• oczyszczacz powietrza Vestfrost Plasma ION VP-A1Z40WH
 • oczyszczacz powietrza Vestfrost Plasma ION VP-A1Z40WH z jonizatorem
 • oczyszczacz powietrza Vestfrost filtr węglowy
 • oczyszczacz powietrza Vestfrost Plasma ION VP-A1Z40WH do sypialni
 • oczyszczacz powietrza do biura Vestfrost Plasma ION VP-A1Z40WH
 • oczyszczacz powietrza z aplikacją mobilną Vestfrost Plasma ION VP-A1Z40WH
oczyszczacz powietrza Vestfrost Plasma ION VP-A1Z40WH z jonizatorem
zoom_in

Jesteśmy oficjalnym
dystrybutorem marki

Vestfrost Plasma ION VP-A1Z40WH - inteligentny oczyszczacz powietrza

 • dostępny/niedostępny Produkt jest dostępny
 • Gwarancja 2 Lata + Serwis D2D Gwarancja 2 Lata + Serwis D2D
 • Wysyłka w 24h Wysyłka w 24h
Ilość:
Cena
1 399,00 zł

Inteligentny oczyszczacz powietrza VP-A1Z40WH to model o średniej wielkości w aktualnej ofercie duńskiego Vestfrosta. Posiada świetne wyposażenie oraz fantastyczną wydajność, które powodują, że jest to jedna z najlepszych ofert na rynku w kategorii oczyszczaczy powietrza do 1500 pln. Maksymalny przepływ powietrza CADR na poziomie 350 m3/h gwarantuje, że ten elegancki i innowacyjny oczyszczacz powietrza jest w stanie wymienić całe zanieczyszczone powietrze w ciągu zaledwie 20 minut w pomieszczeniu o powierzchni nawet do 48 m2.

Oczyszczacz powietrza VP-A1Z40WH

Pomimo bardzo dużej wydajności inteligentny oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1Z40WH jest referencyjnie cichy. W trybie NIGHT MODE (tryb nocny) generuje on hałas na poziomie zaledwie 17dB, dzięki czemu w połączeniu z eleganckim i zgrabnym kształtem obudowy, oczyszczacz ten świetnie spisze się w każdej sypialni czy pokoju dziecięcym. Absolutne bezpieczeństwo korzystania z oczyszczaczy powietrza Vestfrost oraz wysoką higieniczność podkreśla uzyskany w Polsce Certyfikat Państwowego Zakładu Higieny - Atest PZH.  

5-etapowa koncepcja filtracji powietrza

Firma Vestfrost w inteligentnym oczyszczaczu powietrza VP-A1Z40WH wykorzystuje unikalną koncepcją połączenia pasywnej filtracji wspomaganej przez technologię UV-C LED oraz aktywnej jonizacji powietrza za pomocą technologii Plazma ION. Do wyjątkowo skutecznego oczyszczania powietrza oczyszczacz Vestfrost wykorzystuje potężny filtr 360 stopni w technologii 3w1, tzn. łączący w jednej konstrukcji wszystkie etapy filtracji.

Filtr węglowy odpowiedzialny jest za skuteczne usuwanie szkodliwych lotnych związków organicznych (TVOC) oraz nieprzyjemnych zapachów. Filtr HEPA o skuteczności 99,95% dla molekuł powyżej 0,3 mikrona odpowiada za pochłanianie najmniejszych i najbardziej szkodliwych cząsteczek stałych takich jak pyły zawieszone PM10PM2.5 i PM1. Bez problemu usuwa też patogeny pochodzenia ożywione i nieożywione, takie jak bakterie, pleśń, wirusy czy alergenyŻywotność filtrów HEPA i węglowego firma Vestfrost określiła na poziomie do 3 lat.

