zoom_in
 • IF Design Award 2021 Walaka z wirusami
 • SHARP Plasmacluster UA-KIL80E-W inteligentny oczyszczacz powietrza z nawilżaczem

  • dostępny/niedostępny Produkt jest niedostępny
  • Gwarancja 2 Lata + Serwis D2D Gwarancja 3 Lata + Serwis D2D
  • Wysyłka w 24h Wysyłka w 24h
  Ilość:
  Cena
  3 999,00 zł
  block Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie


  Sharp UA-KIL80E-W to nowy flagowy oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania (do 700 ml/h), obsługujący sprawnie pomieszczenia o pow. nawet 62 m2. Zapewnia jednocześnie przepływ powietrza na poziomie do 498 m3/h. Wyposażony został w sprawdzony system filtracyjny składający się z samoczyszczącego się filtra wstępnego, węglowo - krzemionkowego filtra usuwającego zapachy oraz wysokiej klasy biologicznego filtra HEPA H13. Jako aktywny system oczyszczania powietrza wykorzystywana jest certyfikowana technologia Plasmacluster - tym razem w maksymalnym wydaniu HD25000. Jest to zdecydowanie najbardziej zaawansowany oczyszczacz, nawilżacz i jonizator powietrza w aktualnej ofercie SHARP.

  Urządzenie posiada tryb Plasmacluster Ion Shower do szybkiego i intensywnego ujemnego na jonizowania powietrza. Dodatkowe funkcje to: Plasmacluster Spot (usuwanie zapachów i bakterii z tkanin), Timer i nawilżacz ewaporacyjny (Nano Cloud). Model UA-KIL80E-W został wyposażony w aż pięć czujników jakości powietrza, które pozwalają na dokładne dopasowanie parametrów urządzenia, tak aby jeszcze lepiej zadbać o Twój komfort.

  Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL80E-W

  w swojej klasie wydajnościowej - należy do referencyjnie cichych. W trybie SEN generuje tylko 21dB. Zużycie prądu wynosi zaledwie 6,4W, czyniąc go niezwykle energooszczędnym. Ten Inteligentny oczyszczacz powietrza posiada 5 czujników sterujących pracą automatyczną - 4 z nich odpowiadają za analizę powietrza, natomiast 1 za analizę warunków otoczenia oczyszczacza.  

  W serii Premium oczyszczaczy powietrza Sharp wykorzystywane są filtry o żywotności do 10 lat. Dodatkowo dzięki unikalnemu systemowi automatycznego czyszczenia filtra wstępnego ten niezwykły SHARP UAKIL80EW jest zarówno tani w eksploatacji i jak i łatwy w obsłudze

  Najnowszy oczyszczacz Sharp UA-KIL80E-W standardowo oferuje tryb inteligentnego oczyszczania i nawilżania. Inteligentnie dba o jakość powietrza w pomieszczeniu, zapewniając optymalną wilgotność i usuwając niemal 100% zanieczyszczeń mechanicznych i gazowych uwzględniając przy tym w swojej pracy nawet pory dnia !!! Został wyposażony w aż 5 czujników:

  Inteligentny oczyszczacz, nawilżacz i jonizator powietrza SHARP Plasmacluster UA-KIL80E-W
  • czujnik PM2.5 i kurzu - monitoruje stężenie zanieczyszczeń mechanicznych z możliwością oddzielnej analizy molekuł pyłu PM2.5. Ma możliwość regulacji czułości (niska, średnia, wysoka). W ustawieniach fabrycznych Użytkownik otrzymuje ustawienie średnie.
  • czujnik zapachów - na bieżąco wykrywa szkodliwe zanieczyszczenia gazowe i zapachy pochodzące z otoczenia. Wartość jego wskazań sumowana jest ze wskazaniami innych zanieczyszczeń, aby efektywnie sterować wydajnością oczyszczacza dla jego maksymalnej efektywności.
  • czujniki temperatury i wilgotności - współpracując ze sobą, dostosowują poziom nawilżenia powietrza do temperatury (poniżej 18°C - 65%, 18-24°C - 60%, powyżej 24°C - 55%), tym samym dbając o optymalną wilgotność wewnątrz pomieszczenia.
  • czujnik światła - odpowiada za inteligentne uruchamianie trybu SLEEP, w którym priorytetem jest generowanie minimalnego hałasu oraz wyłączenie wszystkich informacji na panelu sterowania. Urządzenie zachowując sprawność do wydajnego oczyszczania i nawilżania powietrza staje się jednocześnie w nocy „niesłyszalne” i „niewidzialne” nie przeszkadzając Użytkownikom w odpoczynku.

