• -100,00 zł
zoom_in
Gwarancja Premium24h Filtr wodny Gratis Walaka z wirusami

Jesteśmy oficjalnym
dystrybutorem marki

SHARP Plasmacluster UA-HG40E-L inteligentny oczyszczacz i nawilżacz powietrza

 • dostępny/niedostępny Produkt jest dostępny
 • Gwarancja 2 Lata + Serwis D2D Gwarancja 2 Lata + Serwis D2D
 • Wysyłka w 24h Wysyłka natychmiast
Ilość:
Cena
1 899,00 zł Zniżka 100,00 zł
1 999,00 zł Brutto

Specyfikacja techniczna identyczna z modelami KC-G40EUW i KC-G40EUH

Najmniejszy przedstawiciel topowej serii oczyszczaczy Sharp UA-HG, w której zastosowano unikalną technologię oczyszczania powietrza: potrójny system filtrów+ generator jonów Plasmacluster oraz inteligentny nawilżacz. Wydajność do 240m3/h, cztery czujniki: kurzu, temperatury, wilgotności i natężenia światła. 6 trybów pracy, poziom szumów od 19 dB, wydajność nawilżania na poziomie 400ml/h, zalecana powierzchnia 28m2. Jasnoszara obudowa doskonale będzie się prezentować w nowoczesnych wnętrzach.

Inteligentny oczyszczacz powietrza SHARP Plasmacluster UA-HG40E-L posiada Atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny.

UA-HG40E-L Inteligentny oczyszczacz z funkcją nawilżania

SHARP UA-HG40E-L jest kolejną wersją kolorystyczną modelu G40. Matowa, jasnoszara obudowa wyróżnia go spośród innych oczyszczaczy Sharpa nowej generacji. Połączenie technologii Plasmacluster z wysokowydajnymi filtrami oczyści powietrze niemal w 100%. Mimo niewielkich rozmiarów zapewnia przepływ powietrza rzędu 240m3/h i nawilżanie 400ml/h. Cechuje go niskie zużycie prądu - 5W i cicha praca- od 19dB. Zalecana powierzchnia pomieszczenia to 28m2.

Plasmacluster - doskonała jonizacja

Technologia Plasmacluster to opatentowana, potwierdzona naukowo, skuteczna metoda do zwalczania szkodliwego działania wirusów, bakterii, pleśni i alergenów. Generator wytwarza dodatnie jony wodoru H+ i ujemne jony tlenu O- takie jak występują w naturalnym środowisku. Jony te otaczając się cząsteczkami wody zamieniają się w stabilne klastry jonowe, które napotkawszy na swojej drodze szkodliwą substancje, niszczą ją poprzez zniszczenie jej struktury białkowej. Co najważniejsze jest to jonizacja w pełni bezpieczna dla ludzi i zwierząt domowych.

Inteligentne nawilżanie

Podczas pracy z włączoną funkcją nawilżania, urządzenie automatycznie steruje poziomem nawilżania na podstawie wykrywanej temperatury i wilgotności.

Nowość serii G

Urządzenia serii UA-HG zyskały innowacyjną funkcje ION SPOT pozwalającą zwalczyć przylegające zapachy, drobnoustroje i inne substancje na ubraniach, kanapach i zasłonach. Tryb ten doskonale sprawdzi się w odświeżaniu kasków, butów narciarskich czy motocyklowych. Dzięki ręcznie sterowanej prowadnicy strumień powietrza nasycony jonami o dużym stężeniu możemy skierować dokładnie w wybrany punkt. Silny strumień powietrza emitowany jest przez 8 godz. po upływie tego czasu urządzenie wróci do poprzednich ustawień.

Nowe filtry

W oczyszczaczach serii UA-HG zastosowano ulepszony filtr wstępny, nawilżania i węglowy, co podnosi skuteczność oczyszczania.

Filtr wstępny, który jest jednocześnie panelem tylnym i wlotem powietrza, dzięki zastosowaniu gęściejszej siateczki, jest w stanie wychwycić znacznie mniejsze zanieczyszczenia.

Filtr węglowy pochłaniający zapachy zyskał nową strukturę, doskonale radzi sobie z niepożądanymi zapachami występującymi w gospodarstwie domowym jak również z zapachami, które do mieszkania dostają z zewnątrz, szczególnie w dużych aglomeracjach.

Filtr nawilżania jeszcze bardziej wytrzymały i odporny na czyszczenie.

Filtr HEPA z uwagi na bardzo dużą skuteczność -możliwość pochłaniania 99,97% zanieczyszczeń o wielkości nawet 0,3 mikrona pozostał ten sam H13.

Oczyszczacz SHARP UA-HG40E-L w trybie auto działa w oparciu o 4 czujniki,które na bieżąco monitorują jakość powietrza, intensyfikując pracę zależnie od panujących warunków.
 • czujnik kurzu i PM2,5 w momencie wykrycia przyśpieszy pracę wentylatora w celu szybkiej eliminacji zanieczyszczeń
 • czujnik natężenia światła- wprowadzi urządzenie w tryb nocny z wygaszonym wyświetlaczem i bardzo cichą pracą
 • czujnik temperatury- dostosuje nawilżanie do temperatury panującej w pomieszczeniu
 • czujnik wilgotności- zwiększy emisje jonów w momencie kiedy wilgotność przekroczy 70%, aby zapobiec rozwojowi pleśni

Wyświetlacz oprócz informacji o jakości powietrza, przedstawionej w 7- stopniowej skali kolorystycznej, umożliwia odczytanie poziomu wilgotności, temperatury, aktualnego zużyciu prądu i ustawień funkcji timera. Specjalny wskaźnik poinformuje nas o wykryciu w powietrzu pyłu zawieszonego PM2,5.

