zoom_in
 • Coway Storm inteligentny oczyszczacz powietrza AP-1516D

  • dostępny/niedostępny Produkt jest dostępny
  • Gwarancja 2 Lata + Serwis D2D Gwarancja 3 Lata + Serwis D2D
  • Wysyłka w 24h Wysyłka w 24h
  Ilość:
  Cena
  1 799,00 zł

  Inteligentny oczyszczacz powietrza Coway Storm AP-1516D to najwydajniejszy model w rodzinie koreańskiego producenta. Oprócz świetnych parametrów technicznych charakteryzuje się eleganckim wyglądem i jak każdy oczyszczacz powietrza marki Coway, wykonany jest z najwyższej jakości komponentów. Świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni nawet 70m2 dzięki bardzo dużej wydajności na poziomie 492m3/h

  Oczyszczacz powietrza Coway Storm

  Inteligentny oczyszczacz powietrza Coway Storm AP-1516D to najwydajniejszy model w rodzinie koreańskiego producenta. Oprócz świetnych parametrów technicznych charakteryzuje się eleganckim wyglądem i jak każdy oczyszczacz powietrza marki Coway, wykonany jest z najwyższej jakości komponentów. Świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni nawet 70m2 dzięki bardzo dużej wydajności na poziomie 492m3/h.Co istotne, w tym wyjątkowym oczyszczaczu powietrza wysoka moc nie jest zakładnikiem dużego hałasu czy apetytu na prąd. W trybie nocnym oczyszczacz Coway Storm generuje hałas na poziomie ok. 22dB i zużywa zaledwie 5W. Dzięki nowoczesnemu systemowi rozdziału nawiewu zadba o czyste powietrze zarówno w bezpośrednim sąsiedztwie oczyszczacza jak również w miejscach znacznie od niego oddalonych.

  Oczyszczacz Coway Storm posiadając certyfikat ECARF jest również szeroko polecany alergikom. Skuteczność oraz bezpieczeństwo użytkowania potwierdza Atest PZH, przyznany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny.

  Z kolei designerski aspekt oczyszczacza powietrza Coway Storm docenili krytycy z międzynarodowych organizacji i stowarzyszeń przyznając mu wiele wyróżnień, takich jak: PIN UP, IF Award, IDEA Award, Good Design czy Reddot.

  Zastosowanie kombinacji 4 wysokowydajnych filtrów gwarantuje 100% czystość powietrza

  Unikalny poczwórny system filtracji powietrza gwarantuje wysoką efektywność zarówno w odniesieniu do zwykłego kurzu jak również w okresach gwałtownego wzrostu zanieczyszczenia związanego ze smogiem czy alergenami. Gwarantuje on skuteczność na poziomie 99,9% usuwania mikro cząstek o wielkości powyżej 0,02 nm.

  • Filtr wstępny - to gęsta siatka zabezpieczająca przede wszystkim zabezpieczająca pozostałe filtry przed mechanicznym uszkodzeniem. Odpowiedzialny jest za zatrzymywanie największych zanieczyszczeń takich jak: duży pył, okruchy, sierść zwierząt domowych, ludzkie włosy, etc. Filtr ten nie podlega wymianie, a jedynie okresowemu (co 2-4 tygodnie) czyszczeniu.
  • Filtr drobnego pyłu - zatrzymuje większe cząstki, których nie wyłapał filtr wstępny. Wśród nich również pyłki roślinne czy pleśń. Firma Coway zaleca jego wymianę średnio co 4 miesiące intensywnej pracy.
  • Filtr węglowy (dezodoryzujący) - zawierający 260 gram węgla aktywnego skutecznie usuwa nieprzyjemne i niepożądane zapachy takie jak: dym papierosowy, zapach stęchlizny czy spalenizny. Filtr ten odpowiada również za pochłanianie szkodliwych gazów. Wymiana tego filtra zalecana jest co 24 miesiące.
  • Filtr HEPA E12 - jest odpowiedzialny za zatrzymywanie patogenów takich jak wirusy, bakterie, zarodniki grzybów, pleśń czy alergeny (białka alergizujące pochodzenia roślinnego i zwierzęcego). Rozłożony filtr ma powierzchnię aż 2m2 co przekłada się wprost na dużą wydajność. Skuteczność filtra HEPA w oczyszczaczu Coway Storm to 99,5%, a jego żywotność to ok. 12 miesięcy intensywnej pracy.