  Rozbudowany i czytelny wyświetlacz

  Informacje z 5 czujników wykorzystywane są zarówno do inteligentnej pracy oczyszczacza i nawilżacza Sharp UA-KIL80E-W, jak również do prezentacji wybranych parametrów na rozbudowanym wyświetlaczu. Użytkownik jest informowany m.in. o: 

  • obecności kurzu (informacja kolorystyczna)
  • stężeniu PM2.5 (informacja wyświetlana cyfrowo w mikrogram/m3 dla wartości od 10 do 499)
  • obecności zapachu (informacja kolorystyczna)
  • aktualnej temperaturze (informacja wyświetlana cyfrowo w st. C dla wartości od 0 do 50)
  • aktualnej wilgotności (informacja wyświetlana cyfrowo w % dla wartości od 25 do 75)
  • informacji z TIMERA o ustawieniu czasu działania włącznika / wyłącznika czasowego (informacja wyświetlana cyfrowo w h dla wartości od 1 do 12)
  • wł/wył trybie nawilżania powietrza wraz z informacją o ewentualnej konieczności uzupełnienia wody
  • działaniu automatycznej funkcji czyszczenia filtra wstępnego

  Trójkolorowy wskaźnik jakości powietrza serii UA-KIL

  O jakości powietrza informuje specjalna dioda umieszczona na dole urządzenia, która może przyjmować 3 kolory:

  niebieski (lub wyłączony)

  powietrze czyste nie wymagające interwencji,

  żółty (pulsujący)

  powietrze zanieczyszczone w stopniu umiarkowanym

  czerwony (szybko pulsujący)

  powietrze bardzo zanieczyszczone.

  Unikalna kombinacja innowacyjnych filtrów powietrza

  System filtracyjny w oczyszczaczu Sharp UA-KIL80E-W wydaje się być na chwilę obecną najbardziej zaawansowanym i innowacyjnym na rynku oczyszczaczy powietrza. Pierwszym etapem jest filtr wstępny, który zatrzymuje największe zanieczyszczenia (o wielkości 240 mikronów), czyli m.in. kurz, sierść czy włosy. Sharp postawił tutaj na innowacyjny system automatycznego czyszczenia, który wykorzystuje specjalne rolki zbierające kurz do pojemnika. Proces uruchamia się co 48 godzin i trwa 8 minut. W tym czasie oczyszczacz nie pracuje, a wskaźnik oczyszczania filtra jest podświetlony. Użytkownik nie musi przeprowadzać regularnej konserwacji, ale tylko średnio co pół roku oczyścić pojemnik. Jeśli wyłączy tryb automatycznego czyszczenia, urządzenie samoczynnie przeprowadza go co miesiąc (po 720 godzinach pracy). Po raz pierwszy rozwiązanie takie zastosowano dopiero w oczyszczaczu KI-G75EUW.

  Etapy filtracji powietrza
   

  Kolejnym etapem efektywnego oczyszczania powietrza jest filtr węglowy z dodatkiem żelu krzemionkowego, wychwytujący szkodliwe gazy i nieprzyjemne zapachy wydzielające się z otoczenia. Żel krzemionkowy wyróżniają właściwości umożliwiające usuwanie tlenków siarki (SOx) i tlenków azotu (NOx), źle wpływających m.in. na samopoczucie i koncentrację. Jest to w szczególności problem mieszkańców większych miast, w których występuje spore natężenie ruchu drogowego.

