70 produktów

Pokazano 1-30 z 70 pozycji

Aktywne filtry

SHARP Plasmacluster UA-KIL80E-W inteligentny oczyszczacz powietrza z nawilżaczem

4 Opinie

Sharp UA-KIL80E-W to nowy flagowy oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania (do 700 ml/h), obsługujący sprawnie pomieszczenia o pow. nawet 62 m2. Zapewnia jednocześnie przepływ powietrza na poziomie do 498 m3/h. Wyposażony został w sprawdzony system filtracyjny składający się z samoczyszczącego się filtra wstępnego, węglowo - krzemionkowego filtra usuwającego zapachy oraz wysokiej klasy biologicznego filtra HEPA H13. Jako aktywny system oczyszczania powietrza wykorzystywana jest certyfikowana technologia Plasmacluster - tym razem w maksymalnym wydaniu HD25000. Jest to zdecydowanie najbardziej zaawansowany oczyszczacz, nawilżacz i jonizator powietrza w aktualnej ofercie SHARP.

Urządzenie posiada tryb Plasmacluster Ion Shower do szybkiego i intensywnego ujemnego na jonizowania powietrza. Dodatkowe funkcje to: Plasmacluster Spot (usuwanie zapachów i bakterii z tkanin), Timer i nawilżacz ewaporacyjny (Nano Cloud). Model UA-KIL80E-W został wyposażony w aż pięć czujników jakości powietrza, które pozwalają na dokładne dopasowanie parametrów urządzenia, tak aby jeszcze lepiej zadbać o Twój komfort.

Ilość:
Cena 3 999,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

SHARP Plasmacluster UA-KIL60E-W inteligentny oczyszczacz i nawilżacz powietrza

2 Opinie

Sharp UA-KIL60E-W to drugi pod względem wydajności oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania (wydajność 660 ml/h), zalecany do pomieszczeń o powierzchni do 50m2. Jest niezwykle cichy (20 dB) i energooszczędny (5,5 W) co znacznie podnosi jakość jego użytkowania w domu, biurze czy w gabinecie.

Ilość:
Cena 3 499,00 zł 3 999,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

SHARP Plasmacluster UA-HG60E-L inteligentny oczyszczacz i nawilżacz powietrza

16 Opinie

Specyfikacja techniczna identyczna z modelem KC-G60EUW

Jasnoszara (biało-metaliczna) wersja kolorystyczna najskuteczniejszego oczyszczacza Sharp do eliminacji drobnoustrojów, alergenów i smogu. 6 czujników i w pełni automatyczna praca. Bardzo duża wydajność do 408 m3/h, efektywne nawilżanie na poziomie 630ml/h i unikatowa technologia Plasmacluster to gwarancja optymalnych warunków w dużych pomieszczeniach do 50 m2. Głośność - 24 dB, pobór mocy - 6,5W

Inteligentny oczyszczacz powietrza SHARP Plasmacluster UA-HG60E-L posiada Atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny.

Ilość:
Cena 2 599,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

SHARP Plasmacluster UA-HG50E-L inteligentny oczyszczacz i nawilżacz powietrza

9 Opinie

Specyfikacja techniczna identyczna z modelem KC-G50EUW KC-G50EUH

Drugi co do wydajności - 306m3/h- przedstawiciel serii UA-HG, zalecany do pomieszczeń do 38m2. Zastosowany w nim tryb INTELLIGENT wykrywa aż 7 czynników, aby precyzyjnie kontrolować jakość powietrza w pomieszczeniu. Skuteczne oczyszczanie zapewniają filtry o długiej żywotności oraz generator jonów Plasmacluster. Model wyposażony jest również w skuteczny nawilżacz - 450ml/h. Duża wydajność nie wyklucza cichej pracy - 19dB i niskiego zużycia energii - 6,5W. Obudowa w jasnoszarym kolorze.

Inteligentny oczyszczacz powietrza SHARP Plasmacluster UA-HG50E-L posiada Atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny.

Ilość:
Cena 2 199,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Coway Airmega 300S inteligentny oczyszczacz powietrza AP-1515G

2 Opinie

Inteligentny oczyszczacz powietrza Coway Airmega 300S jest na chwilę obecną topowym modelem tego renomowanego koreańskiego producenta. Wykorzystuje unikalny System Dual Power, w którym podwójny wentylator oraz silnik pochodzi ze znanej firmy SPG, tym samym mamy gwarancję wysokiej jakości i niskiego wskaźnika awaryjności. Wydajność CADR (Clean Air Delivery Rate) na poziomie do 490 m3/h powoduje, że jest rekomendowany do skutecznej pracy w pomieszczeniach o powierzchni nawet do 70 m2 (przy wysokości 2,5 m). Kluczową zaletą oczyszczacza Coway Airmega 300 S może być też precyzyjny i bardzo czuły laserowy czujnik pyłu PM2.5.

Ilość:
Cena 2 299,00 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

SHARP Plasmacluster KC-D60EUW inteligentny oczyszczacz i nawilżacz powietrza

1 Opinie

SHARP KC-D60EUW to wysokiej klasy oczyszczacz powietrza z 5-stopniową filtracją, doskonały do walki z alergenami i smogiem. Bardzo duża wydajność - 396m3/h, cicha praca 25dB, niskie zużycie energii - 5,5W. Inteligentne nawilżanie o wydajności 660 ml/h. Zalecana powierzchnia pomieszczenia to 48m2. Specyfikacja identyczna z modelem SHARP UA-HD60E-L.

DZISIAJ ten model możesz mieć również w odświeżonej wersji kolorystycznej !!! SPRAWDŹ !!!

Ilość:
Cena 2 299,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

SHARP Plasmacluster UA-HD60E-L inteligentny oczyszczacz i nawilżacz powietrza

7 Opinie

Sharp UA-HD60EL jest najwydajniejszym oczyszczaczem w swojej serii. Specyfikacja techniczna identyczna z modelem KC-D60EUW. Zalecany do pomieszczeń o powierzchni 48m2. Cechuje się wydajnością 396m3/h, inteligentnym nawilżaniem na poziomie 660 ml/h, cichą pracą 25dB i niskim zużyciem energii - od 5,5W. Zastosowano w nim technologię Plasmacluster, potrójny system filtrów, 4 czujniki oraz dodatkowe funkcje. Może pracować w 6 ustawieniach. Jasnoszara (biały metaliczny) wersja kolorystyczna.

