliwe gazy i nieprzyjemne zapachy pojawiające się w otoczeniu. Żel krzemionkowy umożliwia skuteczne usuwanie tlenków siarki (SOx) i tlenków azotu (NOx), które szczególnie źle wpływają na zdrowie człowieka. W szczególności dotyczy to mieszkańców większych miast, w których występuje spore natężenie ruchu drogowego.

  Ostatnim etapem pasywnej filtracji jest wysokiej klasy filtr HEPA H13 o skuteczności w usuwaniu zanieczyszczeń mechanicznych na poziomie co najmniej 99,97%. To właśnie jego właściwościom zawdzięczamy wyjątkowo skuteczne usuwanie pyłów PM10 i PM2.5, a nawet PM1, czyli frakcji smogu, który jest bardzo szkodliwy dla zdrowia. Zatrzymuje także większość znanych wirusów, unoszących się w powietrzu bakterii i zarodni pleśni, alergenów i blisko 100% innych niebezpiecznych cząsteczek o średnicy powyżej 0,3 mikrona.

  W inteligentnych oczyszczaczach powietrza Sharp wykorzystuje filtry o bardzo długiej żywotności (do 10 lat).

  M.in. dzięki temu ten bezkompromisowy SHARP UAKIL60EW jest zarówno tani w eksploatacji i jak i łatwy w obsłudze.

  Jedną z unikalnych funkcjonalności wykorzystującą właściwości klastrów jonowych jest specjalny tryb Plasmacluster Spot, dzięki któremu możliwe jest szybkie i efektywne usunięcie drobnoustrojów i nieprzyjemnych zapachów zalegających w tkaninach. Użytkownik może skierować strumień powietrza bezpośrednio na wybrany przedmiot (przesiąknięta dymem marynarka, przepocone pantofle, wnętrze kasku, etc.), a silny strumień jonów skutecznie go odświeży w ciągu 8 minut*. To prosty sposób na pozbycie się niechcianych zapachów np. z zasłon czy poduszek. 

  *czasowy efekt uzyskany będzie w odległości od około 70 cm od podłogi i 1 m od przedniego wylotu

  W oczyszczaczu powietrza Sharp UA-KIL60E-W z funkcją jonizacji dostępny jest także tryb Plasmacluster Ion Shower. Przez 10 minut wentylator urządzenia pracuje z dużą siłą, a dodatkowo uwalniane jony Plasmacluster, które zmniejszają elektryczność statyczną kurzu uwalniając go do powietrza. Następnie czułość czujnika kurzu zwiększa się, by uruchomić najwyższy tryb pracy i w ciągu kolejnych 50 minut efektywnie oczyścić pomieszczenie poprzez kilkukrotną filtrację całego powietrza. Program wyjątkowo przydatny do przygotowywania pomieszczenia przed snem, kiedy nie mamy możliwości, aby oczyszczacz mógł pozostać w nim na noc.

   

  Generatory Plasmacluster HD25000 wymagają okresowej wymiany, dlatego bardzo ważnym wsparciem Użytkownika jest praktyczny wskaźnik wymiany modułu. Dioda pulsuje, gdy urządzenie pracowało przez blisko 17,5 tysiąca godzin.

  Uchwyty + kółka wraz z blokadą zapewnią wygodne przemieszczanie pomiędzy pomieszczeniami, a blokada rodzicielska zapobiegnie ingerencji najmłodszych domowników.

  Urządzenie może służyć również jako klimatyzer ewaporacyjny, aby to osiągnąć do zbiornika z wodą należy dodać kostki lodu, spowoduje to wywiew chłodnego powietrza i delikatne obniżenie temperatury w pomieszczeniu.

  Dzięki efektownej obudowie, minimalistycznej formie SHARP PLASMACLUSTER UA-KIL60E-W doskonale wkomponuje się każde wnętrze.