  Ostatnim i najbardziej precyzyjnym elementem systemu jest wysokiej klasy filtr HEPA H13 o 99,97% skuteczności w usuwaniu zanieczyszczeń mechanicznych. To właśnie jego właściwościom zawdzięczamy powietrze wolne od pyłów PM10 i PM2.5 czy nawet PM1, czyli mierzonych frakcji smogu, który jest bardzo szkodliwy dla zdrowia. Zatrzymuje także większość znanych wirusów, unoszących się w powietrzu bakterii i zarodni pleśni, alergenów i blisko 100% innych niebezpiecznych cząsteczek o średnicy powyżej 0,3 mikrona.

  Inteligentny nawilżacz ewaporacyjny (Nano Cloud) SHARP Plasmacluster UA-KIL80E-W

  Model UA-KIL80E-W może pracować równolegle z systemem oczyszczania również jako nawilżacz powietrza gwarantując bardzo wydajne nawilżanie powietrza (do 700 ml/h). Oznacza to, że przy ciągłej pracy wyewaporowane w kubaturę pomieszczenia może być nawet blisko 17 litrów wody w ciągu doby.

  Sharp wykorzystuje tu higieniczną, sprawdzoną i bezpieczną dla Użytkowników metodę ewaporacyjną, w której emitowane cząsteczki wody są poniżej tzw. progu aerozolu. Dzięki temu ten wyjątkowy nawilżacz spełnia wszelkie kryteria, aby uzyskać akceptację lekarzy alergologów i pulmonologów.

  W sekcji nawilżania wykorzystywany jest specjalny filtr, który z jednej strony odpowiada za usuwanie zanieczyszczeń z wody wodociągowej (nie ma konieczności używania innej), natomiast z drugiej zasila przepływające i wyczyszczone wcześniej suche powietrze w nano-cząsteczki wody tworząc tzw. efekt Nano Cloud.

  Jego przewagą jest nie tylko wyjątkowa funkcja i skuteczność i żywotność do 10 lat (przy intensywnym wykorzystywaniu mocno zanieczyszczonej wody czas ten może ulec znacznemu skróceniu). W inteligentnym nawilżaczu Sharp UA-KIL80E-W znajduje się również praktyczny wskaźnik zanieczyszczenia filtra. Uruchomi się w momencie przekroczenia 720 godzin łącznego czasu pracy lub przechowywania wody. Dzięki niemu użytkownik nie przegapi nigdy właściwego momentu na przeprowadzenie czynności konserwacyjnych filtra nawilżającego i pojemnika nawilżacza. Musi natomiast pamiętać, by za każdym razem zresetować wskaźnik po ich wykonaniu.

  Ten ultranowoczesny oczyszczacz Sharp z funkcją nawilżania nie posiada wszystkich wad nawilżaczy ultradźwiękowych:  nie generuje białego nalotu na meblach, nie pozostawia na nich mokrych plam oraz nie jest uciążliwy dla zwierząt domowych, jak psy i koty. Na wyświetlaczu nawilżacza UA-KIL80EW Użytkownik otrzymuje również wskaźnik trybu nawilżania, czyli zmieniającą kolor diodę informującą o włączeniu (biała dioda) i wyłączeniu (brak światła) trybu nawilżania oraz konieczności dolania do zbiornika wody (czerwona pulsująca dioda).

  Flagową funkcjonalnością nawilżaczy Sharp jest tryb inteligentnego nawilżania, który pracuje w oparciu o dane pochodzące z czujników wilgotności i temperatury. Topowy nawilżacz UA-KIL80E-W cały czas dba o to, aby zapewniać optymalną wilgotność powietrza w pomieszczeniu (poniżej 18°C - 65%, 18-24°C - 60%, powyżej 24°C - 55%).

  Technologia Plasmacluster HD25000 - lepsza niż ozonowanie

  Podobnie jak w wielu innych modelach premium Sharp, model UA-KIL80E-W to nie tylko 3-stopniowe pasywne oczyszczanie i niezależne nawilżanie powietrza. To również bezpieczna, przebadana i certyfikowana jonizacja powietrza. Największą jej zaletą jest fakt, że oferując właściwości dezynfekujące porównywalne z ozonowaniem, jonizacja Plasmacluster nie ma podstawowej wady ozonowania - może być używana non-stop i jest całkowicie bezpieczna dla człowieka i ssaków.