Inteligentny oczyszczacz powietrza SHARP Plasmacluster UA-HD60E-L posiada Atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny.

Ilość:
Cena 1 899,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Vestfrost Plasma ION VP-A1S70WH inteligentny oczyszczacz powietrza

9 Opinie
Inteligentny oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1S70WH to największy model w aktualnej ofercie duńskiego producenta. Olbrzymia wydajność i fantastyczne wyposażenie połączone z referencyjnie cichą pracą oraz rewelacyjną ceną czynią ten model absolutnym liderem w kategorii oczyszczaczy powietrza do 2000PLN. Maksymalny przepływ powietrza CADR na poziomie 620 m3/h gwarantuje, że ten elegancki i niezwykle wydajny oczyszczacz powietrza jest w stanie wymienić całe zanieczyszczone powietrze w ciągu zaledwie 20 minut w pomieszczeniu o powierzchni nawet do 80 m2
Ilość:
Cena 1 399,00 zł 2 199,00 zł

SHARP Plasmacluster KC-D50EUW inteligentny oczyszczacz i nawilżacz powietrza

0 Opinie

Łączy w sobie funkcje oczyszczacza, jonizatora i nawilżacza powietrza. Jest bardzo wydajny - 306m3/h, przy czym zachowuje niski pobór mocy tylko 5W. Ten model oczyszczacza powietrza zaskakuje cichą pracą (23dB) i wydajnym nawilżaniem - 600ml/h. Opatentowana technologia jonizacji Plasmacluster (High Density 7000) dokładniej oczyści powietrze z alergenów i drobnoustrojów, a dodatkowo wzbogaci je w tak potrzebne dla dobrego samopoczucia jony ujemne. Zalecana powierzchnia pomieszczenia dla tego modelu wynosi do 38m2

Wielostopniowa filtracja daje najlepsze efekty oczyszczania powietrza: filtr wstępny, filtr węglowy, filtr HEPA H13 i Plasmacluster. Urządzenie jest wyposażone w tryb Advanced Auto, blokadę rodzicielską oraz timer i dodatkowy drugi wywiew

NIE POTRZEBUJESZ FUNKCJI NAWILŻANIA ? Te same parametry oczyszczania powietrza dostaniesz w modelu SHARP UA-PG50E-W j  SPRAWDŹ

Ilość:
Cena 1 599,00 zł 1 899,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

SHARP Plasmacluster UA-HG40E-L inteligentny oczyszczacz i nawilżacz powietrza

6 Opinie

Specyfikacja techniczna identyczna z modelami KC-G40EUW i KC-G40EUH

Najmniejszy przedstawiciel topowej serii oczyszczaczy Sharp UA-HG, w której zastosowano unikalną technologię oczyszczania powietrza: potrójny system filtrów+ generator jonów Plasmacluster oraz inteligentny nawilżacz. Wydajność do 240m3/h, cztery czujniki: kurzu, temperatury, wilgotności i natężenia światła. 6 trybów pracy, poziom szumów od 19 dB, wydajność nawilżania na poziomie 400ml/h, zalecana powierzchnia 28m2. Jasnoszara obudowa doskonale będzie się prezentować w nowoczesnych wnętrzach.

Inteligentny oczyszczacz powietrza SHARP Plasmacluster UA-HG40E-L posiada Atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny.

Ilość:
Cena 1 499,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Coway Storm inteligentny oczyszczacz powietrza AP-1516D

3 Opinie

Inteligentny oczyszczacz powietrza Coway Storm AP-1516D to najwydajniejszy model w rodzinie koreańskiego producenta. Oprócz świetnych parametrów technicznych charakteryzuje się eleganckim wyglądem i jak każdy oczyszczacz powietrza marki Coway, wykonany jest z najwyższej jakości komponentów. Świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni nawet 70m2 dzięki bardzo dużej wydajności na poziomie 492m3/h

Ilość:
Cena 1 799,00 zł

Coway Hue&Healing inteligentny oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania APMS-0815C

0 Opinie

Coway Hue & Healing APMS-0815C to pierwszy oczyszczacz powietrza 2w1 z wbudowaną funkcją nawilżania. Przepływ powietrza na poziomie do 270m3/h oraz wydajność nawilżania na poziomie do 450ml/h pozwalają temu urządzeniu efektywnie pracować w pomieszczeniach o powierzchni do 35m2. Biorąc pod uwagę parametry techniczne urządzenie działa cicho (od 22dB) i charakteryzuje się niskim zużyciem energii (6,1-29W). Oczyszczacz i nawilżacz w jednym z oferty Coway to stylowy element wystroju każdego wnętrza o ponadczasowym wzornictwie i optymalnych parametrach pracy.

Ilość:
Cena 1 799,00 zł

SHARP Plasmacluster UA-HD50E-L inteligentny oczyszczacz i nawilżacz powietrza

7 Opinie

Duża wydajność - 306 m3/h, niski pobór mocy - 5W, cicha praca- 23dB, sprawne nawilżanie- 600ml/h, 4 czujniki, technologia Plasmacluster i potrójny system filtrów. Do tego ciekawy design i funkcje dodatkowe podnoszące wygodę użytkowania, zalecana powierzchnia pomieszczenia do 38m2. Obudowa w kolorze jasnoszarym.

Inteligentny oczyszczacz powietrza SHARP Plasmacluster UA-HD50E-L posiada Atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny.

