74 produktów

Pokazano 1-30 z 74 pozycji

Aktywne filtry

Moduł generatora jonów IZ-CA10E

0 Opinie

Sharp IZ-CA10E wymienny moduł generatora jonów IG-A10EUW. Wytwarza bardzo silny strumień jonów-25000 jonów/cm3

Wymiana modułu Sharp IZ-CA10E  jest niezwykle prosta i przy ciągłej pracy oczyszczacza odbywa się średnio co 2 lata. Po przekroczeniu 17,5 tysiąca godzin pracy wskaźnik wymiany modułu zacznie wolno pulsować, wskazując, że moduł generatora jonów Plasmacluster powinno się wymienić. 19 tysięcy godzin pracy wstrzymuje uwalnianie jonów Plasmacluster, a wskaźnik szybko pulsuje.

Ilość:
Cena 399,00 zł

UZ-HD4HF Sharp, Filtr HEPA do: KC-G50/40EUW/EUH, KC-D50/40EUW/EUB/EUH, UA-HG50E-L, UA-HG40E-L/40E-T

0 Opinie
  • Filtr HEPA
  • Odpowiedni do oczyszczaczy powietrza  KC-G50EUW; KC-G50EUH; KC-G40EUW; KC-G40EUH; KC-D50EUW; KC-D40EUW; KC-D40EUB; KC-D40EUH; UA-HG50E-L; UA-HG40E-L; UA-HG40E-T; UA-HD50E-L; UA-HD40E-L; UA-HD40E-T
  • Żywotność do 10 lat
Ilość:
Cena 299,00 zł 329,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

FZ-C150DFE Sharp, Filtr węglowy do modeli KC-C150E, KC-860E

0 Opinie
  • Wyprodukowany w Japonii (Made in Japan)
  • Filtr węglowy (zmywalny)
  • Odpowiedni do następujących modeli oczyszczaczy powietrza firmy Sharp z funkcją Plasmacluster: KC-C150E, KC-860

Długa żywotność, do pięciu lat. Filtr można myć. Pochłania zapachy takie jak dym papierosowy, zapach potu, wilgoci i gotowania.

Ilość:
Cena 249,00 zł
magazyn

Filtry

Filtry w oczyszczaczach i nawilżaczach powietrza. Ich serwisowanie i żywotność.

Sercem praktycznie każdego oczyszczacza powietrza są jego filtry. To w dużej mierze dzięki nim możemy cieszyć się czystym i wolnym od zanieczyszczeń powietrzem. Na rynku dostępna jest bardzo szeroka i zróżnicowana oferta filtrów, która umożliwia wybór urządzenia precyzyjnie dostosowanego do naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. Jak długa jest żywotność najpopularniejszych filtrów i jak w zasadzie wygląda ich serwisowanie?

Żywotność filtrów w oczyszczaczach powietrza - czy można coś zrobić, aby ją wydłużyć?

Żywotność filtrów zależy przede wszystkim od tego, czy będą one przez nas poprawnie i regularnie konserwowane. W instrukcjach obsługi praktycznie wszystkich oczyszczaczy powietrza znajduje się informacja o rekomendowanym czasie ich pracy.

Regularne czyszczenie filtra węglowego powinno mieć miejsce co najmniej raz w tygodniu - z reguły to właśnie na nim gromadzi się największa ilość dużych zanieczyszczeń. Jest to zbita mieszanina dużego pyłu, kurzu, sierści, włosów, resztek roślin, itp. Czyszczenie sprowadza się z reguły do usuwania nadmiaru zanieczyszczeń za pomocą odpowiedniej końcówki ssącej domowego odkurzacza. Te regularne zabiegi pozwalają na wykorzystywanie maksymalnej wydajności każdego oczyszczacza powietrza, obniżenie hałasu oraz zmniejszenie zużycia prądu.

W przypadku biologicznych filtrów HEPA w zasadzie nie stosuje się żadnych zabiegów, ponieważ mikro zanieczyszczenia tam uwięzione muszą tam pozostać aż do utylizacji filtra. Są to m.in. bakterie oraz wirusy, które podczas „przechowywania” dalej mogą pozostawać niebezpieczne. Aby to wyeliminować oczyszczacze powietrza Vestfrost cały czas naświetlają filtry korzystając z technologii UV-C LED. Niezależnie jednak od wartości deklarowanych przez producentów warto pamiętać, że czas eksploatacji filtrów może ulec skróceniu w warunkach bardzo wysokiego zanieczyszczenia powietrza. Jednak odpowiednie czyszczenie i konserwacja pozwoli z pewnością zmaksymalizować ten czas i ograniczyć koszty.

