O czym należy pamiętać korzystając z domowego oczyszczacza powietrza?

Technologia Feb 19, 2018 838 wyświetlenia
O czym należy pamiętać korzystając z domowego oczyszczacza powietrza?

W trosce i zdrowie swoje oraz naszej rodziny, w sezonie zimowym warto na bieżąco monitorować stan zanieczyszczenia powietrza. Szczególnie, że wyniki pomiarów nie są pozytywne. Tylko w Warszawie, 14 grudnia, na terenie Śródmieścia stężenie szkodliwego pyłu PM2.5 przekroczyło dwukrotnie dopuszczalne normy. W ścisłej czołówce miast, gdzie powietrze jest najbardziej zanieczyszczone znajdują się również Kraków, Nowy Sącz czy miasta aglomeracji śląskiej. Skutecznym sposobem na walkę z tym problemem są domowe oczyszczacze powietrza. Jak prawidłowo z nich korzystać? Podpowiadamy.

Sam oczyszczacz nie jest gwarantem czystego powietrza. Dlatego należy regularnie sprawdzać jego stan za oknem, tak by mieć świadomość z jakim poziomem zanieczyszczeń mierzymy się w danym momencie. Niektóre urządzenia, np. te marki Sharp posiadają inteligentny system monitorowania powietrza w danym pomieszczeniu i uruchamiają się, gdy tylko jego jakość spada. Efektywnym rozwiązaniem jest ustawienie oczyszczacza na tryb średnich lub niskich obrotów, ze wskazaniem tryb pracy ciągłej. Jest to korzystane nie tylko z perspektywy dbałości o stan naszego zdrowia, ponieważ powietrze jest wtedy zawsze czyste, ale również pod kątem zużycia energii elektrycznej. Najwyższego biegu używajmy doraźnie, w sytuacji silnych objawów alergii lub kiedy stan powietrza jest naprawdę zły. W te dni, kiedy stężenie pyłu rośnie należy również ograniczyć wentylację w naszych domach.

Jeśli chodzi o lokalizację oczyszczacza, warto by znajdowały się one we wszystkich sypialniach. To w końcu tam spędzamy najwięcej czasu w ciągu całej doby. Dlatego już podczas zakupu warto zwrócić uwagę na takie parametry jak głośność. W tej kategorii wyróżniają się urządzenia marki Sharp, które znane są z wyjątkowo cichego trybu pracy, przy zachowaniu najwyższych standardów jakościowych.

Jeśli posiadamy funkcję nawilżania powietrza, warto z niej korzystać! Niektóre modele oczyszczaczy, np. Sharp KC-A40EUW posiadają funkcję automatycznej regulacji wilgotności, dopasowując jej poziom do potrzeb domowników.

W naszym autoryzowanym sklepie znajdziecie Państwo największy w Polsce wybór inteligentnych oczyszczaczy i nawilżaczy powietrza Sharp. Ich przewagę technologiczną we wszystkich przedziałach cenowych potwierdzi praktycznie każdy profesjonalny ranking oczyszczaczy powietrza.

Komentarze

Zostaw komentarz

* Wymagane pole

Newsletter - zapisz się!

Podaj swój e-mail, aby otrzymywać nowości oraz promocje

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy o świadczenie usług drogą elektroniczną, na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez MWP EUGENIUSZ ŻOCHOWSKI, ul. ks. Stanisława Andrukiewicza 4/32, 15-204 Białystok. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail.

O nas

Firma MWP (MostWantedProducts) została założona w 2010 roku jako jeden z pierwszych profesjonalnych Dystrybutorów urządzeń kategorii Wellness (oczyszczaczy powietrza ) japońskiej marki SHARP.

Kontakt

Logo Sharp

Oficjalny dystrybutor

2010-2020 © MWP (MostWantedProducts) Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: Stroniarz.pl