Sprawdź również inteligentny oczyszczacz powietrza o TEJ SAMEJ wydajności i BEZ funkcji nawilżania - SHARP UA-PG50E-W

Ilość:
Cena 1 499,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

SHARP Plasmacluster UA-HG40E-T inteligentny oczyszczacz i nawilżacz powietrza

2 Opinie

Specyfikacja techniczna identyczna z modelami KC-G40EUW i KC-G40EUH

Kolejna wersja kolorystyczna modelu UA-HG40- tym razem obudowa w pięknym matowym brązie, idealnym w połączeniu z klasycznymi meblami, ale nie tylko. Duża wydajność oczyszczania - 240m/h, cicha praca - 19 dB, energooszczędność 6,5W oraz zaawansowany system filtracji w połączeniu z technologią Plasmacluster i inteligentnym nawilżaniem (400ml/h) sprawiają, że model ten doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach do 28m2.

Inteligentny oczyszczacz powietrza SHARP Plasmacluster UA-HG40E-T posiada Atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny.

Ilość:
Cena 1 599,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

SHARP Plasmacluster KC-A40EUB inteligentny oczyszczacz i nawilżacz powietrza

0 Opinie

Najmniejszy model oczyszczacza powietrza z serii KCA - urządzeń inteligentnych, które działają w oparciu o dane zebrane z czujników, dostosowując tryb pracy do warunków panujących w pomieszczeniu. Wydajność 216m3/h, zalecana powierzchnia do 26m2.

Ilość:
Cena 1 499,00 zł 1 599,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Coway Mini Storm inteligentny oczyszczacz powietrza AP-1220B

2 Opinie

Coway Mini Storm to nowoczesny oczyszczacz powietrza wyposażony w wieloetapowy system filtracji oraz wielostrumieniowy przepływ powietrza. Wydajność na poziomie 360m3/h pozwala na efektywną pracę tego oczyszczacza w pomieszczeniach o powierzchni do 50m2. Świetnie sprawdzi się również w sypialni czy pokoju dziecka, a to za sprawą niezwykle zgrabnej obudowy i cichej pracy - od 19,9 dB.

Ilość:
Cena 1 399,00 zł

SHARP Plasmacluster UA-HD40E-L inteligentny oczyszczacz i nawilżacz powietrza

5 Opinie

Sharp UA-HD40E-L

Kolejna wersja kolorystyczna modelu o wydajności 216 m3/hjasnoszara (biały metalizowany) obudowa. Zalecana powierzchnia do 26m2, nawilżanie na poziomie 440ml/h. 3 czujniki, praca w 6 trybach, głośność od 23dB, pobór mocy od 5W. Potrójny system filtrów, technologia Plasmacluster, a dodatkowo timer, zabezpieczenie przed dziećmi i blokada kółek. Specyfikacja identyczna z modelem KC-D40EUW. 

Inteligentny oczyszczacz powietrza SHARP Plasmacluster UA-HD40E-L posiada Atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny.

Nie potrzebujesz funkcji nawilżania? Koniecznie sprawdź model UA-PF40E-W  !!! 

Ilość:
Cena 1 299,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

SHARP Plasmacluster KC-D40EUH inteligentny oczyszczacz i nawilżacz powietrza

0 Opinie

Sharp KCD40EUH- kolejna, trzecia wersja kolorystyczna modelu KCD40EU. Obudowa ciemny grafit z połyskiem. Wydajność 216m3/h, niskie zużycie energii - zaledwie 5W, cicha praca- 23dB i wydajne nawilżanie- 440ml/h. Bezobsługowa praca w oparciu 3 czujniki. Zalecana powierzchnia 26m2

Sprawdź ten model w odświeżonej wersji kolorystycznej !!!

Nie potrzebujesz funkcji nawilżania? Koniecznie sprawdź model UA-PF40E-W. 

Ilość:
Cena 1 299,00 zł 1 599,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Vestfrost Plasma ION VP-A1Z40WH - inteligentny oczyszczacz powietrza

5 Opinie

Inteligentny oczyszczacz powietrza VP-A1Z40WH to model o średniej wielkości w aktualnej ofercie duńskiego Vestfrosta. Posiada świetne wyposażenie oraz fantastyczną wydajność, które powodują, że jest to jedna z najlepszych ofert na rynku w kategorii oczyszczaczy powietrza do 1500 pln. Maksymalny przepływ powietrza CADR na poziomie 350 m3/h gwarantuje, że ten elegancki i innowacyjny oczyszczacz powietrza jest w stanie wymienić całe zanieczyszczone powietrze w ciągu zaledwie 20 minut w pomieszczeniu o powierzchni nawet do 48 m2.

Ilość:
Cena 999,00 zł 1 499,00 zł

Coway Classic inteligentny oczyszczacz powietrza AP-1018F

2 Opinie

Inteligentny oczyszczacz powietrza Coway Classic AP-1018F to najpopularniejszy model koreańskiego producenta. Wydajność na poziomie 300m3/h pozwala na skuteczne zastosowanie w pomieszczeniach o powierzchni do 40m2. W swojej klasie cenowej model ten należy do cichych - 22dB oraz energooszczędnych - minimalne zużycie prądu to zaledwie 4W!

Ilość:
Cena 1 299,00 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

SHARP Plasmacluster UA-HD40E-T inteligentny oczyszczacz i nawilżacz powietrza

3 Opinie

Wydajność oczyszczania 216m3/h, nawilżanie 440 ml/h. Cicha praca od 23 dB, niskie zużycie energii od 5 W. Możliwość ustawień 6 trybów pracy łącznie z trybem automatycznym. Potrójny system filtrów, technologia Plasmacluster, a dodatkowo timer, zabezpieczenie przed dziećmi i blokada kółek. Obudowa w kolorze brązowym.

Inteligentny oczyszczacz powietrza SHARP Plasmacluster UA-HD40E-T posiada Atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny.

Nie potrzebujesz funkcji nawilżania? Koniecznie sprawdź model UA-PF40E-W !!! 