Filtrów czyszczonych na sucho nie powinniśmy przedmuchiwać, zginać ani rozciągać. Mogłoby to skutkować nie tylko zniszczeniem filtra, ale również możliwością uwolnienia zatrzymanych tam niebezpiecznych patogenów, takich jak choćby bakterie i wirusy. Mogą się stamtąd uwolnić też zakumulowane wcześniej duże ilości drobnego pyłu typu smogowego (PM10, PM5, PM2.5 czy PM1).

Każdy oczyszczacz powietrza posiada indywidualne zalecenia konserwacji wynikające z jego konstrukcji, posiadanych funkcji oraz zastosowanych technologii. Z dużym prawdopodobieństwem znajdziemy je w instrukcji obsługi konkretnego modelu. Część oczyszczaczy samodzielnie sygnalizuje Użytkownikowi potrzebę wyczyszczenia danego filtra. Te najbardziej zaawansowane na bieżąco pokazują też procentowy poziom ich zużycia oraz podpowiadają, kiedy ich wymiana staje się konieczna. Dzięki aplikacjom mobilnym informacje takie możemy dostawać na nasz smartfon lub tablet. W przypadku braku takich udogodnień, oceny zużycia filtrów musimy dokonać na bazie tradycyjnej metody organoleptycznej oceniając np. wygląd i zapach. W przypadku filtrów HEPA cechą charakterystyczną ich zużycia często jest podwyższona głośność pracy oczyszczacza nawet w trybach najcichszych. Powodem jest całkowite zapchanie takiego filtra, a co za tym idzie utrudniony  i głośniejszy przepływ powietrza. Oczyszczacz powietrza może w tym czasie zużywać też większą ilość energii elektrycznej w każdym trybie pracy.

Nieco bardziej wymagająca jest konserwacja oczyszczaczy i nawilżaczy powietrza 2w1. Tam, szczególną uwagę powinniśmy przykładać do tych części, które pozostają w stałym kontakcie z wodą. Ich regularne zaniedbywanie grozi bowiem ryzykiem wystąpienia grzybów lub pleśni.

Filtry wbudowanych nawilżaczy powietrza powinny być konserwowane zgodnie z wytycznymi oraz w okresach zalecanych w instrukcjach obsługi (z reguły co 1-2 tygodnie przy założeniu codziennej eksploatacji). W nawilżaczach ewaporacyjnych standardowo zainstalowane filtry pełnią też rolę powierzchni odparowującej. Jeśli jest ona mocno zanieczyszczona, może to wpływać na znaczne obniżenie wydajności nawilżacza. Czyszczenie filtrów nawilżających często sprowadza się do usunięcia zgromadzonych zanieczyszczeń mineralnych (wynikających z tzw. twardej wody) oraz organicznych rozpuszczonych w stosowanej do nawilżania wodzie. Często najlepszym na to sposobem jest ich kilkunastominutowa kąpiel w silnym ciepłym (max do ok.30 stopni) roztworze kwasku cytrynowego.

Rodzaje filtrów stosowanych w oczyszczaczach powietrza (również z funkcją nawilżania, tzw. 2w1)  

Praktycznie wszystkie oczyszczacze powietrza korzystają z kilku podstawowych rodzajów filtrów naraz tworzących tzw. system filtracyjny. Mogą być one odseparowane lub zintegrowane. W przypadku tych pierwszych mamy możliwość wymiany niezależnie filtra węglowego i filtra HEPA. W tym drugim stanowią one jeden nierozdzielny zestaw.

Niezależnie od konstrukcji systemu filtracyjnego w opisach oczyszczaczy powietrza możemy napotkać kilka uniwersalnych nazw filtrów składowych:

Filtr wstępny - Z reguły niewymienialny, ale podlegający regularnemu czyszczeniu. Wykonany z trwałego materiału w postaci dosyć gęstej siatki. Może być wbudowany w zdejmowany panel obudowy (np. oczyszczacze Sharp) lub stanowić łatwo wyjmowany oddzielny element do czyszczenia (np. oczyszczacze Coway). Filtr wstępny odpowiada za zatrzymywanie największych i najcięższych zanieczyszczeń, które na skutek silnego przepływu powietrza mogłyby uszkodzić wymienne filtry wewnętrzne.