Po upływie okresu eksploatacji, wskaźnik wymiany filtra zacznie pulsować na niebiesko informując o konieczności wymiany. Po instalacji nowych filtrów należy przytrzymać przycisk CHANGE FILTER przez 5s aby potwierdzić przeprowadzoną wymianę. Wewnątrz oczyszczacza powietrza system filtracyjny wspierany jest przez technologię UV-C LED. Powierzchnia filtrów oraz strumień przepływającego powietrza podlega naświetleniu światłem ultrafioletowym o długości fali 200-280nm i natężeniu 1W/cm2 (bez emisji ciepła). Zastosowanie najsilniejszej dostępnej długości fali skutkuje najbardziej efektywną sterylizacją powietrza oraz zapobiega rozwojowi i namnażaniu się  niebezpiecznych patogenów wewnątrz filtrów. Potencjał zastosowanego rozwiązania zwiększono poprzez umieszczenie diody LED UV-C w środku oczyszczacza, dzięki czemu strumień powietrza wychodzący z filtrów jest dodatkowo oczyszczany przed kolejnym etapem pracy urządzenia.

Intuicyjny panel dotykowy oraz precyzyjny wyświetlacz informujący użytkownika o najważniejszych parametrach

Zarządzanie inteligentnym oczyszczaczem powietrza Vestfrost VP-A1Z40WH jest fantastycznie proste i intuicyjne ze względu na uporządkowany i precyzyjny dotykowy panel sterowania. Przyciski wyboru trybów pracy oczyszczacza, a po prawej włączenie funkcji dodatkowych oraz kontrolę filtrów.

Wyświetlacz informuje użytkownika o ogólnym zanieczyszczeniu powietrza w formie kolorowego okręgu, gdzie kolor:

 • niebieski - doskonała jakość powietrza
 • zielony - dobra jakość powietrza
 • pomarańczowy - umiarkowana jakość powietrza
 • czerwony - zła jakość powietrza

Duży numeryczny trzycyfrowy wyświetlacz odpowiada za podawanie aktualnego stężenia poszczególnych najgroźniejszych grup zanieczyszczeń w pomieszczeniu, w którym pracuje oczyszczacz powietrza. Przyciskając przycisk WI FI, Użytkownik otrzyma informację a aktualnym stężeniu pyłów PM10, PM2.5, PM1 i szkodliwych gazów organicznych TVOC. Dzięki tym precyzyjnym rozwiązaniom model VP-A1Z40WH jest idealnym oczyszczaczem antysmogowym.

Zarządzanie oczyszczaczem powietrza za pomocą aplikacji mobilnej

Inteligentny oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1Z40WH jest wyposażony w precyzyjne czujniki jakości powietrza. Dodatkowo duński producent wyposażył ten model w moduł komunikacji internetowej WI FI. Dzięki temu Użytkownicy otrzymują możliwość zdalnego sterowania i programowania pracy oczyszczacza z poziomu swojego smartfona lub tabletu. Oczyszczacz korzysta z popularnej i uniwersalnej aplikacji TUYA SMART, dzięki której możemy zdalnie i w każdej chwili sterować wszystkimi dostępnymi funkcjonalnościami oczyszczacza powietrza Vestfrost. W przypadku oczyszczacza powietrza VP-A1Z40WH możemy:

 • włączać i wyłączać oczyszczacz powietrza
 • wybierać tryby pracy oczyszczacza: automatyczny, niski, średni, maksymalny lub nocny (night mode)
 • włączać / wyłączać technologię jonizacji Plasma ION
 • włączać / wyłączać technologię sterylizacji UV-C LED
 • włączać / wyłączać blokadę panelu sterowania na oczyszczaczu powietrza (CHILD LOCK)
 • programować harmonogram pracy oczyszczacza VP-A1Z40WH w rozbiciu na godziny w poszczególnych dniach tygodnia

Za pomocą aplikacji mobilnej oczyszczacz powietrza Vestfrost VPA1Z40WH Użytkownik może na bieżąco porównywać też aktualne stężenie pyłu zawieszonego PM2.5 w najbliższej okolicy (ogólnopolska sieć czujników GIOŚ) do jego zawartości w pomieszczeniu zabezpieczonym pracującym inteligentnym oczyszczaczem powietrza Vestfrost. Wartości te na wykresie rysowanym przez aplikację Użytkownik może obserwować do 4 dni wstecz. Warto w tym miejscu podkreślić, że model VPA1Z40WH posiada jednocześnie wskaźniki dla innych składowych smogu.

