Mieszkając z palaczem, czyli jak się bronić przed biernym paleniem

Zdrowie Oct 20, 2016 2253 wyświetlenia

Każdy palacz pewnie nie raz zastanawiał się jak zerwać z nałogiem. Niektórzy ograniczali liczbę wypalanych papierosów, inni chcieli walczyć z paleniem ostro. Raz, a skutecznie. Niestety, diabeł ciągle siedzi w dymku i kusi.

Nikotyna pobudza wydzielanie dopaminy, czyli hormonu szczęścia. Każdy nałogowy palacz narzuca więc sobie przeświadczenie, że papieros oznacza zadowolenie. Myśli w następujący sposób: - Zapalam papierosa - jestem zadowolony. Nie palę - jestem nieszczęśliwy.

Nikotyna powoduje też wydzielanie się norandrenaliny, która sprawia, że osoby palące stają się bardziej aktywne i rzutkie. Niestety, efekty działania trwają krótko. Palacz musi sięgnąć po kolejnego papierosa, by poczuć się dobrze. Po około godzinie poziom obu hormonów obniża się do tego stopnia, że nałogowiec musi zapalić, by poczuć się znowu dobrze.

Niektórzy palacze obawiają się rzucania palenia. Twierdzą, że przytyją, będą nerwowi, albo pojawią się problemy z koncentracją. Warto więc zastanowić się, zmienić styl życia i dietę jeszcze przed definitywnym rozstaniem z papierosami.

Jeśli palaczy nie przekonuje wizja chorób i znaleźli jeszcze w sobie siły do walki, niech pomyślą o innych – swoich dzieciach lub niepalących, których zatruwają dymem żyjąc z nimi pod jednym dachem. Dzieci osób palących mają mniejszą objętość płuc i bardzo często zapadają na choroby dróg oddechowych. Mają kaszel, astmę i częste infekcje uszu. Niestety, jeśli oboje rodzice palą, dziecko gdy dorośnie jest narażone na raka płuc. Zagrożenie podwaja się, jeśli rodzice zadymiali dziecko przez przynajmniej 12 lat.

!! Zobacz, jak skutecznie oczyszczacz powietrza radzi sobie z dymem !!

Na koniec pozostaje jeszcze aspekt finansowy. Zakładając, że osoba paląca nałogowo wydaje 10pln na paczkę papierosów dziennie, otrzymujemy sumę 300pln miesięcznie, a rocznie "z dymkiem puszczana jest" kwota ok. 3600pln.

Nie od dzisiaj wiadomo, że z dymem nikotynowym doskonale radzą sobie wysoko wydajne oczyszczacze powietrza. W przypadku inteligentnych urządzeń Sharp Plasmacluster z serii KC-A, czujniki same zauważą dym tytoniowy odpowiednią zwiększając moc oczyszczacza. Dodatkowo technologia Plasmacluster zadba o to, aby nieprzyjemny zapach nie pozostawał na trwałe np. w tkaninach (ubrania, zasłony, firany, obrusy, etc.). Co ciekawe, rozwiązując w domu problem z biernym paleniem, maksymalnie inwestujemy kwotę 2800pln (najwydajniejszy model Sharp Plasmacluster KC-A60EUW), czyli tyle, ile osoba paląca wydaje na nałóg zaledwie w ciągu 9 miesięcy.

W naszym autoryzowanym sklepie znajdziecie Państwo największy w Polsce wybór inteligentnych oczyszczaczy i nawilżaczy powietrza Sharp. Ich przewagę technologiczną we wszystkich przedziałach cenowych potwierdzi praktycznie każdy profesjonalny ranking oczyszczaczy powietrza.

Komentarze

Zostaw komentarz

* Wymagane pole

Mało korzyści?

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, materiałami audio, nowościami oraz ofertami specjalnymi. Nawet, jeśli nie zdecydujesz się teraz, to dzięki dodatkowej wiedz, dokonasz najlepszego możliwego wyboru w przyszłości. 

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy o świadczenie usług drogą elektroniczną, na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez MWP EUGENIUSZ ŻOCHOWSKI, ul. ks. Stanisława Andrukiewicza 4/32, 15-204 Białystok. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail.

O nas

Firma MWP (MostWantedProducts) została założona w 2010 roku jako jeden z pierwszych profesjonalnych Dystrybutorów urządzeń kategorii Wellness (oczyszczaczy powietrza ) japońskiej marki SHARP.

Kontakt

Logo Vestfrost

Oficjalny dystrybutor

Logo Sharp

Oficjalny dystrybutor

Logo Winix

Oficjalny dystrybutor

Logo Coway

Oficjalny dystrybutor

Logo Ideal

Oficjalny dystrybutor

2010-2021 © MWP (MostWantedProducts) Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: Stroniarz.pl