Filtr węglowy - Z reguły odpowiada za neutralizację nieprzyjemnych zapachów oraz pochłanianie dymu tytoniowego i szkodliwych lotnych związków organicznych (LZO - ang. VOC). Żywotność i skuteczność tych filtrów głównie skorelowana jest z ilością węgla aktywnego użytego do ich wytworzenia. Skuteczna praca tego filtra wymaga czyszczenia i konserwacji.

Filtr HEPA - W każdym oczyszczaczu powietrza jest to podstawa systemu filtracyjnego. Odpowiedzialny jest za usuwanie najbardziej szkodliwych zanieczyszczeń biologicznych takich jak wirusy, bakterie, pleśń czy alergeny. Stanowi też nieprzenikalną barierę dla szkodliwych najmniejszych zanieczyszczeń fizycznych takich jak frakcje pyłu smogowego PM2.5 czy PM1. Z reguły w oczyszczaczach powietrza możemy spotkać filtry HEPA w absolutnie wystarczającym standardzie H13. Oznacza on, że zatrzymywanych jest do 99,97% wszelkich cząsteczek o wielkości powyżej 0,3 mikrona. 

Filtr nawilżający (mata ewaporacyjna) - Wychwytuje z wody używanej do nawilżania powietrza wszelkie zanieczyszczenia pochodzenia mineralnego i organicznego. Dzięki temu w kubaturę pomieszczenia odparowana jest czysta woda gwarantująca higieniczność. Ma to olbrzymie znaczenie, ponieważ najlepsze nawilżacze ewaporacyjne charakteryzują się też bardzo dużą wydajnością - nawet do 16 litrów wody na dobę. Dlatego przystosowane są do korzystania ze zwykłej wody wodociągowej, której jakość może czasami pozostawiać wiele do życzenia.

Serwisowanie filtrów w oczyszczaczach i nawilżaczach powietrza

W znakomitej większości przypadków serwisowania filtrów możemy dokonać samodzielnie. Koniecznym warunkiem jest zaznajomienie się i stosowanie zaleceń wskazanych w instrukcji obsługi dedykowanej dla konkretnego oczyszczacza powietrza. Dzięki temu same czynności konserwacyjne mogą okazać się łatwe i nie wymagające dużego wysiłku, a efekt pozwoli na zmaksymalizowanie czasu pracy poszczególnych filtrów. Możemy też zawsze skontaktować się z naszym Sprzedawcą (niektóre sklepy oferują taką usługę) i zlecać mu odpłatne wykonanie takiej konserwacji.

Utylizacja filtrów z oczyszczaczy powietrza

Gdy czas pracy filtrów dobiegnie końca, należy je poprawnie zutylizować. Instrukcje obsługi poszczególnych oczyszczaczy powietrza powinny zawierać niezbędne informacje w tym sposób demontażu i instalacji filtrów. Te wymienne możemy zazwyczaj swobodnie wyrzucać razem z odpadami domowymi - by mieć pewność w kwestii segregacji możemy zapoznać się z polityką segregacji odpadów obowiązującą w zamieszkiwanej przez nas okolicy. Zdarza się bowiem, że na zużyte filtry lub materiały tego typu przeznaczony jest odpowiedni pojemnik.

Mało korzyści?

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, materiałami audio, nowościami oraz ofertami specjalnymi. Nawet, jeśli nie zdecydujesz się teraz, to dzięki dodatkowej wiedz, dokonasz najlepszego możliwego wyboru w przyszłości. 

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy o świadczenie usług drogą elektroniczną, na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez MWP EUGENIUSZ ŻOCHOWSKI, ul. ks. Stanisława Andrukiewicza 4/32, 15-204 Białystok. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail.

O nas

Firma MWP (MostWantedProducts) została założona w 2010 roku jako jeden z pierwszych profesjonalnych Dystrybutorów urządzeń kategorii Wellness (oczyszczaczy powietrza ) japońskiej marki SHARP.

Kontakt

Logo Vestfrost

Oficjalny dystrybutor

Logo Coway

Oficjalny dystrybutor

Logo Ideal

Oficjalny dystrybutor

Logo Winix

Oficjalny dystrybutor

Logo Sharp

Oficjalny dystrybutor

Logo Blueair

Oficjalny dystrybutor

2010-2022 © MWP (MostWantedProducts) Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: Stroniarz.pl