Jak smog wpływa na nasze zdrowie?

Zdrowie Nov 20, 2018 1863 wyświetlenia

Smog w ciągu kilku ostatnich lat stał się jednym z najbardziej palących problemów w Polsce. Dosłownie i w przenośni. Pomimo różnych prób ograniczania emisji szkodliwych dla zdrowia substancji, pesymistyczne dane w tym temacie mówią same za siebie. Szacuje się, że z powodu smogu w Polsce umiera 45 000 osób rocznie. A statystycznie każdy Polak żyje o rok krócej z powodu dolegliwości, do jakich przyczyniają się zanieczyszczenia powietrza. O jakich chorobach mowa? Nie tylko płuc, ale również układu krążenia czy nerwowego. Poniżej przybliżamy temat wpływu smogu na nasz organizm i podpowiadamy jak skutecznie walczyć o czyste powietrze.

Z czym walczymy?

Smog to nic innego jak zanieczyszczone powietrze, które jest mieszanką mgły oraz wysokiego stężenia toksycznych gazów i pyłów wytwarzanych głównie przez piece domowe, zakłady przemysłowe oraz pojazdy. Do atmosfery najwięcej emitowanych jest pyłów, dwutlenku siarki, tlenków azotu i węgla, benzopirenów. Smogowi sprzyja duża wilgotność powietrza i brak wiatru. Symbol PM towarzyszący informacjom o smogu oznacza pył zawieszony, czyli mieszaninę cząstek, które wiszą w powietrzu. Cyfry i liczby z kolei to wielkość drobinek pyłu, które przedostają się do naszych dróg oddechowych i płuc. Im mniejsze tym łatwiej wniknąć im do organizmu.

Jak smog wpływa na organizm?

Nie ma wątpliwości, że smog jest jednym z czynników powodujących przewlekłe choroby, w tym szczególnie negatywnie wpływa na działanie układu oddechowego. Upośledza jego funkcje obronne, torując drogę wirusom i bakteriom, narusza wymianę gazową w płucach i zwiększa ryzyko alergii. Smog może nasilić objawy przeziębienia i wydłużyć czas dochodzenia do zdrowia. Dzieciom dokucza poprzez zapalenie spojówek, kaszel, objawy nieżytu górnych dróg oddechowych, a ich podrażnienie powoduje, że organizm jest mniej odporny w walce z bakteriami i wirusami. Smog ma również wpływ na układ nerwowy, ponieważ długotrwałe przebywanie w zanieczyszczonym środowisku uszkadza go, przez co spada sprawność umysłowa, a degeneracja mózgu odbywa się szybciej.

Poniżej znajdziecie listę chorób, w występowaniu których smog ma znaczenie:

 • alergie (katar sienny, zapalenie spojówek),
 • astma,
 • niewydolność oddechowa,
 • przewlekłe zapalenie oskrzeli,
 • przewlekła obturacyjna choroba płuc,
 • nowotwory,
 • choroby układu krążenia (zawał, zator, udar),
 • duszności, nierówna praca serca, ból w klatce piersiowej,
 • inne schorzenia oskrzeli i dróg oddechowych.
 • rak płuc
 • depresja
 • miażdżyca
 • bezpłodność
 • zawał mięśnia sercowego
 • choroby serca/zaburzenia rytmu serca/niewydolność serca
 • nadciśnienie
 • zakrzepica
 • udar mózgu
 • zaburzenia koncentracji (a nawet obniżenie wskaźnika IQ)
 • zmiany anatomiczne mózgu
 • niska waga urodzeniowa
 • wyższe ryzyko wcześniactwa
 • zaburzenia hormonalne/otyłość (zwłaszcza u dzieci i młodzieży)
 • podrażnienie spojówek

 

Jak walczyć o czyste powietrze?