  Najnowszy oczyszczacz Sharp UA-KIL60E-W oferuje tryb inteligentnego oczyszczania i nawilżania. Przygotowany do pracy 24h na dobę przez 365 dni w roku precyzyjnie monitoruje jakość powietrza, zapewniając optymalną wilgotność i usuwając niemal 100% zanieczyszczeń mechanicznych i gazowych bez ingerencji Użytkownika. Posiada aż 5 czujników:
  • czujnik PM2.5 i kurzu - monitoruje stężenie zanieczyszczeń mechanicznych z możliwością oddzielnej analizy molekuł pyłu PM2.5. Ma możliwość regulacji czułości (niska, średnia, wysoka). W ustawieniach fabrycznych Użytkownik otrzymuje ustawienie średnie.
  • czujnik zapachów - na bieżąco wykrywa szkodliwe zanieczyszczenia gazowe i zapachy pochodzące z otoczenia. Wartość jego wskazań sumowana jest ze wskazaniami innych zanieczyszczeń, aby efektywnie sterować wydajnością oczyszczacza dla jego maksymalnej efektywności.
  • czujniki temperatury i wilgotności - współpracując ze sobą, dostosowują poziom nawilżenia powietrza do temperatury (poniżej 18°C - 65%, 18-24°C - 60%, powyżej 24°C - 55%), tym samym dbając o optymalną wilgotność wewnątrz pomieszczenia.
  • czujnik światła - odpowiada za inteligentne uruchamianie trybu SLEEP, w którym priorytetem jest generowanie minimalnego hałasu oraz wyłączenie wszystkich informacji na panelu sterowania. Urządzenie zachowując sprawność do wydajnego oczyszczania i nawilżania powietrza staje się jednocześnie w nocy „niesłyszalne” i „niewidzialne” nie przeszkadzając Użytkownikom w odpoczynku.

  Rozbudowany i czytelny wyświetlacz

  Informacje z 5 czujników wykorzystywane są zarówno do inteligentnej pracy oczyszczacza i nawilżacza Sharp UA-KIL60E-W, jak również do prezentacji wybranych parametrów na rozbudowanym wyświetlaczu. Użytkownik jest informowany m.in. o: 

  • obecności kurzu (informacja kolorystyczna)
  • stężeniu PM2.5 (informacja wyświetlana cyfrowo w mikrogram/m3 dla wartości od 10 do 499)
  • obecności zapachu (informacja kolorystyczna)
  • aktualnej temperaturze (informacja wyświetlana cyfrowo w st. C dla wartości od 0 do 50)
  • aktualnej wilgotności (informacja wyświetlana cyfrowo w % dla wartości od 25 do 75)
  • informacji z TIMERA o ustawieniu czasu działania włącznika / wyłącznika czasowego (informacja wyświetlana cyfrowo w h dla wartości od 1 do 12)
  • wł/wył trybie nawilżania powietrza wraz z informacją o ewentualnej konieczności uzupełnienia wody

  Trójkolorowy wskaźnik jakości powietrza serii UA-KIL

  O jakości powietrza informuje specjalna dioda umieszczona na dole urządzenia, która może przyjmować 3 kolory:

  niebieski (lub wyłączony)

  powietrze czyste nie wymagające interwencji,

  żółty (pulsujący)

  powietrze zanieczyszczone w stopniu umiarkowanym

  czerwony (szybko pulsujący)

  powietrze bardzo zanieczyszczone.

  Inteligentny nawilżacz ewaporacyjny (Nano Cloud) SHARP Plasmacluster UA-KIL60E-W

  Pracując jako inteligentny nawilżacz powietrza model UA-KIL60E-W oferuje bardzo wydajne nawilżanie (do 660 ml/h). Przy dużym deficycie wilgotności w pomieszczeniu i konieczności ciągłej pracy, wyewaporowane w kubaturę pomieszczenia może być nawet blisko 16 litrów wody w ciągu doby. Sharp korzysta przy tym z higienicznej, sprawdzonej i bezpiecznej dla Użytkowników metody nawilżania ewaporacyjnego, w której emitowane cząsteczki wody są poniżej tzw. progu aerozolu. Jest to jeden z warunków koniecznych, dzięki któremu nawilżacze mogą uzyskać akceptację lekarzy alergologów i pulmonologów. W tym inteligentnym nawilżaczu znajduje się filtr, który z jednej strony odpowiada za usuwanie zanieczyszczeń z wody wodociągowej (nie ma konieczności używania innej), natomiast z drugiej zasila przepływające i wyczyszczone wcześniej suche powietrze z nano-cząsteczkami wody tworząc tzw. efekt Nano Cloud. Jego przewagą jest nie tylko wyjątkowa funkcja i skuteczność, ale również żywotność aż do 10 lat (przy intensywnym wykorzystywaniu i mocno zanieczyszczonej wodzie czas ten może ulec znacznemu skróceniu).