Ilość:
Cena 1 299,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

SHARP Plasmacluster UA-PM50E-B inteligentny oczyszczacz powietrza

3 Opinie

Nowa, czarna wersja super eleganckiego modelu UA-PG50E-W. Dzięki zastosowaniu filtra Hepa H13, filtra węglowego oraz technologii Plasmacluster doskonale radzi sobie w walce zarówno ze smogiem jak i zanieczyszczeniami biologicznymi, zapewniając czyste i świeże powietrze, jednoczenie chroniąc układ oddechowy i immunologiczny. Wydajność 306m3/h pozwala na ciche i skuteczne oczyszczanie pomieszczeń o powierzchni do 40m2. Jest to jedyny na rynku inteligentny oczyszczacz powietrza z funkcją Mosquito Catcher. Urządzenie wyposażone jest w specjalną komorę wyposażoną w lampę UV do unieszkodliwiania pojawiających się latem w pomieszczeniu komarów oraz innych owadów. Żywotność filtra Hepa i węglowego do 10 lat.

Pod względem wydajności oczyszczania model UA-PM50E-B jest ekwiwalentem urządzeń: UA-HG50E-L, KC-G50EUW, KC-G50EUH, UA-HD50E-L, KC-D50EUW. Dedykowany dla Klientów poszukujących inteligentnego oczyszczacza powietrza z wyższej półki i dla których funkcja inteligentnego nawilżania nie jest kluczowa.

Ilość:
Cena 949,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

WINIX Zero Pro inteligentny oczyszczacz powietrza

4 Opinie

Winix Zero Pro to najwydajniejszy inteligentny oczyszczacz powietrza renomowanego koreańskiego producenta (przepływ powietrza 470 m3/h). Jest to model rekomendowany na powierzchnię aż 120m2. co jest ewenementem w tej klasie cenowej. Praca tak efektywnego oczyszczacza jest dodatkowo cicha ( od 28 dB) i energooszczędna (od 5W), co czyni go jednym z atrakcyjniejszych oczyszczaczy powietrza na rynku.

Ilość:
Cena 999,00 zł 1 299,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

SHARP Plasmacluster UA-HG30E-B oczyszczacz i nawilżacz powietrza

5 Opinie

UA-HG30EB (czarna wersja modelu KC-F32EUW ) to sprawdzone połączenie rewelacyjnej technologii Plasmacluster, filtracji mechanicznej i nawilżania, zamknięte w eleganckiej czarnej obudowie. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom dezynfekuje otoczenie, wychwytuje kurz i zanieczyszczenia smogowe, nawilża odpowiednio do panującej temperatury. Wydajność 180m3/h, cicha praca- 21dbB i niski pobór mocy od 4W. Doskonały wybór do pomieszczeń o powierzchni do 21m2.

Ilość:
Cena 999,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

SHARP Plasmacluster UA-PG50E-W inteligentny oczyszczacz powietrza

7 Opinie

Inteligentny oczyszczacz powietrza UA-PG50EW łączy w sobie olbrzymią wydajność, zaawansowaną technikę oraz fantastyczny design. Doskonały wybór do pomieszczeń, w których nie ma potrzeby lub wręcz niewskazane jest nawilżanie. Wydajność 306m3/h oraz głośność na poziomie 23dB gwarantują skuteczne i ciche oczyszczanie powietrza w pomieszczeniach o powierzchni do 40m2. Tryb pracy inteligentnej bazuje na 2 niezależnych czujnikach gwarantujących szybkie i adekwatne dopasowywanie trybów pracy do aktualnego poziomu zanieczyszczenia powietrza, Ich czułość może być regulowana jak to ma miejsce we wszystkich droższych oczyszczaczach powietrza SHARP. Dostępne są również funkcje TIMER oraz ION SHOWER. Zastosowany w tym oczyszczaczu powietrza filtr Hepa H13 oraz filtr węglowy ma żywotność do 10 lat.

Pod względem wydajności oczyszczania model UA-PG50E-W jest ekwiwalentem urządzeń: UA-HG50E-L, KC-G50EUW, KC-G50EUH, UA-HD50E-L, KC-D50EUW. Dedykowany dla Klientów poszukujących inteligentnego oczyszczacza powietrza z wyższej półki i dla których funkcja inteligentnego nawilżania nie jest kluczowa.

Ilość:
Cena 999,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Vestfrost Plasma ION VP-A1M30WH - inteligentny oczyszczacz powietrza

11 Opinie

Inteligentny oczyszczacz powietrza VP-A1M30WH jest najmniejszym modelem w aktualnej ofercie duńskiego Vestfrosta. Jednak jego świetne wyposażenie oraz niezwykle duża wydajność powoduje, że jest to jedna z najlepszych ofert na rynku w kategorii oczyszczaczy powietrza do 1000 pln. Maksymalny przepływ powietrza CADR na poziomie 340 m3/h gwarantuje, że ten elegancki i zgrabny oczyszczacz powietrza jest w stanie wymienić całe zanieczyszczone powietrze w ciągu zaledwie 20 minut w pomieszczeniu o powierzchni nawet do 45m2

Ilość:
Cena 599,00 zł 1 099,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

SHARP Plasmacluster UA-PF40E-W inteligentny oczyszczacz powietrza

11 Opinie

Nowy inteligentny oczyszczacz powietrza Sharp w którym połączenie technologi Plasmacluster i potrójnego systemu filtrów skutecznie zwalcza bakterie, wirusy, alergeny, pleśń, usuwa zapachy i smog. Wydajność- 240 m3/h oraz głośność zaledwie 21dB czynią to urządzenie jednym z najatrakcyjniejszych na rynku. Dodatkowymi funkcjami jest Timer czy program Ion Shower (15 minutowy intensywny program przygotowywania pomieszczeń do snu). Najtańszy model w ofercie SHARP-a wyposażony w czujnik jakości powietrza o regulowanym stopniu czułości. Wyposażony w filtr H13 i węglowy o żywotności do 10 lat. Zalecana powierzchnia aż do 30m2.

Pod względem wydajności oczyszczania model UA-PF40E-W jest ekwiwalentem urządzeń: UA-HG40E-L, UA-HG40E-T, KC-G40EUW, KC-G40EUH, UA-HD40E-L, UA-HD40E-T, KC-D40EUW, KC-D40EUB, KC-D40EUH. Dedykowany dla Klientów poszukujących przystępnego cenowo oczyszczacza powietrza z wyższej półki i dla których funkcja inteligentnego nawilżania nie jest kluczowa.