Szczególną ostrożność jeśli chodzi o smog powinny wykazywać osoby starsze, dzieci i kobiety w ciąży. To właśnie te grupy w czasie alarmów smogowych powinny najbardziej unikać przebywania na zewnątrz czy podróżowania w godzinach szczytu. Obowiązuje nas również dbanie o jakość powietrza w domach. To w końcu tam spędzamy minimalnie 70% naszego czasu. Warto więc zrobić wszystko, by spędzać go w zdrowym otoczeniu. Doskonałym rozwiązaniem jest zakup domowego oczyszczacza powietrza marki SHARP, która od lat jest niekwestionowanym liderem w swojej kategorii produktowej. Najnowsza seria produktów o nazwie KC-G odznacza niezawodność i skuteczność, a przy tym jeszcze większa intuicyjność oraz umiejętność adekwatnego reagowania na zmianę jakości powietrza, nie wymagająca zaangażowania człowieka. Urządzenia wyposażone są aż w 6 czujników monitorujących, m.in.: poziom kurzu (w tym np. pył PM2.5, dym papierosowy, martwe ciała roztoczy, pleśń i pyłki), zapachów (aerozole, tytoń, czy alkohol), temperatury, wilgotności, natężenia światła i ruchu. Na podstawie zebranych danych oczyszczacz sam dobiera jeden z siedmiu parametrów pracy. W ten sposób urządzenie np. samoczynnie przełączy się w tryb cichy lub eko w momencie, gdy w pomieszczeniu nikt nie będzie przebywać. Niepowtarzalną skuteczność oczyszczaczy powietrza marki SHARP gwarantuje technologia Plasmacluster - opatentowana przez inżynierów firmy metoda oczyszczania powietrza za pomocą jonów Plasmacluster. Podstawą jej działania jest emisja do atmosfery jonów dodatnich i ujemnych, tworzonych z cząsteczek wody, które napotykając na swojej drodze zanieczyszczenia otaczają je i hamują ich rozwój sprawiając, że powietrze staje się czyste i świeże. Rozwiązania marki SHARP nie tylko doskonale dbają o powietrze w naszym otoczeniu, ale powstrzymują również namnażanie szkodliwych mikroorganizmów i zapewniają, przy odpowiedniej koncentracji, eliminację wirusów i alergenów na poziomie około 99,7 proc.

W naszym autoryzowanym sklepie znajdziecie Państwo największy w Polsce wybór inteligentnych oczyszczaczy i nawilżaczy powietrza Sharp. Ich przewagę technologiczną we wszystkich przedziałach cenowych potwierdzi praktycznie każdy profesjonalny ranking oczyszczaczy powietrza.

UA-KIL80E-W, UA-KIL60E-W, UA-HG60E-LUA-HG50E-LUA-HG40E-L, UA-HG40E-TUA-HD60E-L, UA-HD50E-LUA-HD40E-L, UA-HD40E-T, UA-HG30E-B, UA-PG50E-W, UA-PM50E-B, UA-PF40E-W

Komentarze

Zostaw komentarz

* Wymagane pole

Mało korzyści?

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, materiałami audio, nowościami oraz ofertami specjalnymi. Nawet, jeśli nie zdecydujesz się teraz, to dzięki dodatkowej wiedz, dokonasz najlepszego możliwego wyboru w przyszłości. 

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy o świadczenie usług drogą elektroniczną, na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez MWP EUGENIUSZ ŻOCHOWSKI, ul. ks. Stanisława Andrukiewicza 4/32, 15-204 Białystok. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail.

O nas

Firma MWP (MostWantedProducts) została założona w 2010 roku jako jeden z pierwszych profesjonalnych Dystrybutorów urządzeń kategorii Wellness (oczyszczaczy powietrza ) japońskiej marki SHARP.

Kontakt

Logo Vestfrost

Oficjalny dystrybutor

Logo Coway

Oficjalny dystrybutor

Logo Ideal

Oficjalny dystrybutor

Logo Winix

Oficjalny dystrybutor

Logo Sharp

Oficjalny dystrybutor

Logo Blueair

Oficjalny dystrybutor

2010-2022 © MWP (MostWantedProducts) Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: Stroniarz.pl