Jak upały wpływają na wzrost liczby alergików?

Zdrowie Aug 13, 2018 638 wyświetlenia

W ujęciu globalnym problem alergii dotyczy od 10 do 50 procent populacji. Z kolei w Polsce choroby alergiczne występują u około 30 procent ludności. Z roku na rok lekarze obserwują wzrost liczby zachorowań, na co wpływ mają przede wszystkim zmiany klimatyczne oraz cywilizacyjne. A co mają z tym wspólnego upały? Właśnie sporo! Kiedy temperatura zdecydowanie rośnie i utrzymuje się przez wiele dni, przy jednoczesnym braku kiedy opadów deszczu i ograniczonym wietrze, rośnie stężenie alergenów i pyłków w powietrzu. Ocieplenie klimatu wydłuża także okres pylenia roślin, co ma bezpośrednie przełożenie na wzrost liczby osób cierpiących na alergię. Poniżej rozwijamy temat i przedstawiamy skuteczny sposób walki z alergią.

Obserwowane od lat nasilające się zjawisko zmiany klimatu negatywnie wpływa na nasze zdrowie i znacznie pogarsza jakość życia ludzi na całym świecie. Kilka tygodni temu Koalicja Klimatyczna i HEAL Polska opublikowały opracowanie, pt. „Wpływ zmiany klimatu na zdrowie” – to pierwsza tego typu publikacja opisująca wpływ globalnego ocieplenia na zdrowie Polaków. Biorąc pod uwagę ostatnią falę upałów, warto przyjrzeć się części dedykowanej tej tematyce. Latem szczególnie uciążliwe są dwa zjawiska: fale upałów i susze. I obydwa mają poważne konsekwencje zdrowotne. Cytując raport „ocieplenie klimatu powoduje, że wydłuża się okres pylenia roślin, i dzięki temu wzrasta ryzyko wystąpienia alergii, a chorzy bardziej dotkliwie odczuwają jej objawy”. Podwojona liczba chorych na alergiczny nieżyt nosa i astmę oskrzelową w ostatnim dziesięcioleciu to nic innego tylko efekt większego narażenia na pyłki traw, zbóż, brzozy i pleśni. Jak się okazuje, za wzrost liczby chorób alergicznych odpowiedzialna jest również emisja dwutlenku węgla. To właśnie ona skutkuje zwiększoną wegetacją roślin, a co z tym idzie dłuższą produkcją wywołujących alergię pyłków. To jeszcze nie wszystko. „Od końca tej dekady mamy w Polsce do czynienia z permanentną suszą letnią” – piszą autorzy raportu. Okazuje się, że susza to również zjawisko oddziałujące na zdrowie w postaci astmy i alergii.

Jak widać sytuacja jest dość poważna i trudno znaleźć systemowe rozwiązanie, które zapobiegnie wyżej opisanym zjawiskom, zarówno na poziomie globalnym jak i lokalnym. Z alergenami możemy jednak radzić sobie we własnym domu, chroniąc tym samym zdrowie swoje i rodziny. Najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie krystalicznie czystego powietrza w domu jest zakup oczyszczacza. Na uwagę zasługuje seria inteligentnych urządzeń marki Sharp KC-G. To urządzenia, które monitorują poziom zanieczyszczenia powietrza i dobierają intensywność procesu oczyszczania do jego aktualnej jakości. Dla alergików ważną informacją jest fakt, że oczyszczacz wyłapuje pyłki z otoczenia jeszcze zanim osiądą na podłodze. W ten sposób nie wnikają one w dywany i tapicerkę mebli, co zdecydowanie utrudnia skuteczne sprzątanie. Urządzenia wyposażone są aż w 6 czujników monitorujących m.in.: poziom kurzu (w tym np. pył PM2.5, dym papierosowy, martwe ciała roztoczy, pleśń i pyłki), zapachów (aerozole, tytoń, czy alkohol), temperatury, wilgotności, natężenia światła i ruchu. Na podstawie zebranych danych oczyszczacz sam dobiera jeden z siedmiu parametrów pracy. Tylko w oczyszczaczach marki Sharp konsumenci znajdą innowacyjną Technologię Plasmacluster. Współpracując z 13 ośrodkami badawczymi na całym świecie, firma Sharp zyskała dowody niezwykłej skuteczności tego rozwiązania. Zostały one uzyskane poprzez pokazanie działania jonów na 27 patogenów i czynników chorobotwórczych, w tym na unoszące się w powietrzu wirusy, alergeny, pleśnie i trudne do zneutralizowania zapachy. Dzięki jonom Plasmacluster HD skutecznie usuwa szkodliwe drobnoustroje i alergeny nie tylko z powietrza, ale również z trudno dostępnych zakamarków, w tym ścian, mebli i tkanin. Co istotne, oczyszczacz ma również funkcję inteligentnego nawilżacza powietrza.

W naszym autoryzowanym sklepie znajdziecie Państwo największy w Polsce wybór inteligentnych oczyszczaczy i nawilżaczy powietrza Sharp. Ich przewagę technologiczną we wszystkich przedziałach cenowych potwierdzi praktycznie każdy profesjonalny ranking oczyszczaczy powietrza.

UA-KIL80E-W, UA-KIL60E-W, UA-HG60E-LUA-HG50E-LUA-HG40E-L, UA-HG40E-TUA-HD60E-L, UA-HD50E-LUA-HD40E-L, UA-HD40E-T, UA-HG30E-B, UA-PG50E-W, UA-PM50E-B, UA-PF40E-W, UA-PE30E-WB

Komentarze

Zostaw komentarz

* Wymagane pole

Mało korzyści?

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, materiałami audio, nowościami oraz ofertami specjalnymi. Nawet, jeśli nie zdecydujesz się teraz, to dzięki dodatkowej wiedz, dokonasz najlepszego możliwego wyboru w przyszłości. 

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy o świadczenie usług drogą elektroniczną, na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez MWP EUGENIUSZ ŻOCHOWSKI, ul. ks. Stanisława Andrukiewicza 4/32, 15-204 Białystok. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail.

O nas

Firma MWP (MostWantedProducts) została założona w 2010 roku jako jeden z pierwszych profesjonalnych Dystrybutorów urządzeń kategorii Wellness (oczyszczaczy powietrza ) japońskiej marki SHARP.

Kontakt

Logo Vestfrost

Oficjalny dystrybutor

Logo Sharp

Oficjalny dystrybutor

Logo Winix

Oficjalny dystrybutor

Logo Coway

Oficjalny dystrybutor

Logo Ideal

Oficjalny dystrybutor

2010-2021 © MWP (MostWantedProducts) Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: Stroniarz.pl