W każdej chwili możemy obserwować wartości: PM1PM5 czy PM10. Jest to zaleta czyniąca z tego modelu jeden z najlepszych na rynku oczyszczaczy antysmogowych. Bardzo przydatną informacją jest też ta informująca o aktualnym procentowym zużyciu filtrów. Dzięki niej Użytkownik może odpowiednio wcześnie przygotować się do ich wymiany. Reakcja oczyszczacza powietrza na komendy wydawane zdalnie jest niezwykle szybka (poniżej 1s), dając Użytkownikowi przyjemne poczucie pełnej kontroli.

Dodatkowe funkcje w oczyszczaczu powietrza

Inteligentny oczyszczacz powietrza VPA1Z40WH oprócz trybu inteligentnego AUTO oraz możliwości sterowania za pomocą aplikacji mobilnej daje Użytkownikowi również możliwość ręcznego wyboru ustawień z pozycji panelu dotykowego umieszczonego na górze oczyszczacza. Znajdziemy tam 5 tryby pracy oznaczonych numerycznie od 1 do 5. Do łatwej relokacji oczyszczacza służy pomysłowy uchwyt, który można rozłożyć i złożyć. Jest to świetne rozwiązanie - praktyczne oraz nie ingerujące w harmonijny design oczyszczacza Vestfrost VP-A1Z40WH.

Podobnie jak we wszystkich oczyszczaczach powietrza wysokiej klasy, model VP-A1Z40WH wyposażony jest w tryb pracy ultra cichej NIGHT MODE. W ustawieniu tym oczyszczacz generuje maksymalny hałas na poziomie 17 dB, a wszystkie wyświetlane informacje zostają wygaszone. Dzięki temu oczyszczacz powietrza może pracować w nocy będąc praktycznie niesłyszalnym i niewidzialnym. Przydatną funkcjonalnością jest również tzw. CHILD LOCK. Jest to możliwość zablokowania działania panelu sterowania dla osób postronnych, np. dzieci. Dzięki temu oczyszczacz może pracować bez ryzyka uszkodzenia również w miejscach publicznych takich jak przedszkola, poczekalnie, biura, etc.

Parametry techniczne

Szczegóły produktu

Vestfrost
VP-A1Z40WH
Zalecana powierzchnia pomieszczenia w m²
48
Zalecana powierzchnia [m²]
od 40 do 49
Maksymalna wydajność oczyszczania (m³/h)
350
Funkcja nawilżania
Nie
Pobór prądu/moc (low / high) w W
38
Poziom głośności (low / high) w dB
17 / 52
Wymiary (szer. x gł. x wys.) w mm
280 x 280 x 671
Waga (kg)
7
Kolor
Biały
Wydajność [m³/h]
od 300 do 399
Czujniki
PM1, PM2.5, PM10, TVOC, kurzu
WiFi i aplikacja mobilna
tak
System filtracji
HEPA, wstępny, węglowy
Tryby
Auto
Technologia jonizacji
PlasmaION
Technologia sterylizacji UV
Dioda LED o długości fal 200~280nm
Funkcje
CHILD LOCK, SLEEP, TURBO

Newsletter - zapisz się!

Podaj swój e-mail, aby otrzymywać nowości oraz promocje

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy o świadczenie usług drogą elektroniczną, na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez MWP EUGENIUSZ ŻOCHOWSKI, ul. ks. Stanisława Andrukiewicza 4/32, 15-204 Białystok. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail.

O nas

Firma MWP (MostWantedProducts) została założona w 2010 roku jako jeden z pierwszych profesjonalnych Dystrybutorów urządzeń kategorii Wellness (oczyszczaczy powietrza ) japońskiej marki SHARP.

Kontakt

Logo Sharp

Oficjalny dystrybutor

Logo Vestfrost

Oficjalny dystrybutor

Logo Winix

Oficjalny dystrybutor

Logo Coway

Oficjalny dystrybutor

2010-2021 © MWP (MostWantedProducts) Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: Stroniarz.pl