  Inteligentny system oczyszczania powietrza

  W oczyszczaczu powietrza Coway Storm AP-1516D mamy do dyspozycji inteligentny tryb AUTO, dzięki któremu intensywność oczyszczania jest ściśle związana z aktualnym zanieczyszczeniem powietrza. Praca ta uwzględnia również czas, kiedy powietrze jest pozbawione zanieczyszczeń minimalizując zużycie energii przez oczyszczacz. W trybie AUTO bierze też udział czujnik światła, którego celem jest zapewnienie komfortu korzystania z oczyszczacza w trybie nocnym. W momencie, kiedy światło w pomieszczeniu gaśnie na dłużej niż 3 minuty tryb AUTO przełącza się w tryb SLEEP, w którym poziom hałasu jest ograniczony do minimum a wskaźnik jakości powietrza wygaszony. Tryb nocny powraca do trybu auto w momencie, kiedy robi się jasno w pomieszczeniu dłużej niż 5 minut.

  Oprócz trybu AUTO Użytkownik ma do dyspozycji 3 tryby manualne: LOW (niski), MID (średni) oraz HIGH (wysoki). Dzięki nim może sterować intensywnością pracy oczyszczacza niezależnie od wskazań czujników jakości powietrza.

  Oczyszczacz Coway Storm wyposażony jest również we wskaźnik zanieczyszczenia powietrza. Podobnie jak u wielu innych renomowanych producentów oczyszczaczy powietrza tak i tutaj mamy do czynienia ze skalą kolorystyczną. Wskaźnik w postaci charakterystycznego pierścienia zmienia kolory w zależności od aktualnego poziomu zanieczyszczeń, przy czym sama reakcja na zmiany jest niezwykle szybka:

  • niebieski - powietrze czyste
  • zielony - powietrze umiarkowanie czyste
  • żółty - powietrze zanieczyszczone
  • czerwony - powietrze mocno zanieczyszczone

  Dzięki precyzyjnemu i niezwykle czułemu czujnikowi pyłu zawieszonego PM2.5 model Storm AP-1516D świetnie sprawdzi się jako skuteczny oczyszczacz na smog. Dodatkową zaletą jest fakt, że możemy również sterować samą czułością czujnika, jeśli uznamy że oczyszczacz reaguje zbyt ospale lub zbyt histerycznie na zmiany jakości powietrza. Standardowym ustawieniem jest średnia czułość, którą możemy zwiększyć lub zmniejszyć.

  Unikalny system dynamicznej dystrybucji powietrza Coway

  Inteligentny oczyszczacz powietrza Coway Storm korzysta z oryginalnego i niezwykle praktycznego systemu wywiewu czystego powietrza. Dzięki 4 różnym kombinacjom Użytkownik może dopasować sposób oczyszczania powietrza zarówno do różnych sytuacji jak również do różnych niestandardowych pomieszczeń, gdzie oczyszczacze powietrza z tradycyjnym nadmuchem będą miały mniejsze lub większe problemy. W oczyszczaczu Coway Storm AP1516D z jednej strony mamy zagwarantowany mocny strumień czystego powietrza, a z drugiej możliwość rozprowadzania go w różnych kierunkach.

  Użytkownika oczyszczacza powietrza Storm ma do wyboru:

  • normalny przepływ powietrza (Normal Flow), w którym czyste powietrze wydmuchiwane jest z górnego wylotu oczyszczacza;
  • skupiony przepływ powietrza (Focused Flow), gdzie czyste powietrze w całości wydmuchiwane jest przez przedni wylot oczyszczacza;
  • wielokierunkowy przepływ powietrza (Focused Flow),(Multi Flow), gdzie czyste powietrze wydmuchiwane jest z użyciem obu wylotów oczyszczacza;