  Do wnętrza pomieszczenia generowana jest odpowiednia ilość dodatnich i ujemnych klastrów jonowych, które aktywnie dezynfekują powietrze unieszkodliwiając bezpośrednio w powietrzu patogeny ożywione i nieożywione, wyraźnie poprawiając jakość i higienę powietrza. Ten autorski i opatentowany przez Sharp system jonizacji skutecznie dezaktywuje nawet 99,9% wirusów, alergenów i bakterii, co zostało potwierdzone badaniami.

  Jako wyjątkowo efektywny jonizator Sharp UA-KIL80E-W jest doskonałym wsparciem dla alergików, którzy mogą korzystać z niego przez cały rok, eliminując alergeny pochodzenia roślinnego (nasiona roślin pylących) jak i zwierzęcego (białka alergizujące pochodzenia roztoczowego).

  Technologia Plasmacluster dba o równowagę jonową w pomieszczeniu, która ma wpływ na samopoczucie domowników i może być istotnym wsparciem w czasie bólów migrenowych.

  W jonizatorze Sharp UA-KIL80E-W zastosowano najwydajniejszy generator jonów HD25000. Moduł o żywotności sięgającej nawet 10 lat zapewnia skoncentrowany strumień klastrów jonowych. Zobrazowanie różnic w efektywności pomiędzy nowym generatorem a stosowanym w poprzednich modelach (moduł Plasmacluster HD7000), przedstawia tabela:

  Plasmacluster Spot – orientacyjny czas usuwania przylegających zapachów i bakterii z tkanin*:

  W oczyszczaczu powietrza Sharp UA-KIL80E-W z funkcją jonizacji dostępny jest także tryb Plasmacluster Ion Shower. Przez 10 minut wentylator urządzenia pracuje z dużą siłą, a dodatkowo uwalniane jony Plasmacluster, które zmniejszają elektryczność statyczną kurzu uwalniając go do powietrza. Następnie czułość czujnika kurzu zwiększa się, by uruchomić najwyższy tryb pracy i w ciągu kolejnych 50 minut efektywnie oczyścić pomieszczenie poprzez kilkukrotną filtrację całego powietrza. Program wyjątkowo przydatny do przygotowywania pomieszczenia przed snem, kiedy nie mamy możliwości, aby oczyszczacz mógł pozostać w nim na noc.

  Producent zadbał o praktyczny wskaźnik wymiany modułu. Dioda pulsuje, gdy urządzenie pracowało przez blisko 17,5 tysiąca godzin.

  Jeszcze więcej możliwości w Inteligentnym oczyszczaczu, nawilżaczu i jonizatorze SHARP UA-KIL80EW

  Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL80E-W posiada intuicyjny panel sterowania, z poziomu którego można jednym przyciskiem uruchomić inteligentne oczyszczanie i nawilżanie powietrza. Można tam też ustawić wszystkie dostępne funkcje lub ich kombinacje. Warto podkreślić obecność TIMERA ON/OFF (programatora czasowego), dzięki któremu Użytkownik może zaplanować automatyczne uruchomienie lub wyłączenie urządzenia (1-12 godzin).

  Na uwagę zasługuje także przejrzysty i rozbudowany wyświetlacz, na którym dostępne są dane na temat jakości powietrza, aktualnie uruchomionych funkcji czy alertów związanych z koniecznością podjęcia działań przez Użytkownika . 

  Specjalna konstrukcja wywiewu dodatkowo zwiększa jego wydajność wykorzystując tzw. efekt Coanda (powietrze opływa pomieszczenie w cyklu ściana-sufit-ściana-podłoga).

  Urządzenie posiada również funkcję auto restartu. Gdy dochodzi do nagłej przerwy w dostępie do prądu, po jego przywróceniu, samoczynnie uruchomi się w ostatnim trybie pracy.

  Dużą zaletą oczyszczacza powietrza Sharp UA-KIL80E-W jest jego funkcjonalna mobilność – posiada 2 wygodne uchwyty i praktyczne kółka do relokacji z pomieszczenia do pomieszczenia wraz z blokadą, uniemożliwiającą jego przypadkowe przesunięcie po ustawieniu we właściwym miejscu.