Ilość:
Cena 749,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Coway Cartridge inteligentny oczyszczacz powietrza AP-1019C

1 Opinie

Inteligentny oczyszczacz powietrza Coway Cartridge to najmniejszy model w ofercie koreańskiego producenta rekomendowany na powierzchnię do 35m2. Oferuje maksymalną wydajność na poziomie 263m3/h i wyposażony jest w 3-stopniową filtrację zanieczyszczeń z wykorzystaniem nowoczesnego filtra Green True HEPA. Do inteligentnej pracy wykorzystuje precyzyjny laserowy czujnik pyłów PM2.5, a kolejnymi zaletami tego oczyszczacza są z pewnością: niskie zapotrzebowanie na prąd (4-35W) oraz cicha praca (od 22dB).

Ilość:
Cena 949,00 zł

WINIX Zero inteligentny oczyszczacz powietrza

5 Opinie

Inteligentny oczyszczacz powietrza Winix Zero to bardzo wydajny model renomowanego koreańskiego producenta (przepływ powietrza 390 m3/h). Zalecany jest na powierzchnię aż 99 m2. co jest dużym atutem w tej klasie cenowej. Praca tak efektywnego oczyszczacza jest dodatkowo cicha ( od 27 dB) i energooszczędna (od 3W), co czyni go jednym z najbardziej pożądanych oczyszczaczy powietrza na rynku.

Ilość:
Cena 749,00 zł 999,00 zł
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

SHARP Plasmacluster FP-F30EUH oczyszczacz powietrza

3 Opinie

Podstawowy model oczyszczacza Sharp. Dzięki zastosowaniu filtra Hepa H13 i technologii Plasmacluster doskonale radzi sobie w walce zarówno ze smogiem jak i zanieczyszczeniami biologicznymi, zapewniając czyste i świeże powietrze, jednoczenie chroniąc układ oddechowy i immunologiczny. Wydajność 180m3/h, zalecana powierzchnia do 21m2. Oczyszczacz powietrza FPF30EUH posiada Atest PZH oznaczający wysoki poziom bezpieczeństwa zdrowotnego oraz brak negatywnego wpływu na środowisko. 

Ilość:
Cena 589,00 zł
MAGAZYN

Oczyszczacze powietrza

Dlaczego oczyszczacz powietrza powinien być w każdym polskim domu?

Generalnie są przeciwnicy i zwolennicy oczyszczaczy powietrza. Ci pierwsi będą twierdzić, że to fanaberia i bajka wymyślona wyłącznie do zarabiania pieniędzy przez sprzedawców tego typu sprzętu. Ci drudzy, w większości posiadacze takiego sprzętu, chętnie tłumaczą, jak wyglądają praktyczne korzyści i komfort wynikający z posiadania i użytkowania dobrego oczyszczacza powietrza. Poniżej przedstawimy naszą subiektywną perspektywę w tym temacie bazując na własnych doświadczeniach.

Faktem jest, że wśród ludzi co do zasady nie ma miłośników kurzu, alergizujących pyłków, duszącego smogu, dymu tytoniowego czy innych nieprzyjemnych zapachów. Niestety, smutną prawdą jest też to, że wszystkie te składniki w mniejszym lub większym stopniu obecne są w znakomitej większości pomieszczeń, w których przebywamy. Więc nie tylko w naszych mieszkaniach czy domach. Nasze samopoczucie oraz odczuwany komfort w dużej mierze zależy właśnie od jakości tego wszechobecnego składnika - powietrza. Oczywiście w pomieszczeniach publicznych czy nawet w miejscu pracy możemy nie mieć na jego jakość zbyt dużego wpływu, natomiast w naszych domach - jak najbardziej. Zasadniczą kwestią jest tylko zadanie sobie kilku podstawowych pytań. Czy widzimy ten problem? Czy on nam dokucza lub niesie jakieś konsekwencje? Czy to akceptujemy? Czy chcemy podjąć działanie? To wszystko.

Jeśli konkluzją tych odpowiedzi była decyzja o rozpoczęciu korzystania z domowego oczyszczacza powietrza to warto wiedzieć, jakich korzyści można się spodziewać. Rozsądnym byłoby też wiedzieć co - nawet najlepszy oczyszczacz powietrza - może, a czego zrobić nie może. Wiedza ta może być przydatna nawet w kontekście czytania opisów poszczególnych modeli i ich wiarygodności.

Jeśli zależy nam na czystym powietrzu, to musimy sobie zdawać sprawę, że sama jego wymiana w mieszkaniu poprzez otwieranie okien jest niewystarczająca. Tzw. „wietrzenie” ma na celu głównie dostarczenie do pomieszczenia tlenu i pozbycie się dwutlenku węgla. Owszem, odświeżymy powietrze, ale wprowadzimy do pokoju nowe zanieczyszczenia. Bez dobrej jakości oczyszczacza powietrza nigdy nie zadbamy o to, by w mieszkaniu mieć w miarę czyste powietrze.

Znakomita większość z nas nie cierpi kurzu, pyłków i wszelkich intensywnych zapachów. Szczególnie to ostatnie sprawa, że ciężko nam się oddycha. To z kolei może przekładać się na gorszą wydajność pod każdym względem, problemy ze snem czy po prostu gorsze samopoczucie.

Oczyszczacz powietrza

oczywiście nie usuwa przyczyny powstawania zanieczyszczeń i nie rozwiązuje tych problemów w 100%, ale z reguły znacznie podnosi jakość powietrza, a co za tym idzie - komfort i samopoczucie. O ile większość producentów tego sprzętu skupia się głównie na aspektach związanych z pyłami zawieszonymi PM2.5 i PM10, o tyle wybierając oczyszczacz powietrza dla siebie warto zwrócić uwagę na wszystkie dostępne możliwości tego typu sprzętu.