  W inteligentnym nawilżaczu Sharp UA-KIL60EW znajduje się również praktyczny wskaźnik zanieczyszczenia filtra. Uruchomi się w momencie przekroczenia 720 godzin łącznego czasu pracy lub przechowywania wody. Dzięki niemu użytkownik nie przegapi nigdy właściwego momentu na przeprowadzenie czynności konserwacyjnych filtra nawilżającego i pojemnika nawilżacza. Musi natomiast pamiętać, by za każdym razem zresetować wskaźnik po ich wykonaniu.

  Ten wyjątkowy oczyszczacz Sharp z funkcją nawilżania nie posiada wszystkich wad nawilżaczy ultradźwiękowych: nie generuje białego nalotu na meblach, nie pozostawia na nich mokrych plam oraz nie jest uciążliwy dla zwierząt domowych, jak psy i koty.

  Na rozbudowanym, ale bardzo czytelnym wyświetlaczu nawilżacza UA-KIL60EW Użytkownik otrzymuje również wskaźnik trybu nawilżania, czyli zmieniającą kolor diodę informującą o włączeniu (biała dioda) i wyłączeniu (brak światła) trybu nawilżania oraz konieczności dolania do zbiornika wody (czerwona pulsująca dioda).

   

  Wizytówką nawilżaczy Sharp jest tryb inteligentnego nawilżania, który pracuje w oparciu o dane pochodzące z czujników wilgotności i temperatury. Zaawansowany technicznie nawilżacz UA-KIL60E-W cały czas zapewnia optymalną wilgotność powietrza w pomieszczeniu (poniżej 18°C - 65%, 18-24°C - 60%, powyżej 24°C - 55%).

  Skuteczna dezynfekcja powietrza Sharp - technologia Plasmacluster HD25000

  W klasie premium oczyszczaczy powietrza marki Sharp, model UA-KIL60E-W to nie tylko 3-stopniowe pasywne oczyszczanie i niezależne nawilżanie powietrza. To również bezpieczna, skuteczna i certyfikowana jonizacja powietrza. W kubaturę pomieszczenia generowana jest odpowiednia ilość dodatnich i ujemnych klastrów jonowych, które aktywnie dezynfekują powietrze unieszkodliwiając bezpośrednio w powietrzu patogeny ożywione i nieożywione, wyraźnie poprawiając higienę i jakość powietrza.

  Ten unikalny i opatentowany przez Sharp system skutecznej i bezpiecznej jonizacji potrafi dezaktywować nawet 99,9% wirusów, alergenów i bakterii, co zostało potwierdzone badaniami w Japonii i na świecie.

  Jako wyjątkowo efektywny i bezpieczny jonizator powietrza Sharp UA-KIL60E-W jest doskonałym wsparciem dla alergików, którzy mogą korzystać z niego przez cały rok, eliminując alergeny pochodzenia roślinnego (nasiona roślin pylących) jak i zwierzęcego (białka alergizujące pochodzenia roztoczowego). Technologia Plasmacluster dba o równowagę jonową w pomieszczeniu, która ma wpływ na samopoczucie domowników i może być istotnym wsparciem w czasie bólów migrenowych.

  W jonizatorze Sharp UA-KIL60E-W zastosowano najwydajniejszy generator jonów HD25000. Moduł o żywotności sięgającej nawet 10 lat zapewnia skoncentrowany strumień klastrów jonowych. Zobrazowanie różnic w efektywności pomiędzy nowym generatorem, a stosowanym w poprzednich modelach (moduł Plasmacluster HD7000), przedstawia tabela:

  Inteligentny oczyszczacz nawilżacz i jonizator SHARP UA-KIL60E-W - wszystko, co najlepsze

  Niewątpliwą zaletą oczyszczacza powietrza Sharp UAKIL60EW jest intuicyjny panel sterowania, z poziomu którego można jednym przyciskiem uruchomić inteligentne oczyszczanie i nawilżanie powietrza. Można tam też ustawić wszystkie dostępne funkcje lub ich kombinacje. Warto podkreślić obecność TIMERA ON/OFF (programatora czasowego), dzięki któremu Użytkownik może zaplanować automatyczne uruchomienie lub wyłączenie urządzenia (1-12 godzin). Na uwagę zasługuje także przejrzysty i rozbudowany wyświetlacz, na którym dostępne są dane na temat jakości powietrza, aktualnie uruchomionych funkcji czy alertów związanych z koniecznością podjęcia działań przez Użytkownika. 