Na szczególną uwagę zasługuje funkcja SLEEP w przypadku której, oczyszczacz pracuje bardzo cicho, a wyświetlacz wraz ze wskaźnikami jest wygaszany.

Ponad to wzorem poprzedników modele SHARP UA-HG40EL posiadają również funkcje typu:

 • POLLEN do szybkiego wykrywania i usuwania alergizujących pyłków.
 • AUTO - prędkość wentylatora dobierana na podstawie odczytów z 5 czujników.
 • CHILD LOCK - zabezpieczenie przed dziećmi
 • Urządzenie może pełnić również funkcję klimatyzera ewaporacyjnego, co w upalne dni przyniesie wyraźną ulgę.

Uchwyty + kółka wraz z blokadą zapewnią wygodne przemieszczanie pomiędzy pomieszczeniami.

Wszystko to zamknięte w wyjątkowo efektownej obudowie dzięki czemu urządzenie będzie stanowić elegancki element każdego wnętrza.

Szczegóły produktu

SHARP
UA-HG40E-L
Zalecana powierzchnia pomieszczenia w m²
28
Zalecana powierzchnia [m²]
do 29
Maksymalna wydajność oczyszczania (m³/h)
240
Maksymalna wydajność nawilżania (ml/h)
400
Funkcja nawilżania
Tak
Pobór prądu/moc (low / high) w W
5,0 / 31
Poziom głośności (low / high) w dB
19 / 46
Wymiary (szer. x gł. x wys.) w mm
345 x 262 x 631
Waga (kg)
9.2
Kolor
Szary
Gwarancja Premium24h
Tak
Filtr wodny Gratis
Tak
Konsumencki Lider Jakości
2020
Wydajność [m³/h]
od 200 do 299
Czujniki
PM2.5, kurzu, temperatury, wilgotności, światła
WiFi i aplikacja mobilna
nie
System filtracji
HEPA H13, filtr nawilżacza, pochłaniający zapachy z aktywnym węglem, wstępny
Tryby
Auto, Ion Spot
Technologia jonizacji
Plasmacluster
Funkcje
CHILD LOCK, POLLEN, SLEEP, TIMER

Opinie (5)

Ocena 
2021-05-18

SHARP UA-HG40E-L

Na plus:<br /> - cichy oczyszczacz<br /> - bardzo dobry nawilżacz<br /> - oczyszczacz kupiony w bardzo dobrej cenie (zimą kosztował aż 300 zł więcej)<br /> - oczyszczacz z porządnym jonizatorem (dużo informacji o samej jonizacji - wiele firm tego nie podaje)<br /> Na minus:<br /> - nawilżacz jest głośny (czasem wydaje dziwne dźwięki - przynajmniej dla mnie)<br /> - kółka pozwalają na przesuwanie oczyszczacza tylko na boki - wg mnie powinny być obrotowe)<br /> - brak precyzyjnej informacji o stężeniu smogu - jest tylko info, że smog jest w pomieszczeniu)

Ocena 
2020-11-11

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem Sharp

- cichy oczyszczacz powietrza z funkcją automatycznego wyłączania na noc - rewelacja !!!<br /> - olbrzymi nawilżacz - nawet 10l wody na dobę - olbrzymie zaskoczenie !!!<br /> - podczas wietrzenia pokoju pokazuje, kiedy pojawia się PM2.5

Ocena 
2020-10-10

sharp ua-hg40el na wirusy

Dużo czytałam o oczyszczaczach powietrza i covid-19. Ten sharp, a może i wszystkie, ma "najbardziej przekonujące papiery". Nie powala mnie wyglądem, ale liczy się ewentualna skuteczność w działaniu.

Ocena 
2020-01-24

Jestem zadowolony

Uzyskałem poradę, sprzęt spełnia oczekiwania, dobra cena w porównaniu do innych sklepów.

Ocena 
2019-12-14

Wszystko super :)

Oczyszczacz z nawilżaczem pierwsza klasa! Po zakupie doszło do nieporozumienia, ponieważ filtr nawilżający nie był zafoliowany. Okazało się, że w przeciwieństwie do innych nowych filtrów w tym oczyszczaczu, akurat nawilżający nie wymaga rozpakowania. Moja nieuwaga :) Pozdrawiam sklep mwp.

Napisz opinię

Do tego oczyszczacza
pasują filtry

Newsletter - zapisz się!

Podaj swój e-mail, aby otrzymywać nowości oraz promocje

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy o świadczenie usług drogą elektroniczną, na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez MWP EUGENIUSZ ŻOCHOWSKI, ul. ks. Stanisława Andrukiewicza 4/32, 15-204 Białystok. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail.

O nas

Firma MWP (MostWantedProducts) została założona w 2010 roku jako jeden z pierwszych profesjonalnych Dystrybutorów urządzeń kategorii Wellness (oczyszczaczy powietrza ) japońskiej marki SHARP.

Kontakt

Logo Sharp

Oficjalny dystrybutor

Logo Vestfrost

Oficjalny dystrybutor

Logo Winix

Oficjalny dystrybutor

Logo Coway

Oficjalny dystrybutor

2010-2021 © MWP (MostWantedProducts) Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: Stroniarz.pl