Czyste powietrze tzn. takie bez unoszących się fizycznych zanieczyszczeń i pyłów to podstawa. Niektóre oczyszczacze posiadają jednak bogate dodatkowe wyposażenie, takie jak chociażby wbudowane jonizatory, sterylizujące lampy UV czy inteligentne nawilżacze powietrza.

Zacznijmy od jonizatorów. Mają one kilka zalet, ale musimy też pamiętać o ich ograniczeniach a nawet wadach. Dotyczy to głównie popularnych ozonatorów produkujących dezynfekujący ozon (ujemnie zjonizowana forma tlenu). Użytkowanie tych dużych wymaga specjalnej odzieży ochronnej, natomiast te małe są z reguły bezpieczne (niskie stężenie ozonu), ale tym samym ich właściwości czyszczące powietrze są bliskie zeru. Skuteczne jonizatory przede wszystkim mają na celu wydatne zmniejszenie stężenie alergenów i wszelkich drobnoustrojów w kubaturze jonizowanego pomieszczenia. Te najlepsze opierają się na technologii dodatnich i ujemnych jonów produkowanych w oparciu o cząsteczkę wody. Siła dezynfekcji jest zbliżona do silnego ozonowania, ale nie mamy tutaj jego największej wady. Korzystanie z dużych stężeń dodatnich i ujemnych jonów nie ma absolutnie żadnych skutków ubocznych dla ludzi, zwierząt i roślin.

Najbardziej znanymi technologiami wykorzystującymi dodatnie i ujemne struktury jonowe w oczyszczaniu powietrza są: japoński Plasmacluster, koreański Plasmawave oraz duński Plasma Ion.

Świetnym i absolutnie komplementarnym dodatkiem w oczyszczaczu powietrza na pewno będzie dobry nawilżacz. Najlepiej, jeśli będzie inteligentny, a na pewno musi być ewaporacyjny. Inteligencja nawilżacza to nic innego jak umiejętność dopasowania odpowiedniej wilgotności powietrza dla danej temperatury. Nie wszyscy wiedzą, że optimum wilgotnościowe rośnie wraz z jej spadkiem i nie jest wartością stałą, np. 50%.

Z kolei największą zaletą nawilżania ewaporacyjnego jest jego wysoka wydajność oraz higieniczność. Najlepsze nawilżacze tego typu przystosowane są do używania zwykłej wody wodociągowej, która jest filtrowana wewnątrz urządzenia. Nie mają one też podstawowej wady nawilżaczy mgiełkowych - nie pozostawiają osadów na meblach czy innych gładkich powierzchniach.

Dodatkowo konstrukcja inteligentnych nawilżaczy wbudowywanych np. w oczyszczacze marki Sharp pozwala na wykorzystywanie ich jako klimatory (klimatyzery ewaporacyjne). Polega to na zasileniu zbiornika na wodę mieszaniną zimnej wody i kostek lodu. Podczas normalnej pracy oczyszczacza zasysane ciepłe powietrze dodatkowo przepływa przez „zimną komorę” zabierając ze sobą chłodne nano kropelki wody. Jest to fantastyczne rozwiązanie, kiedy nie możemy skorzystać z klimatyzacji. Wielokroć lepsze niż jakikolwiek standardowy wentylator.

Wysokiej klasy oczyszczacz powietrza, nawet jeśli nie wyposażony w skuteczny jonizator czy inteligentny nawilżacz, skutecznie poradzi sobie z poniższymi problemami.

 • Usuwanie kurzu, sierści oraz wszystkich innych dużych zanieczyszczeń, których z czasem musimy pozbyć się m.in. tradycyjnym odkurzaczem. Kurz i roztocza – ich najbardziej nie chcemy widzieć w naszych domach. To one odpowiadają za pojawianie się chorób alergicznych u Polaków. Nie musimy być alergikami, aby się tych zanieczyszczeń pozbywać używając oczyszczacza powietrza.
 • Usuwanie nieprzyjemnych zapachów oraz szkodliwych lotnych związków organicznych (LZO lub z ang. VOC). Tego typu zanieczyszczenia są powszechne w naszych domach i mieszkaniach. Nawet jeśli się do nich przyzwyczailiśmy, nie oznacza to, że nie powinny być usuwane. Znakomita większość oczyszczaczy powietrza jest wyposażona w specjalne filtry węglowe skutecznie rozwiązujące ten problem. Wydajność jest jeszcze lepsza jeśli oczyszczanie przez filtry wsparte jest aktywną jonizacją powietrza. Najlepsze oczyszczacze wyposażone są nawet w mierniki stężenia gazów VOC. Przykładem mogą być duńskie oczyszczacze powietrza Vestfrost.
 • Usuwanie wirusów, bakterii i alergenów to funkcjonalność, której nie otrzymamy nawet na najdroższych odkurzaczach czy innych popularnych sprzętach gospodarstwa domowego. Tylko oczyszczacze powietrza są w stanie skutecznie zabezpieczyć nasze pomieszczenia przed tego rodzaju zanieczyszczeniami biologicznymi. Standardowym i podstawowym orężem są tutaj wysokowydajne filtry HEPA, jednak w wielu przypadkach wspieranych przez zaawansowane technologie jonizacji powietrza.
 • Usuwanie smogu jest często jednym z głównych powodów zakupu oczyszczacza powietrza. Skuteczne urządzenie do tego celu musi spełniać kilka kryteriów. Oprócz parametrów związanych z właściwą wydajnością oraz generowanym akceptowalnym hałasem.
 • Usuwanie dymu papierosowego jest kwestią najbardziej kluczową głównie dla osób niepalących. Wynika głównie z faktu, że nie mają one żadnego wpływu na zachowanie osób palących, zarówno wśród domowników jak również osób obcych. Dym tytoniowy może dostawać się do naszych mieszkań również z zewnątrz i sprawiać nie mniejszy dyskomfort. O szkodliwości wdychania dymu tytoniowego nie trzeba nikogo przekonywać, natomiast skuteczne w jego usuwaniu oczyszczacze powietrza muszą spełniać określone wymagania. Pierwszym z pewnością będzie wydajny zestaw filtrów HEPA w zestawie z węglowym. Drugim będzie wsparcie skuteczną jonizacją. Dzięki temu to szkodliwe zanieczyszczenie będzie usunięte nie tylko z powietrza, ale również z tkanin takich jak zasłony, dywany, tapicerowane meble, etc.