  Urządzenie posiada również funkcję auto restartu. Gdy dochodzi do nagłej przerwy w dostępie do prądu, po jego przywróceniu, samoczynnie uruchomi się w ostatnim trybie pracy. Dużą zaletą oczyszczacza powietrza UA-KIL60E jest jego funkcjonalna mobilność – posiada 2 wygodne uchwyty i praktyczne kółka do relokacji z pomieszczenia do pomieszczenia wraz z blokadą, uniemożliwiającą jego przypadkowe przesunięcie po ustawieniu we właściwym miejscu.

  Szczegóły produktu

  SHARP
  UA-KIL60E-W
  Zalecana powierzchnia pomieszczenia w m²
  50
  Zalecana powierzchnia [m²]
  od 50
  Maksymalna wydajność oczyszczania (m³/h)
  408
  Maksymalna wydajność nawilżania (ml/h)
  660
  Funkcja nawilżania
  Tak
  Pobór prądu/moc (low / high) w W
  5,5 / 61
  Poziom głośności (low / high) w dB
  20 / 51
  Wymiary (szer. x gł. x wys.) w mm
  400 x 339 x 686
  Waga (kg)
  10,8
  Kolor
  Biały
  Wydajność [m³/h]
  od 400
  Czujniki
  PM2.5, temperatury, wilgotności, zapachu, światła
  WiFi i aplikacja mobilna
  tak
  System filtracji
  HEPA H13, filtr nawilżacza, filtr węglowy z dodatkiem żelu krzemionkowego, wstępny
  Tryby
  Inteligent, Ion Shower, Ion Spot
  Technologia jonizacji
  Plasmacluster
  Pojemność zbiornika [l]
  3,6l
  Funkcje
  CHILD LOCK, SLEEP, auto-restart
  IF Design Award 2021
  Tak

  Opinie (2)

  Ocena 
  2021-12-10

  UA-KIL60E

  Niestety po 2 tygodniach użytkowania zaczął wydawać dźwięki skrzypienia - reklamacja. Do momentu usterki działał super, jakość powietrza zdecydowanie lepsza.

  Ocena 
  2021-04-25

  Gdzie ten oczyszczacz powietrza ma wyświetlacz ??

  Ten oczyszczacz sharp 'a ma wyświetlacz przy podłodze, więc jak stoi na włochatym dywanie, to go nie widać !!! Dlaczego w oczyszczaczu powietrza za 4000 zł nie zrobiono go na górze??

  Napisz opinię

  Do tego oczyszczacza
  pasują filtry

  Mało korzyści?

  Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, materiałami audio, nowościami oraz ofertami specjalnymi. Nawet, jeśli nie zdecydujesz się teraz, to dzięki dodatkowej wiedz, dokonasz najlepszego możliwego wyboru w przyszłości. 

  Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy o świadczenie usług drogą elektroniczną, na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez MWP EUGENIUSZ ŻOCHOWSKI, ul. ks. Stanisława Andrukiewicza 4/32, 15-204 Białystok. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail.

  O nas

  Firma MWP (MostWantedProducts) została założona w 2010 roku jako jeden z pierwszych profesjonalnych Dystrybutorów urządzeń kategorii Wellness (oczyszczaczy powietrza ) japońskiej marki SHARP.

  Kontakt

  Logo Vestfrost

  Oficjalny dystrybutor

  Logo Coway

  Oficjalny dystrybutor

  Logo Ideal

  Oficjalny dystrybutor

  Logo Winix

  Oficjalny dystrybutor

  Logo Sharp

  Oficjalny dystrybutor

  Logo Blueair

  Oficjalny dystrybutor

  2010-2022 © MWP (MostWantedProducts) Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: Stroniarz.pl