  W inteligentnym oczyszczaczu powietrza Coway Storm Użytkownik znajdzie też specjalny tryb Haze (tryb szybkiego oczyszczania pomieszczeń). Będzie on szczególnie przydatny np. przy przygotowywaniu kilku sypialni na noc, kiedy mamy do dyspozycji tylko jeden oczyszczacz powietrza. Ten program intensywnego oczyszczania podzielony jest na 3 etapy:

  • 3 minuty w nawiewie Multi Flow
  • 2 minuty w nawiewie Focused Flow
  • 5 minut w nawiewie Normal Flow

  Po zakończeniu trybu Haze oczyszczacz będzie kontynuował pracę w inteligentnym trybie AUTO.

  Inteligentny oczyszczacz powietrza Coway Storm to elegancki, potężny i skuteczny model koreańskiego producenta. Wyjątkowo rozbudowane kombinacje siły i rodzaju nawiewu to niewątpliwie atut tego modelu na tle oczyszczaczy konkurencyjnych marek. W uzupełnieniu zastosowanych udogodnień warto wspomnieć o popularnej funkcji TIMER pozwalającej na zaprogramowanie wyłączenia oczyszczacza po: 1H, 4H lub 8H.

  Szczegóły produktu

  Coway
  AP-1516D
  Zalecana powierzchnia pomieszczenia w m²
  70
  Zalecana powierzchnia [m²]
  od 50
  Maksymalna wydajność oczyszczania (m³/h)
  492
  Funkcja nawilżania
  Nie
  Pobór prądu/moc (low / high) w W
  5 / 65
  Poziom głośności (low / high) w dB
  22 - 44
  Wymiary (szer. x gł. x wys.) w mm
  410 x 240 x 765
  Waga (kg)
  12
  Kolor
  Biały
  PZH
  Produkt z atestem
  Wydajność [m³/h]
  od 400
  Czujniki
  PM2.5, światła
  System filtracji
  HEPA E12, filtr drobnego pyłu, wstępny
  Tryby
  Auto
  Funkcje
  ECO, SLEEP, TIMER
  Gwarancja 3Y
  Tak

  Opinie (3)

  Ocena 
  2022-11-16

  Oczyszczacz do dużych pomieszczeń

  Oczyszczacz powietrza z pewnością nadaje się do dużego pomieszczenia (u mnie salon z aneksem kuchennym (ok. 60m2), ale już wstawienie go do pokoju dziecka jest kłopotliwe ze względu na wymiary.

  Ocena 
  2022-10-28

  Wg mnie najlepszy oczyszczacz

  Mam 3 oczyszczacze powietrza w domu. Coway storm jest najtańszy, najmocniejszy i... najcichszy. Żal, że nie ma obrotowych kółek.

  Ocena 
  2022-10-15

  Coway storm - oczyszczacz powietrza

  Duży i solidny. Starannie wykonany i robi wrażenie bardzo wydajnego. Bez zbędnych fajerwerków.

  Napisz opinię

  Do tego oczyszczacza
  pasują filtry

  Mało korzyści?

  Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, materiałami audio, nowościami oraz ofertami specjalnymi. Nawet, jeśli nie zdecydujesz się teraz, to dzięki dodatkowej wiedz, dokonasz najlepszego możliwego wyboru w przyszłości. 

  Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy o świadczenie usług drogą elektroniczną, na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez MWP EUGENIUSZ ŻOCHOWSKI, ul. ks. Stanisława Andrukiewicza 4/32, 15-204 Białystok. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail.

  O nas

  Firma MWP (MostWantedProducts) została założona w 2010 roku jako jeden z pierwszych profesjonalnych Dystrybutorów urządzeń kategorii Wellness (oczyszczaczy powietrza ) japońskiej marki SHARP.

  Kontakt

  Logo Vestfrost

  Oficjalny dystrybutor

  Logo Coway

  Oficjalny dystrybutor

  Logo Ideal

  Oficjalny dystrybutor

  Logo Winix

  Oficjalny dystrybutor

  Logo Sharp

  Oficjalny dystrybutor

  Logo Blueair

  Oficjalny dystrybutor

  2010-2022 © MWP (MostWantedProducts) Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: Stroniarz.pl