Oczyszczacze powietrza wybrane do oferty sklepu Most Wanted Products oferują

wydajność od ok. 200 do ok. 600 m3/h (wg współczynnika CADR - ang. Clean Air Delivery Rate) Oznacza to, że są w stanie wymienić całe powietrze w ciągu 20 minut w pomieszczeniach o powierzchni od ok. 22 m2 do nawet ok.70 m2. Wszystkie oczyszczacze powietrza dostępne w sklepie Most Wanted Products wyposażone są w wysokowydajne filtry HEPA (ang. High Efficiency Particulate Air). Dzielą się one na osiem klas: E10, E11, E12, H13, H14, U15, U16 i U17, gdzie klasa E10 reprezentuje najniższą sprawność filtra, natomiast U17 najwyższą. Ponadto oznaczenia E,H i U oznaczają:

 • EPA (ang. Efficiency Particulate Air), czyli skuteczne filtry powietrza;
 • HEPA (ang. High Efficiency Particulate Air), czyli wysoko skuteczne filtry powietrza;
 • ULPA (ang. Ultra Low Penetration Air), czyli filtry powietrza o bardzo niskiej penetracji przez zanieczyszczenia - posiadają najwyższą skuteczność;

W najbardziej popularnych domowych oczyszczaczach powietrza wykorzystuje się filtry klasy E12 oraz H13. Dodatkowo filtry te mogą być sterylizowane lampami UV-C LED lub wspierane jonizacją powietrza. W oczyszczaczach powietrza IDEAL PRO spotkamy również filtry HEPA H14, co z pewnością wyróżnia je na rynku. Filtry ULPA wykorzystywane są jedynie w miejscach, gdzie konieczne jest zachowanie wyjątkowo sterylnych warunków otoczenia, np. w laboratoriach czy na salach operacyjnych. W nawet najwyższej klasy domowych oczyszczaczach powietrza nie stosuje się filtrów ULPA ze względu na wysoki hałas generowany przez przepływające powietrze.

Oczyszczacz powietrza - jak z niego prawidłowo korzystać?

Przede wszystkim musimy pamiętać, że każdy oczyszczacz powietrza najefektywniej pracuje w konkretnym pomieszczeniu. Dlatego też znakomita większość dostępnych na rynku modeli to oczyszczacze przenośne, z reguły wyposażone w wygodne uchwyty a w niektórych przypadkach również kółka (np. oczyszczacze Sharp). Kupując zatem urządzenie tego typu powinniśmy dobierać je do największego pomieszczenia w naszym domu lub mieszkaniu, w którym będzie ono pracować. Wyjątkiem może być sytuacja, gdzie oczyszczacz powietrza jest ściśle dedykowany na stałe np. do sypialni czy pokoju dziecka. Wtedy możemy (ale nie musimy) dobrać wydajność i gabaryty dokładnie pod to pomieszczenie.

Oczyszczacz powietrza powinien pracować głównie tam, gdzie przebywamy. W ciągu dnia będzie to prawdopodobnie salon lub np. gabinet, w którym pracujemy. W nocy będzie to np. sypialnia. Nie powinniśmy dla oczyszczacza wybierać miejsc, gdzie ładnie się prezentuje, ale raczej te, z których spodziewamy się zanieczyszczeń. Okolice drzwi tarasowych, balkonowych lub okien to z pewnością dobry wybór, jeśli spodziewamy się smogu lub alergenów roślin pylących. Okolice łóżka w pokoju dziecka to dobre miejsce, jeśli mamy do czynienia z alergikiem. Ustawienie oczyszczacza 1,5-2m od kominka może bardzo poprawić jakość powietrza, jeśli korzystamy z tego źródła ogrzewania.

Inteligentne oczyszczacze powietrza charakteryzuje możliwość pracy non-stop. Wbudowane czujniki precyzyjnie sterują procesem oczyszczania powietrza w zależności od stężenia i rodzaju zanieczyszczeń. Olbrzymia większość oczyszczaczy na rynku korzysta z jednego czujnika. Wyjątkiem będą z pewnością modele Dual Scan marki Philips oraz większość oczyszczaczy Sharp (wszystkie modele posiadające w nazwie numery od 50 wzwyż). W przypadku najlepszych oczyszczaczy do dyspozycji Użytkownik dostanie nawet możliwość regulacji czułości czujników. W przypadku uzyskania czystego powietrza oczyszczacz taki z reguły sam minimalizuje zużycie energii bez konieczności jego wyłączania. Dzięki takiemu rozwiązaniu nowoczesne oczyszczacze powietrza są niezwykle energooszczędne i jednocześnie nie wymagające ciągłego sterowania przez Użytkownika.

Mniej lub bardziej automatyczne systemy sterowania nie oznaczają, że Użytkownik nie może inaczej kontrolować swojego oczyszczacza powietrza. Większość z nich oprócz pracy opartej na czujnikach oferuje co najmniej 3 tryby ręczne, gdzie możemy ręcznie sterować przepływem powietrza niezależnie od jego jakości. Możemy też mieć do dyspozycji różne programy specjalne (zaprogramowane grupy ustawień pracy oczyszczacza), dzięki którym urządzenie najlepiej spisuje się w danych okolicznościach. Przykładem może być tryb (program) SLEEP, dostępny praktycznie w każdym średniej i wysokiej klasie oczyszczaczu powietrza, który przede wszystkim minimalizuje poziom hałasu generowanego przez urządzenie. Najlepsze modele na rynku korzystają w tym trybie również z czujnika światła, który steruje jasnością wyświetlanych informacji.

