Oczyszczacz powietrza do małych biur i punktów usługowych

Technologia Jan 4, 2021 3818 wyświetlenia

Czyste powietrze w miejscu pracy jest równie istotne, co brak zanieczyszczeń w przestrzeni domowej. Zabezpieczenie i ochrona organizmu przed szkodliwym wpływem toksyn i substancji znajdujących się w smogu i w miejskim powietrzu powinno zawsze stanowić dla nas najwyższy priorytet. Jak zatem dbać o stan powietrza w przestrzeni biurowej lub w punktach usługowych, w których pracujemy?

Zanieczyszczenie powietrza a efektywność

Niekorzystny wpływ smogu na nasze życie widoczny jest w coraz większej liczbie jego codziennych aspektów. Pogorszenie stanu zdrowia, choroby, brak koncentracji, stany depresyjne i apatia to tylko niektóre ze skutków długotrwałej ekspozycji na zanieczyszczenia obecne w powietrzu. Osoby dorosłe na smog i jego konsekwencje narażone są każdego dnia – w domach, na ulicach miast i w miejscach pracy. Szacuje się, że ludzie dorośli ponad 50% czasu podczas dnia spędzają w pracy. Właśnie dlatego tak ważne jest, by jej higiena i środowisko nie miały negatywnego wpływu na stan naszego zdrowia – zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Narażenie na kontakt ze smogiem powoduje bardzo często obniżenie koncentracji, zmniejszenie chęci do pracy i w konsekwencji obniżenie naszej efektywności. To z kolei powoduje szereg dalszych, negatywnych wypadków, które przekładają się na jakość naszego życia. Aby temu zapobiec, wystarczy wprowadzić w życie kilka zmian, które sprawią, że odczujemy różnicę niemal natychmiast.

Indywidualna walka ze smogiem

Ze smogiem i zanieczyszczeniami powietrza możemy walczyć na różne sposoby. Stały, codzienny monitoring stanu powietrza przy pomocy zainstalowanych aplikacji przenośnych pozwoli nam ustalić, czy po wyjściu z domu niezbędne będą nam dodatkowe zabezpieczenia, takie jak np. maski antysmogowe. Jeśli jednak smog dostanie się do naszego mieszkania, nieocenione będą również profesjonalne urządzenia, takie jak oczyszczacze, nawilżacze i jonizatory powietrza - filtrujące powietrze, którym oddychamy w naszych domach i miejscach pracy. W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać urządzenia klasyczne lub o wyższym stopniu zaawansowania i rozszerzonych funkcjonalnościach. Inne urządzenie wybierzemy bowiem do mieszkania, a jeszcze inne do biura.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać do małego biura?

Oczyszczacz Sharp do biura

Dla najlepszej wydajności wybranego przez nas urządzenia powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim kubaturę (objętość = powierzchnia x wysokość) pomieszczenia, w którym będzie ono działać. Kolejną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę podczas wyboru, jest kwestia wilgotności powietrza. Bardzo często powietrze w pomieszczeniach biurowych jest suche. W takich wypadkach powinniśmy sięgnąć po urządzenie, które dodatkowo posiada funkcję inteligentnego nawilżania powietrza. Na niewielkich przestrzeniach sprawdzą się modele przeznaczone do małych i średnich metraży, takie jak SHARP UA-HG30E-B czy UA-HD40E-L. W przypadku większych pomieszczeń wszystkie problemy rozwiążą modele SHARP UA-HD60E-L lub jeszcze bardziej zaawansowany UA-HG60E-L. Nieocenionymi atutami oczyszczacza powietrza w biurze będą jego dodatkowe funkcjonalności – automatyczne pomiary zanieczyszczeń, temperatury i wilgotności powietrza, sterujące wydajnością procesów oczyszczania i nawilżania powietrza. Czujniki ruchu i światła wspomagają wybór optymalnych trybów pracy oraz programów specjalnych. Wskaźniki czyszczenia filtrów i uzupełniania wody, informują kiedy musimy wykonać niezbędne czynności ekploatacyjne. Natomiast rozbudowany wyświetlacz poinformuje o wszystkich parametrach powietrza i trybach pracy urządzenia.

Technologia Plasmacluster – nieoceniona w walce z wirusami

Flagowa technologia oczyszczaczy powietrza SHARP – Plasmacluster – w bezpieczny i skuteczny sposób eliminuje z powietrza szkodliwe wirusy, alergeny, zarodniki pleśni i grzybów oraz bakterie. Jej działanie sprawdza się szczególnie w miejscach, w których następuje duża rotacja ludzi, takich jak biura czy punkty usługowe. Skuteczność technologii Plasmacluster jest na bieżąco potwierdzana naukowymi badaniami, co do tej pory znalazło odzwierciedlenie w Certyfikatach z 13 ośrodków badawczych na całym świecie. Jonizacja powietrza za pomocą klastrów jonowych to też usunięcie problemu związanego ze szkodliwą elektrostatyką wywołaną dużą ilością urządzeń elektrycznych charakterystyczną dla przeciętnego miejsca pracy biurowej.

Oczyszczacz powietrza w miejscu pracy – dlaczego warto?

Świeże i czyste powietrze w pomieszczeniach, w których przebywamy przez większość dnia jest niezwykle istotne dla naszego zdrowia i samopoczucia. Brak zanieczyszczeń w powietrzu przełoży się na poziom naszej koncentracji, wydajności i na polepszenie odporności organizmu. W przypadku inteligentnych oczyszczaczy i nawilżaczy powietrza Sharp Plasmacluster mamy gwarancję nie tylko czystego powietrza ale i prawidłowo nawilżonego. Główne zalety optymalnej wilgotności to brak zmęczenia oczu czy znaczne zredukowanie suchości nosa i gardła, co jest szczególnie istotne w przypadku osób pracujących głosem.

UA-KIL80E-W, UA-KIL60E-W

Komentarze

Zostaw komentarz

* Wymagane pole

Mało korzyści?

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, materiałami audio, nowościami oraz ofertami specjalnymi. Nawet, jeśli nie zdecydujesz się teraz, to dzięki dodatkowej wiedz, dokonasz najlepszego możliwego wyboru w przyszłości. 

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy o świadczenie usług drogą elektroniczną, na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez MWP EUGENIUSZ ŻOCHOWSKI, ul. ks. Stanisława Andrukiewicza 4/32, 15-204 Białystok. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail.

O nas

Firma MWP (MostWantedProducts) została założona w 2010 roku jako jeden z pierwszych profesjonalnych Dystrybutorów urządzeń kategorii Wellness (oczyszczaczy powietrza ) japońskiej marki SHARP.

Kontakt

Logo Vestfrost

Oficjalny dystrybutor

Logo Coway

Oficjalny dystrybutor

Logo Ideal

Oficjalny dystrybutor

Logo Winix

Oficjalny dystrybutor

Logo Sharp

Oficjalny dystrybutor

Logo Blueair

Oficjalny dystrybutor

2010-2022 © MWP (MostWantedProducts) Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: Stroniarz.pl