  Szczegóły produktu

  SHARP
  UA-KIL80E-W
  Zalecana powierzchnia pomieszczenia w m²
  62
  Zalecana powierzchnia [m²]
  od 50
  Maksymalna wydajność oczyszczania (m³/h)
  498, 700
  Funkcja nawilżania
  Tak
  Pobór prądu/moc (low / high) w W
  6,4 / 103
  Poziom głośności (low / high) w dB
  21 / 55
  Wymiary (szer. x gł. x wys.) w mm
  400 x 359 x 693
  Waga (kg)
  11,8
  Kolor
  Biały
  Wydajność [m³/h]
  od 400
  Czujniki
  PM2.5, kurzu, temperatury, wilgotności, zapachu, światła
  WiFi i aplikacja mobilna
  nie
  System filtracji
  HEPA H13, filtr nawilżacza, filtr węglowy z dodatkiem żelu krzemionkowego, wstępny
  Tryby
  Automatyczne oczyszczanie filtra wstępnego, Inteligent, Ion Shower, Ion Spot
  Technologia jonizacji
  Plasmacluster
  Pojemność zbiornika [l]
  3,6l
  Funkcje
  CHILD LOCK, SLEEP, TIMER, auto-restart
  IF Design Award 2021
  Tak

  Opinie (4)

  Ocena 
  2021-09-04

  oczyszczacz sharp - jestem zadowolona

  Dziękuję za porady i możliwość zakupu tego nawilżacza oczyszczacza powietrza. Aneta

  Ocena 
  2021-08-18

  Kil80

  Po kilku tygodniach urządzenie terkocze, bardzo głośno. Bez kitu, wywalę tego Sharpa za chwilę na śmietnik. Mój egzemplarz został wymieniony na nowy ale hałas jest jeszcze większy. Serwis Sharp robi ze mnie debila, tylko sprzedawca działa profesjonalnie. Nikomu nie polecam bo moim zdaniem to wada konstrukcyjna tego modelu.

  Ocena 
  2021-04-25

  UA-KIL80EW sharp - oczyszczacz bardzo dobry, ale drogi.

  Ogólnie zarówno jako oczyszczacz jak i nawilżacz powietrza sprawdza się bardzo dobrze, ale jest jednak bardzo drogi. Gdyby nie promocja z drugim ładnym oczyszczaczem Sharpa, to pewnie wybrałbym polecany przez sprzedawcę model tańszy aż o 1500 zł UAHG60EL.

  Ocena 
  2021-02-21

  Najdroższy oczyszczacz Sharpa

  Mam nadzieję, że rzeczywiście najlepszy. Wygląda solidnie, ale jest też wielki. Czekam na obiecany bonus :)

  Napisz opinię

  Do tego oczyszczacza
  pasują filtry

  Mało korzyści?

  Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, materiałami audio, nowościami oraz ofertami specjalnymi. Nawet, jeśli nie zdecydujesz się teraz, to dzięki dodatkowej wiedz, dokonasz najlepszego możliwego wyboru w przyszłości. 

  Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy o świadczenie usług drogą elektroniczną, na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez MWP EUGENIUSZ ŻOCHOWSKI, ul. ks. Stanisława Andrukiewicza 4/32, 15-204 Białystok. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail.

  O nas

  Firma MWP (MostWantedProducts) została założona w 2010 roku jako jeden z pierwszych profesjonalnych Dystrybutorów urządzeń kategorii Wellness (oczyszczaczy powietrza ) japońskiej marki SHARP.

  Kontakt

  Logo Vestfrost

  Oficjalny dystrybutor

  Logo Coway

  Oficjalny dystrybutor

  Logo Ideal

  Oficjalny dystrybutor

  Logo Winix

  Oficjalny dystrybutor

  Logo Sharp

  Oficjalny dystrybutor

  Logo Blueair

  Oficjalny dystrybutor

  2010-2022 © MWP (MostWantedProducts) Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: Stroniarz.pl