W czasach powszechnego korzystania z dobrodziejstw Internetu spora grupa inteligentnych oczyszczaczy powietrza oferuje wsparcie nowoczesnych aplikacji mobilnych. Przykładami świetnej współpracy z domowym wi-fi mogą być modele takich marek jak Vestfrost, Coway czy Philips. Aplikacje pozwalają dzięki użyciu smartfona lub tabletu na:

 • włączanie i wyłączanie oczyszczacza
 • sterowanie funkcjami oczyszczacza
 • sprawdzenie jakości powietrza w pomieszczeniu
 • sprawdzenie jakości powietrza na zewnątrz (wskazania najbliższej stacji pomiarowej GIOŚ)
 • sprawdzenie stopnia zużycia filtrów w oczyszczaczu
 • programowanie pracy oczyszczacza według ustalonego kalendarza

W przypadku anty smogowych oczyszczaczy powietrza Vestfrost dzięki aplikacji możemy łączyć kilka domowych urządzeń w system oraz otrzymywać bardzo precyzyjne informacje o stężeniach smogu w każdym pokoju i w rozbiciu na PM10, PM2.5 czy nawet PM1. Taką samą funkcjonalność otrzymamy również dla stężeń trujących lotnych związków organicznych (LZO lub ang. VOC).

Oczyszczacze powietrza - koszty

Przy wyborze oczyszczacza powietrza z reguły analizowana jest jego cena w odniesieniu do konkretnych parametrów technicznych. Jednak same cyfry uszeregowane tabelarycznie nie powiedzą wszystkiego o całościowej wartości urządzenia. Zatem na co zwracać uwagę, jeśli znamy już ceny poszczególnych oczyszczaczy powietrza?

Certyfikaty - badania i wiarygodna dokumentacja to poświadczenie, że urządzenie jest w stanie rozwiązać problem w sposób i w czasie, jaki deklaruje producent. Przykładem mogą być certyfikaty BAF oraz ECARF. Ostatecznie może się okazać, że kupiliśmy oczyszczacz, który nie ma szans oczyścić czegokolwiek. Innego rodzaju certyfikatem coraz częściej obecnym przy oczyszczaczach powietrza jest Atest PZH. Państwowy Zakład Higieny poświadcza w nim z reguły, że konkretny model lub linia modelowa jest całkowicie bezpieczna w użytkowaniu z perspektywy jakości wykonania oraz zastosowanych technologii.

Filtry i akcesoria to zaraz po zakupie samego oczyszczacza największy koszt, jakiego należy się spodziewać. Żywotność filtrów podawana przy poszczególnych modelach oczyszczaczy powietrza oznacza maksymalny czas, do jakiego filtr zachowa swoje zdolności filtracyjne. Jest ustalany na podstawie normowanych średnich wartości, ponieważ niemożliwym jest przewidzenie ostatecznego sposobu eksploatacji poszczególnych filtrów. Przy kalkulacji kosztów eksploatacyjnych zaleca się dzielenie żywotności filtrów na połowę. Znając ceny poszczególnych filtrów robi się to dla czystego oszacowania potencjalnych kosztów eksploatacji. Najlepsze oczyszczacze powietrza i tak podpowiedzą, kiedy realnie filtry trzeba będzie wymienić.

Zużycie energii jest istotne, biorąc pod uwagę fakt, że w gospodarstwach domowych systematycznie przybywa urządzeń elektrycznych oraz to, że sama energia elektryczna drożeje w szybkim tempie. Nowoczesne oczyszczacze powietrza często oparte są o tzw. silniki inwerterowe. W wielkim skrócie polega to na tym, że sterowane są w sposób inteligentny przez czujniki jakości powietrza. Oznacza to, że zużywają tylko tyle energii, ile jest potrzebne do usunięcia zanieczyszczeń. Po wyeliminowaniu problemu są w stanie same przełączyć się na tryb oszczędzania energii. Wybudzają się do pracy w momencie, kiedy w powietrzu pojawi się kolejne zagrożenie. Warto pamiętać, że nawet w najbardziej energooszczędnym oczyszczaczu powietrza zużycie energii może drastycznie wzrosnąć na skutek niewłaściwej eksploatacji. Może to być np. przypadkowe zatkanie kanału wlotowego lub wylotowego, niewłaściwe usytuowanie oczyszczacza (zbyt blisko ściany, bezpośrednio pod blatem stołu, etc.) czy w końcu mocno zanieczyszczone i/lub zużyte filtry.

Gwarancja Producenta jest ściśle związana z marką, jakiej decydujemy się zaufać. W przypadku zakupu oczyszczacza powietrza mało znanej marki, trzeba pamiętać o kosztach związanych z naprawami pogwarancyjnymi oraz dostępem do części zamiennych i filtrów. Dodatkowo renomowani producenci znając jakość swoich oczyszczaczy coraz częściej oferują opcje specjalnych Gwarancji. Dzięki nim dłużej można cieszyć się nawet 5 letnią ochroną gwarancyjną lub ekspresową naprawą uszkodzonego urządzenia.

Mało korzyści?

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, materiałami audio, nowościami oraz ofertami specjalnymi. Nawet, jeśli nie zdecydujesz się teraz, to dzięki dodatkowej wiedz, dokonasz najlepszego możliwego wyboru w przyszłości. 

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy o świadczenie usług drogą elektroniczną, na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez MWP EUGENIUSZ ŻOCHOWSKI, ul. ks. Stanisława Andrukiewicza 4/32, 15-204 Białystok. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail.

O nas

Firma MWP (MostWantedProducts) została założona w 2010 roku jako jeden z pierwszych profesjonalnych Dystrybutorów urządzeń kategorii Wellness (oczyszczaczy powietrza ) japońskiej marki SHARP.

Kontakt

Logo Vestfrost

Oficjalny dystrybutor

Logo Coway

Oficjalny dystrybutor

Logo Ideal

Oficjalny dystrybutor

Logo Winix

Oficjalny dystrybutor

Logo Sharp

Oficjalny dystrybutor

Logo Blueair

Oficjalny dystrybutor

2010-2022 © MWP (MostWantedProducts) Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: Stroniarz.pl